Hoop dat ik dus wel mee mag schrijven, Us Mommy ken ik nog, had ook een keertje topic opgestart maar heel lang niet op zwangerschapspagina geweest, hoorde dat ie vernieuwd was dus kom ff kijken..... Ben Marieke, woon begin juni alweer zes jaar in FR....Was Assen zat, heb mijn sudie opgezegd, mijn drie baantjes, mijn flatje en ben met een eurolinesticket vertrokken dat ik gewonnen had, eerst naar Juan Les Pins en daar de liefde van mijn leven tegengekomen, we wilden wat rust en platteland dus woon nu in Argeliers (11120).... Zwanger in Frankrijk: Heel medisch allemaal, minstens drie dagen standaard in ziekenhuis blijven, iedere mnd bloedprikken + plasje in een lab etc.... Ik mis: kroketten, zoute drop, Indonesisch eten, mijn familie en vrienden natuurlijk en de NL "kneuterigheid" Ik mis niet: De files!!! Jeetje we zijn feb 2008 voor het laatst geweest maar potverdorie van Assen naar Den Haag IS al lang maar nu echt 4.5 uur over gedaan of zo, vreselijk....Dat het zo crimineel is geworden heb ik niet zoveel van gemerkt, aangezien mijn basis in Assen en beetje in Enschede ligt..... Hier worden mijn kindjes ook zoveel mogelijk tweetalig opgevoed, zal zo eens even album bijwerken.... Verder nog wat vergeten?
hee meiden, ik zag dat er hier ook meiden meeschrijven die in de US wonen... ik heb een vraagje. Vanaf vorige week weten we dat ik zwanger ben van onze tweede, helemaal blij natuurlijk. Alleen mijn vriend gaat in de zomer voor 3 maanden naar LA, ik ga samen met ons zoontje 2 maanden mee. Nu vroeg ik mij alleen af hoe het daar gaat met controles enzo... ik mis natuurlijk 2 of 3 controles hier in nederland, net als de 12 weken en de 20 weken echo... weten jullie mssn hoe ik dat moet regelen? ik hoor het wel! bedankt alvast...
Howdy girls! Ik woon in Texas (met een Amerikaan getrouwd) en ben hier bijna 2,5 jaar geleden bevallen van ons zoontje Gabriel. Ik vind het hele Amerikaanse gedoe rondom zwangerschap en geboorte zo overdreven! Zwangerschap en bevalling wordt hier gezien als een medisch proces waarbij veel te vaak ingegrepen wordt (inleiden, ruggeprik en keizersnee zijn hier ongeveer standaard!). De meeste vrouwen denken dat ze het niet zonder 'modern medicine' kunnen, want dat is wat je hier overal hoort. Ze vergeten dat vrouwen het duizenden jaren zonder hebben gedaan en dat wij vrouwen heel wat sterker zijn dan we denken! Ik ben gewoon op de Hollandse manier bevallen, thuis onder begeleiding van een verloskundige. Is ook een stuk goedkoper dan in het ziekenhuis ($3.000 ipv $10.000+). Verzekering kost hier al gauw $500 per maand voor een klein gezin en dan betaal je nog de eerste $5.000 plus 25% zelf! Als iemand vragen heeft over thuis bevallen in Amerika, stel ze gerust, misschien kan ik je helpen! Ik ben verder trouwens al aardig geintegreerd, alleen mijn rijbewijs heb ik na 4 jaar nog steeds niet gehaald Maar hopelijk heb ik hem aan het eind van de zomer. Ik spreek bijna alleen nog maar Engels (met Texaans accent! ), behalve aan de telefoon met mijn familie in Nederland. Ik vind het moeilijk om het Nederlands hier vol te houden, ik wil mijn zoontje wel Nederlands leren, maar dat gaat wat moeilijker dan verwacht, ik val steeds weer terug in het Engels! Verder kook en bak ik minstens net zo goed Amerikaanse gerechten als de meeste Amerikaanse vrouwen, ben ik van een 'city girl' in een 'country girl' veranderd, lid van een Southern Baptist Church en ga ik mijn zoon homeschoolen. Het enige dat verklapt dat ik Nederlandse ben, is mijn lengte (1.82m) en blond haar + blauwe ogen! Groetjes, Irma http://caryirma.web-log.nl
Hi! Ik zal me ook even voorstellen: Ik ben Marije, 25 jaar en woon sinds sept. 2006 in engeland, boven londen. Ik ben 39 week zwanger dus kan elk moment bevallen. Ikben hier in eerste instantie heen gekomen om als nanny te werken en heb hier mn huidige vriend ontmoet Veel dingen tijdens de zwangerschap zijn hetzelfde als in nl. zoals de echo's en controles, maar thuisbevallen is hier niet gewoonlijk en pijnbestrijdig word je zo'n beetje in de eeste week van je zwangerschap aangeraden! Ik ga in het ziekenhuis bevallen maar wel proberen zoveel mogelijk zonder pijnbestrijding te doen, vind er toch te veel nadelen aan zitten.. we zullen zien, als ik strax in hetziekenhuis ben schreeuw ik misschien wel om een ruggenprik en kraamhulp kennen ze hier ook niet, volgensmij is dat echt een luxe die je in nederland hebt!! Geboortekaartjes kennen ze ook niet dus ik heb ze in nederland laten bestellen en mn moeder regelt de laatste details en gaat ze voor me versturen. Ook naar de engelse familie en vrienden!!! iedereen die we dit vertelde reageerde enthousiast over de kaartjes en vonden het een leuk idee!
