Mijn baas heeft me vandaag laten weten dat er binnen het bedrijf een aantal bedrijfseconomische ontslagen gaan vallen, waaronder ikke . Lekker nieuws, 2,5 week voor de datum :thumbdown: . Hier kan ik niets tegen beginnen, maar nou las ik ergens dat je ook tot 6 weken na terugkeer van je bevallingsverlof niet ontslagen kan worden. Gaat na die 6 weken dan pas de opzegtermijn in (en heb ik dus nog 10 weken werk), of gaat de opzegtermijn ín die 6 weken in (en heb ik dus maar 6 weken werk)? Heeft iemand hier al eens ervaring mee gehad?
Neem even contact op met het CWI. Wanneer een werkgever personeel wil ontslaan ivm bedrijfseconomische redenen moet dit gebeuren via het CWI, zij verlenen (na het beoordelen van heel veel stukken omtrent omzetdaling, personeel etc)nl de ontslagvergunningen!
Ik wacht nog op de brief van het CWI. Ondertussen was ik gewoon nieuwsgierig of iemand het had meegemaakt, dan heb ik sneller antwoord als via het CWI .
Als je wacht op de brief van het CWI waarin ze aankondigen dat je werkgever het aan heeft gevraagd, moet je inderdaad lang wachten. Maar je kunt toch ook gewoon bellen?
Klinkt het heel stom als ik zeg dat ik me er eigenlijk niet zo druk meer om maak? Gisteren vond ik het nog wel heel erg, maar na een nacht harde buiken en allerlei andere pijntjes en dingetjes, heb ik besloten dat ik het de komende weken allemaal wel afwacht. Ik heb op dit moment iets veel belangrijkers aan mijn hoofd , eerst maar eens zorgen dat onze uk goed ter wereld komt en dat de borstvoeding goed gaat lukken. Dat stomme werk komt wel een keer .
Hoi Miepje, Allereerst hoop ik dat momenteel alles goed gaat met je en de baby. Misschien ben je al wel bevallen? Ik zit in hetzelfde schuitje en ik was benieuwd hoe het bij jou afgelopen is en of je al wat weet van het CWI?
Ik heb van de week definitief te horen gekregen dat ik 6 weken na einde zwangerschapsverlof ontslag zal worden. Maar goed dan hebben ze nog 1 maand opzegtermijn en dan moeten ze me nog afkopen.
Ben je de enige die eruit moet? Ik heb ook een contract voor onbepaalde tijd, maar over afkopen lees ik nergens iets. Maar ik heb dan ook bedrijfseconomisch ontslag gekregen samen met nog 3 collega's.
Ja klopt, ik ben de enige die eruit moet. Het is dan ook niet bedrijfseconomisch bij mij en dus heb ik recht op afkoopsom. Loopt ook niet via ontslagvergunning CWI maar wederzijdse schikking of kantonrechter als we er niet uitkomen.