gewone melk

Discussie in 'Voeding' gestart door mamavanemilie, 26 mrt 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamavanemilie

    20 jan 2009
    21
    0
    0
    Weet er toevallig iemand vanaf wanneer een kindje gewone halfvolle melk mag hebben ipv opvolgmelk?
    Mijn moeder heeft het al wel eens aan mijn dochter gegeven, maar ik weet eigenlijk niet of het al mag, of dat het alleen nog maar aangezuurde melkproducten mogen zijn...
    Ik hoor het graag,

    groetjes mama van....
     
  2. MamaBianca

    MamaBianca Actief lid

    12 mrt 2008
    478
    0
    0
    Drieborg
    Hier kreeg Esmee met 8 maand halfvolle melk.
     
  3. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Ons CB adviseerde pas vanaf een jaar. Nou zal af en toe een glaasje geen kwaad kunnen.

    Het probleem zit hem in de eiwitten, die zijn in poedermelk en zure melkproducten al afgebroken, maar in gewone melk nog groot. Dat is lastig te verwerken voor de nieren. En die nieren ontwikkelen zich nog tijdens de baby-tijd.

    Al zijn er ook tegengeluiden dan als je eerder melk geeft, ze minder kans op allergieen hebben. Maar dat was pas nadat ons zoontje 1 was..
     
  4. Alita

    Alita Niet meer actief

    ja inderdaad nu hebben ze een onderzoek wat vertelt dat je beter wel gewone melk kunt geven voor je eerste levensjaar want anders zouden ze er juist allergisch voor worden?!

    ik snap het af en toe niet meer, wat mag nu wel en niet...
     
  5. mamatje24

    mamatje24 Fanatiek lid

    10 sep 2008
    1.236
    0
    0
    wij hebben het wel altijd vroeg gegeven, en recente onderzoeken zouden ook weer uitwijzen dat juist om het risico om kma te verkleinen het juist beter zou zijn om ze al vanaf 4 mnd melk te geven.
     
  6. Nemo

    Nemo Niet meer actief

    In de media werd het gebracht dat je idd vanaf 4 maanden koemelk moest geven. Als je het onderzoek zelf leest lees je dat dat niet het advies was wat de onderzoekers gaven.

    Geen idee wanneer wij koemelk gaven ik denk ook pas na het 1e jaar.
     
  7. mamatje24

    mamatje24 Fanatiek lid

    10 sep 2008
    1.236
    0
    0
    dat is in ieder geval niet wat de onderzoekers zelf stellen, dus ik ben wel benieuwd eigenlijk naar het daadwerkelijk onderzoek die anders uit zou wijzen. Heb je daar misschien een link van waar ik terug kan lezen wat hun advies dan wel is. Want ik vind dat best wel verwarrend als je artikels van hun leest waarin geschreven wordt dat zij zeggen dat je vanaf 4 mnd je kind al koemelk (en vast voedsel) kan geven om de kans op huidallergie in de eerste twee jaar verminderen. Ook stellen zij dat als je daar later mee begint (pakweg na 7-9 mnd) de de kans op allergische huidreacties en eczeem groter is dan wanneer je daar vroeger mee zou beginnen.

    Ik vind dat best wel tegenstrijdig en ben echt benieuw wel onderzoek jij gelezen heb.Misschien dat je dat onderzoek nog ergens terug kunt vinden en een link kunt plaatsen?

    gr.mamatje
     
  8. Nemo

    Nemo Niet meer actief

    Even een stukje uit de conclusie van het onderzoek

    Hele onderzoek kun je hier lezen.

    Ik lees dus dat bv nog steeds de voorkeur heeft. En ondanks dat uit hun onderzoek is gebleken dat vroeg starten met het geven van koemelk en andere bijvoeding omdat dat minder kans zou geven op huidproblemen ze dit nog niet adviseren.
     