Hoi meiden, Sorry voor mijn late reactie. Ik kreeg - heel raar - geen emails meer dat er iemand iets geschreven had Bij toeval dacht ik net, ff kijken of er iets is bijgekomen! Ja dus haha @maaike1982: jeetje wat een rotervaringen in NL! Balen zeg! Ik weet niet of je Israël zo leuk zo vinden om te wonen hoor...mensen zijn hier alles behalve tolerant haha. Ik vind Israël zelf een ultiem vakantieland maar er wonen is vaak heel vermoeiend. Ik ben dus blij om 2x per jaar even adem te halen in NL Zal ik je wat humus opsturen? Kon dat maar... zal wel aan je denken de volgende keer dat we het eten! @Iosola: jaaaa, recepten! Thanks! Nog niet de kans gehad wat uit te proberen, maar ga ik zeker doen! Wij gaan inderdaad tweetalig opvoeden. Er zijn allerlei theorieën in omloop maar wij zijn naar een workshop geweest van een Educational Psychologist Specialist gespecialiseerd in dit onderwerp. Als je (of iemand) het interessant vind kan ik de hand-outs wel online zetten. Maar deze site bevat ook veel info: http://www.kindentaal.nl/meertaligheid/ ... =tweetalig. Wat mij vooral zo verbaasde tijdens die workshop is dat we leerden dat een kind in zijn/haar eerste levensjaar al 40% van de taal aanleert. Dat is hartstikke veel! Toch? En ik spreek Hebreeuws met mijn man maar moet dus alleen maar Nederlands met onze dochter spreken. Het schijnt dat een kind prima snapt dat je wel in jouw geval Italiaans spreekt maar dus niet met haar. Ik heb nu al hele discussies met mensen over opvoeden. Kinderen mogen hier vaak lekker doen waar ze zin in hebben en gaat laat naar bed (22:00 uur is vrij normaal). Als ik zeg dat ik dat anders wil doen...poeh, wat een commentaar! Maar oh wee als ik het niet eens ben met hoe zij het doen... @Sannah: wat leuk! Welkom bij de club! Waar woon je in Israël? Als ik je ergens mee kan helpen moet je een gil geven hoor! @Marije: is het al zover, spannend!!!
Hallo, Mag ik er ook bij komen ? Ik ben wel niet nieuw op het forum ( schrijf heel af en toe ) maar had dit topic nog niet gezien, erg leuk. Ik woon sinds 4 jaar in Italie, eerst Milaan, nu Parma. En ben momenteel zwanger van de 2e Ik ben nu al bang voor de bevalling ( heb helaas een KS gehad ) en wil dan ook kost wat kost een natuurlijke bevalling ( als de condities er naar zijn natuurlijk ) gezellig dat ik hier kan kletsen, ik voel me de laatste tijd nl wat eenzaam. groetjes Francoise
Hoi Noralie, 20 weken opweg zie ik, spannend hè, weet je al wat het wordt een jongen of een meisje ?? ik ben nu in week 8, dus echt nog aan het begin. Heb alleen weinig tijd om er mee bezig te zijn, want ik heb hier nog een dreumes van 19 maanden rond lopen.
