ik weet niet wat voor snor bromer je heb ? maar ik zelf heb een tomos en daar voor is een speciaale beugel voor te verkrijgen die op je bagage drager moet bevestigen en daar op kan dan maar 1 soort zitje en ik geloof dat die van gdm is die zit namelijk niet aan je zadel pen vast maar echt op de drager. en door die beugel kan je ook je fiets tasen er op houden want die ziten tussen de dragen en die beugel in. wel word er gezegt dit pas te gebruiken als je kleintje echt goed kan zitten. en niet alle brommer/fieten handelaren willen dit er op zetten. hoop dat je hier wat aan heb. hier de zite van tomos ze hebben namelijk ook iets voor ouders van nu. http://www.tomos.nl/pages/accessoires kijk er maar eens rond. groetjes sabrina
voor een tijdje terug heb ik een snor gezien met een kinderzitje voor. wat ik mij er nog van kan herinneren is dat het een hoog stuur was die de vrouw er op had zitten. ik stond er wel even raar van te kijken eerst, maar het moet dus ook voor kunnen ook ivm de leeftijd van je zoon. achter kan hij nog niet zitten groeten
Dat zitje heet de babymee, zou inderdaad nog wel eens geschikt kunnen zijn. Kun je via google wel info over vinden lijkt mij. En dat gezeur over ik zou het niet doen, veel te gevaarlijk. Weet je wel wat een kind in de auto allemaal kan overkomen??
Bedankt allemaal voor jullie reactie. Ik heb zelf nog geen brommer, het is dus echt nog oriënteren. Mijn zoontje zit al een tijdje stevig, hij kan ook uit zichzelf gaan zitten, dus dat zit wel goed!!
Ikzelf wilde het ook al gaan uitzoeken, want ik heb geen auto of rijbewijs dus mijn brommer is mijn vervoermiddel. Dus als mijn zoontje straks ouder is wil ik hem ook meenemen op de brommer. Mijn vriendin had haar zoontje ookal met 7 maanden op de brommer mee hoor, als ze goed zelf kunnen zitten kan het gewoon. Is net zo gevaarlijk als op de fiets of in de auto.. Zelfs met wandelen kun je aangereden worden, dus vind dat beetje rare reacties dat je het niet moet doen omdat het te gevaarlijk is. Ik zou gewoon even CB bellen of bij de brommerzaak informeren.
Ook ik vind het een eng idee..... Gister zag ik echt het toppunt van "hoe neem ik mijn kostbaarste bezit mee?" De beste man zat op een skooter, 1 hand aan het stuur en jawel in zijn andere hand had hij een kindje vast van (volgens mij) nog geen 6mnd Het kindje zat niet maar lag half op schoot..... Maar goed wat het vervoeren van je kindje op de brommer / scooter dat moet ieder maar voor zich weten, ik vind een kindje in de maxicosi achterop de fiets al eng
@tuttifrutti... ik heb het voor de zekerheid nog even aan mn broertje nagevraagd, die heeft een aantal wetboeken thuisliggen. (zit bij de marechaussee) En er is voor de rest helemaal niets geregeld, van het vervoeren van een kind op een snorfiets, behalve wat ik al eerder heb gezegd. Dus onder de 8, moet een kind voldoende steun hebben aan handen, voeten en rug.
Ow en nog even terug te komen op het vervoeren van je kindje voorop een snorfiets. Dat is verboden. Dat staat in artikel 58a van RVV 1990. Daar staat in: Tijdens deelname aan het verkeer worden passagiers alleen vervoerd indien zij zijn gezeten op zitplaatsen, dit is niet van toepassing op het vervoer van personen op de bagagedrager door fietsers met uitzondering van snorfietsers. Dus bij een snorfiets moet het op de zitplaatsen zijn. Die andere is trouwens artikel 61 van RVV 1990. Fietsers en bromfietsers mogen slechts kinderen beneden acht jaren vervoeren indien zij zijn gezeten op een doelmatige en veilige zitplaats met voldoende steun voor rug, handen en voeten. Dit is dus wat er letterlijk in staat.
ik heb een hele snellen spartamet met kinderzitje mijn dochtertje van 2 jaar vindt dit geweldig .... mama spartamet zegt ze dan hahaha zo lief..... ik ga met haar overal heen boedrij de oma,s noem maar op... geweldig genieten met dit weer
Ik heb op mijn snor een ouderwetse mand laten monteren.Waar ze met de beentjes aan een kant zit.Ze zit er heel stevig in en goed vast en vind het prachtig.Kaitlyn is trouwens nu anderhalf en ze zit er in vanaf 1 jaar toen ze zelfstandig kon gaan zitten. Ik moet wel zeggen ik rij wel een stuk voorzichtiger als ze achterop zit.
@wendyp: Super bedankt, lief dat je het na hebt gevraagd aan je broertje, hier heb ik wat aan!! @Fairy11: Dat het een eng idee is ben ik ook met je eens, maar dat vond ik ook voor het eerst op de fiets en ook in de auto als een andere auto dan zo dicht op je zit. Ik denk dat je als ouder zijnde er altijd voor wilt zorgen dat je kleintje niks over komt... Daar komt bij dat je voobeeld ook wel erg drastisch is. Als je zo je kindje vervoerd, moet je nodig onderzocht worden!! Daarom heb ik ook dit topic geopend, om te weten wat wel en niet mag, maar ik zal mijn kleintje altijd op de meest velige manier vervoeren!! @gezinnetje en ilonaw: Geweldig!! Fijn dat jullie kinderen er zo van kunnen genieten... @MissyZuilen: Ja kan me goed voorstellen. Helaas hebben we niet allemaal een rijbewijs of 2 auto's en met een brommer kom je vaak wat verder dan de fiets, toch? Bedankt allemaal voor jullie reactie!!