beide ouders mee operatie kind 1,5 jaar

Discussion in 'Baby en dreumes' started by taatje85, Mar 12, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. taatje85

    taatje85 Bekend lid

    Dec 12, 2008
    543
    0
    16
    haarlem
    Hallo!
    ons zoontje word maandag geopereerd hij krijgt buisjes en zijn neusamandelen worden verwijderd! Nou hebben ze gezegd dat 1 ouder mee mag naar de ok en 1 ouder naar de uitslaapkamer! nou willen we allebei mee naar ok en uitslaapkamer! zijn hier mogelijkheden voor
    zijn er mensen die daar ervaringen mee hebben en waar t wel mocht?
    ik wil maandag gewoon nogmaals proberen dat we allebei meekunnen!
    We zijn sowieso beide in t ziekenhuis of t nou wel of niet mag!

    nou het 2e probleempje!
    stel dat het echt niet mag en er mag echt maar 1 van de ouders mee! hoe maak je de keuze wie er mee gaat de ok en de uitslaapkamer in! ik vind het heel moeilijk omdat we allebei graag bij ons mannetje willen zijn!

    ik vind het echt ff een dilemma!
    dus tips en adviezen zijn welkom!

    kus bloem
     
  2. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    Oh jeetje... Louise moet hetzelfde ondergaan op 2 april. Ook buisjes en neusamandelen. Ze hebben wel gezegd dat er maar 1 iemand mee mag naar de ok maar niks over de uitslaapkamer. Ik ging er vanuit dat we daar gewoon met zijn tweeen bij mochten zijn.

    Ik lees dus even mee, en wens je vast sterkte. Al vermoed ik dat het voor de ouders erger is als voor het kindje.
     
  3. chacha

    chacha Fanatiek lid

    Jan 20, 2006
    4,918
    0
    0
    Mijn dochter is gister geopereerd aan haar amandelen.

    Er mag idd maar 1 ouder de OK in. Wanneer je kindje in slaap is, moet ook deze ouder vertrekken. we mochten wel dan allebei in de uitslaapkamer wachten totdat ons kindje kwam (dus het verschilt wel per ziekenhuis).

    Mijn man is meegeweest de OK in. Waarom die keuze? Omdat hij veel rustiger was dan ik. Dus daar had ze veel meer aan.
     
  4. taatje85

    taatje85 Bekend lid

    Dec 12, 2008
    543
    0
    16
    haarlem
    Ja echt he ben zo vreselijk nerveus! en zo een kindje krijgt dat allemaal nog niet mee! maargoed bij mij is gezegd dat er maar 1 van de ouders mee naar de uitslaapkamer mag! kijk als we alleen daar met ze 2en naartoe mogen zou ik al super blij zijn!

    maargoed ik w8 ook ff de reacties af
     
  5. taatje85

    taatje85 Bekend lid

    Dec 12, 2008
    543
    0
    16
    haarlem
    @chacha
    ok nou dat zou ik al heeeeel fijn vinden! want jah ga de keuze maar maken wie van de ouders in de uitslaapkamer mag zijn! ik hoop dat het mag dat ze dan maar een uitzondering maken ofzo!

    en idd wat je zegt de ok in ik denk ook dat mijn partner rustiger is als ik maargoed dat zien we dan nog wel ff! t gaat mij meer om na de operatie!

    x
     
  6. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    Bloem; gaan jullie naar het Spaarne of het Kennemer?
     
  7. taatje85

    taatje85 Bekend lid

    Dec 12, 2008
    543
    0
    16
    haarlem
    @ mannuela

    wij gaan naar het kennemer gasthuis loc. noord
    wattan?
     
  8. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    Nou het Kennemer heeft een hele goede website met diverse folders online. Die hebben jullie wellicht al meegekregen maar ik heb ze net even bekeken. Hier een link naar een pdfje: http://site.kg.nl/pdf.php?Id=749

    Daarin staat wel dat max 1 persoon mee naar de ok mag maar niet dat er maar max 1 persoon op de uitslaapkamer mag zijn. Kun je ze morgen niet gewoon even bellen, dan weet je waar je aantoe bent.
     