  9. weethetwel

    weethetwel Bekend lid

    20 mrt 2007
    955
    0
    0
    Enschede
    Hier krijgt ze soms een beetje als tussen door.
    Denk 2 x in de week en dan maar 40 cc ongeveer...

    Voor de rest is het water als extra of thee soms..
     
  10. Alita

    Alita Niet meer actief

    maar zou het nu echt zo`n kwaad kunnen dan? hebben ze vroeger toch ook gewoon gegeven of niet? En ik kan helemaal niet zoveel mensen met allergieën of eczeem...
     
  11. mamatje24

    mamatje24 Fanatiek lid

    10 sep 2008
    1.236
    0
    0
    Ik zeg ook nergens dat zij adviseren om vanaf 4 maanden koemelk te gaan geven. Ik zeg alleen dat o.a hun onderzoek heeft uitgewezen, dat juist het eerder geven van koemelk en bijvoeding (vanaf 4 mnd) de kans op dergelijke allergieën zou verkleinen.

    Zoals ik het lees, is het beter om zuigelingen al na enkele maanden (4) gewone koemelk en vaste voeding te geven in combinatie met borst-flesvoeding, en dat dat de kans op allergieën mede daardoor in de eerste 2 jaar zou verminderen.

    Zij zeggen ook dat het juist de combinatie van moedermelk en koemelk is die zuigelingen weerbaar maken tegen allergieën, en ja ook volgens hun moeten moeders als het aan hun ligt gewoon zo lang mogelijk doorgaan met het geven van borstvoeding, maar stellen zij, juist door het vroeger geven van koemelk en bijvoeding (vanaf 4 mnd) zou je juist te kans op allergieën verminderen. En dat geld ook als je flesvoeding geeft.

    Wat ik voornamelijk bedoel is dat men steeds maar denkt dat koemelk pas mag vanaf 1 jaar, maar dat steeds meer recente onderzoeken het tegendeel lijken te bewijzen, en dat het juist heel goed is om al eerder te beginnen met het geven van koemelk. Daarmee bedoel ik niet de zuigelingenvoeding vervangen voor koemelk. (en zij ook niet)

    Het onderzoek wijst voornamelijk uit dat als bijvoeding koemelk en vaste voeding heel goed zou kunnen in combinatie met borstvoeding-flesvoeding en dat het risico op allergieën en eczeem juist toe nemen na de 6 maanden zonder koemelk en vaste voeding.

    Hoe dan ook, is het mijn persoonlijke mening en ervaring dat het geven van koemelk ongeacht dat dit onderzoek dat ook uitwijst totaal geen kwaad kan als je kindje nog lang geen jaar is.
    ;)
     
  12. Nemo

    Nemo Niet meer actief

    Dat klopt idd. Ik denk alleen wel dat veel mensen het opvatten als een advies. Zo werd het ook door de media gebracht. Ik hoor nog op de radio: "vrouwen moeten eerder stoppen met borstvoeding". Dat is niet wat de conclusie is maar zo werd het wel door de media gebracht.
     
  13. mamatje24

    mamatje24 Fanatiek lid

    10 sep 2008
    1.236
    0
    0
    tja de media (nieuws-tijdschriften) brengen de dingen wel eens vaker anders dan ze in werkelijkheid zijn, jammer, maar helaas waar.
     
  14. Sharon20

    Sharon20 Fanatiek lid

    19 feb 2008
    3.365
    0
    36
    essen
    een vraagje, ik zou jamie (nu 6 maanden) ook melk willen geven. hij krijgt tussendoor al wel eens een paar slokjes, maar ik zou zijn laatste fles willen aanmaken met melk ipv met water (zodat hij door kan slapen) hij word na een gewone fles na een uur of 7 wakker van de honger. na zijn fles slaapt hij weer verder. is dit een goed idee, want het lijkt mij dat melk hem een meer verzadigd gevoel geeft dan pap die met water is aangemaakt... iemand tips?
     

Deel Deze Pagina