  9. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    In de folder die wij hebben meegekregen staat zelfs dit:

    Handvest kind en ziekenhuis
    Het recht op een optimale medische behandeling is ook voor kinderen een
    fundamenteel recht.
    1. Kinderen worden niet in een ziekenhuis opgenomen als de zorg die
    zij nodig hebben thuis, in dagbehandeling of poliklinisch kan worden
    verleend.
    2. Kinderen hebben het recht hun ouders of verzorgers altijd bij zich te
    hebben.
    3. Ouders wordt accomodatie en de mogelijkheid tot overnachting naast
    het kind aangeboden zonder dat daar kosten voor in rekening worden
    gebracht. Ouders worden geholpen en gestimuleerd bij het kind te
    blijven en deel te nemen aan de verzorging en verpleging van het kind.

    Zie vooral dus punt 2 en 3 ;)
     
  10. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ik weet dat voor een OK gewoon hygienische argumenten gelden en ruimte-technische argumenten om maar 1 ouder mee te nemen: de ruimte moet steriel blijven en de ruimte is vaak maar beperkt: je zou met z'n tweeen dan erg in de weg lopen en dat komt de zorg voor je kleintje niet ten goede. Voor de uitslaapkamer geldt dat uiteraard niet, dus je zou kunnen vragen of je daar wel met z'n tweeen mag wachten tot je kindje weer bij is...
    Maar... als je kindje bijkomt, is het erg duf en kan ik me voorstellen dat EN papa EN mama toch best een beetje druk kan zijn.
    Volgens mij zou ik het als volgt doen: degene di het rustigste is (en dus het beste over kan brengen op je kind dat alles OK is) me de operatiekamer in. De ander dan wachten in de uitslaapkamer, (of als je vooraf al weet dat je kind dan echt behoefte aan 1 van jullie twee zal hebben: diegene).
    Ik zou vooral de behoeften van je kindje volgen, hoe lastig het ook kan zijn dat dan de 1 een tijd moet wachten voor die jullie kindje weer ziet...
     
  11. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Wij hebben hetzelfde dilemma (of eigenlijk ik, want volgens mij heeft mijn vriend er nog niet over nagedacht...), Thijmen moet de 20e voor zijn neusamandel en trommelvliezen doorprikken. Hier ook maar 1 naar de ok, in de uitslaapkamer weet ik eigenlijk niet precies. Ik wil er wel bij zijn, maar ik vind het ook wel eng om hem dan helemaal slap te voelen worden in mijn armen... Maar ja, als je er niet bij bent zit je in een of andere wachtkamer te ijsberen... da's ook niets.

    Ben er ook nog niet uit...
     
  12. taatje85

    taatje85 Bekend lid

    Dec 12, 2008
    543
    0
    16
    haarlem
    @manuela
    Ja ik heb mijn folder ook even nagekeken en daar staat ook in dat ze graag willen dat de ouders zoveel en zo snel mogelijk bij t kindje zijn! ik heb net nog ff gebeld en daar gaf ze aan dat in principe inderdaad maar 1 ouder op de uitslaapkamer t kindje mag opvangen. alleen ze zei wel dat ik het op de dag van de opname nog even moest vragen of het wel mag aangezien de kans groot is dat ie de 1e is die geopereerd word en het dus ook nog rustig is op de uitslaapkamer. ze achte de kans groot dat het wel zou mogen maargoed dat zien we maandag wel!

    @rozemarijke
    Het is mij inderdaad duidelijk dat er maar 1 ouder mee mag de ok in vanwege hygienische punten. dat word waarschijnlijk mijn partner want die is gewoon veel rustiger! en dan zal ik in de uitslaapkamer Jim opvangen! ik hoop gewoon dat we allebei in de uitslaapkamer mogen zijn!


    ik laat het in ieder geval even weten hoe het gegaan is en hoe het gelopen is!

    dikke kus bloem
     
  13. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Nou, sterkte ermee iig! Spannend hoor!
     
  14. B en N

    B en N Fanatiek lid

    Sep 13, 2007
    2,532
    0
    0
    Jammer dat het loc. Noord is anders had ik mijn Ma even die kant opgestuurd en jullie beide mee laten nemen naar de uitslaapkamer die werkt namelijk in het Kg (zuid) 8) ;)

    maar iniedergeval heel veel sterkte en hopelijk kunnen jullie er met zijn tweetjes bij zijn als hij wakker wordt!
     
  15. taatje85

    taatje85 Bekend lid

    Dec 12, 2008
    543
    0
    16
    haarlem
    hahaha jah ik loop bij zuid maar de kno arst doet tijdelijk alleen in noord opereren! had wel grappig geweest hahhaha
     
  16. Isademi

    Isademi VIP lid

    Jun 3, 2008
    11,327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    ik zou ook gewoon alleen gaan, is rustiger en je moet ook proberen een beetje mee te denken met het ziekenhuis en het is zo'n routine iets, ik zou een ander soort operatie nog wat bij kunnen voorstellen maar dit is zo gepiept en de risico's zijn minimaal (ik heb het zelf ook op die leeftijd laten doen en zat dezelfde dag alweer om chips te vragen dus zal wel mee hebben gevallen) gebeurd zo vaak deze "operatie" mijn man zou gewoon gaan werken die heeft de volste vertrouwen in mij dat ik dat kan handelen.. ik ben immers altijd al fulltime bij ons kindje..
     
  17. fokje

    fokje Fanatiek lid

    May 14, 2007
    3,313
    0
    0
    verzorgende
    friesland
    bij ons mocht er alleen 1 naar de uitslaap kamer, is de leeftijd wat anders want jelle was toen hij geopereerd werd 5 weekjes

    ik ben het met imd eens
     
  18. chacha

    chacha Fanatiek lid

    Jan 20, 2006
    4,918
    0
    0
    Hier deelden we de uitslaapkamer met nog 3 andere kindjes en hun beide ouders. Dus van rust was helemaal geen sprake, haha.

    Lynn vond het volgens mij wel prettig dat we er allebei waren.

    Sterkte met de operatie bloem. Het is best spannend he...
     
  19. taatje85

    taatje85 Bekend lid

    Dec 12, 2008
    543
    0
    16
    haarlem
    hallo nou heb net contact gehad met de afdeling opname.. die moest in bellen ivm met het tijdstip van de operatie. daar heb ik het nogmaals gevraagd en het is echt niet mogelijk met beide ouders de uitslaapkamer in! en bij wijze van uitzondering mogen we tussendoor een switch maken. dat me partner meegaat de ok in en ik in de uitslaapkamer ben als Jim terugkomt!
    dus ik moet me er maar bij neerleggen hahaha.. komt wel goed!
    en ze zei ook dat de tijd vanaf het begin van de operatie en dat ie weer op de verpleegafdeling komt ong. 20 minuten duurt dus dat valt ook allemaal mee..

    nou bedankt voor alle reacties!
    en voor de mensen waar de kindjes ook nog geopereerd moeten worden heel veel succes en sterkte

    x bloem
     
  20. Fiene

    Fiene Fanatiek lid

    Jun 27, 2008
    2,432
    0
    0
    Kun je niet naar een ander ziekenhuis?
    Onze oudste hangt vreselijk aan ons allebei, die zou het echt niet waarderen als alleen ik, of alleen papa er zou zijn als hij wakker wordt ('s ochtends halen we hem ook samen uit bed) die krijst dan net zo lang tot we er beide zijn.
    Ook ik zou het niet prettig vinden trouwens, en mijn man helemaal niet. Op zulke momenten hebben die kleintjes beide ouders nodig, en als een ziekenhuis dat niet respecteert ga ik naar een ander.
     

Share This Page