Hey Dames! Is al weer even geleden maar kom ook weer even langs hier Ben blij dat het goed met jullie gaat! Hier komt het steeds dichterbij en moet zeggen dat het van mij ook wel wat eerder mag komen @Noralie; begint zeker op te schieten bij jouw he? Je bent nu al op de helft! Heb ook nog geen recepten uitgeprobeerd , te druk met al het ander, hoe dan ook, laat ik je het zeker weten wanneer ik het heb geprobeerd en of het lekker was! Ook ga ik zo even een kijken nemen naar die link die je in je vorige berichtje geplaatst heb, ben benieuwd... @Francoise, wat leuk! Welkom! Ik woon dus ook in Italie! Nu zo'n 2,5 jaar! En dus zwanger van mijn eerste kindje! Moet zeggen dat het wel allemaal even wennen is op de manier hoe het hier verloopt, maar beetje bij beetje komen we er wel! @Marije, Leuk dat ook jij mee komt schrijven! Ben je onderhand al bevallen? Zo ja, hoop ik dat het allemaal goed is verlopen en dat je een wolk van een baby in je armen hebt!Zo niet, word het nu wel echt tijd he?! Voor alle andere: leuk dat jullie ook meeschrijven!
nope nog steeds niet. heb sinds vannacht wat buikkrampen, maar niks ernstigs dus weet t allemaa ff niet meer. is dit het begin, maak ik me druk om niks... zoooo irritant!!!
Leuk, een topic voor zwangeren in het buitenland! Dat geldt ook voor mij . Ik ben nu bijna 34 weken zwanger en woon sinds twee jaar in Dubai. Ook hier gaat het er een stuk medischer aan toe dan in Nederland, maar de zorg is wel erg goed (veel controles, veel echo's, veel tijd en aandacht). Thuisbevallen, kraamzorg en geboortekaartjes kennen ze hier niet, maar gelukkig is het wel mogelijk om zonder verplichte ruggenprik te bevallen. Ben heel benieuwd hoe het straks zal gaan... Marije, succes met de laatste loodjes! Emme
@emme, We zijn op dezelfde dag uitgerekend! Wat leuk! Nog eventjes he?! @Francoise, woon in Genova, nog niet eens zo ver van Parma vandaan... @sweetmarije, 1 ding is zeker, bevallen zal je, ben echt benieuwd wanneer! Hou ons op de hoogte!
hoi! leuk dat het hier wat drukker is zeg! Noralie, wij wonen in jeruzalem; volgens zeggen de stad met de meeste 'druk'... ik herken wel wat je schreef daarover. Wij proberen regelmatig even de stad uit naar de woestijn te gaan. Waar wonen jullie? Ben je nou zwanger van je eerste of heb je er al meer rondlopen? Is jouw man een 'local'? Aangezien je met hem ivriet spreekt Leuk om hier mee te lezen en schrijven; ik ben nog maar vers zwanger, bijna 7 weken, dus moet alles nog uitzoeken en voor het eerst beleven (1e kindje); ik woon ook nog relatief kort hier, bijna 8 maanden, dus ook het ver weg zijn van familie is nog redelijk nieuw... Ik vind het dus leuk om ervaringen van jullie te lezen en mijn verhaal kwijt te kunnen! Sweetmarije: sterkte! Spannend voor je!!
Hoi meiden, Ik wil me graag bij jullie aansluiten. Leuk om ervaringen van anderen in het buitenland te lezen. Ik ben ruim 14 weken zwanger en woon in Spanje. Hier kennen ze geen verloskundigen, dus direct naar de gyn. en ook onder controle van de huisarts. Ik ben bij beide pas 1x geweest en dat viel tot nu toe een beetje tegen, de huisarts vertelde eigenlijk niets en de gyn was heel afstandelijk en keek me vooral raar aan dat ik nog nooit op baarmoederhalskanker ed getest was (is hier schijnbaar heel normaal dat je je vanaf 12 jaar ieder jaar laat onderzoeken). Ik moet hier ook verplicht in het ziekenhuis bevallen, maar dit vind ik niet zo heel erg omdat dat op een 3 kwartier rijden ligt en we dan met een beetje geluk direct na de bevalling nog een klein beetje rust hebben. Het is hier ook heel normaal dat iedereen direct daarna zonder telefoontje op de stoep staat en verwacht de hele dag verzorgt wordt. Er zijn nog een hoop meer verschillen, maar daarover later meer, heb nu niet zo veel tijd.
heej, nou ik kreeg dus ook geen mail dat er berichten bij waren.....hihi Klinkt alsof het in Spanje redelijk hetzelfde gaat als hier, hoe lang moet je blijven? hier drie dagen....Alleen kraambezoek doen ze hier niet echt aan, behalve fam enzo....verwachten ook wel meer dan in NL dat ze verzorgd worden, liep gelijk toen ik thuiskwam al met stofziuger en poetsdoeken en boodschappen doen etc hihi gelukkig was ik na Julie erg snel hersteld dus dat scheelt.... bedankt voor de link overtweetalig zijn, super!!!
@AMS & Mariekebalm; precies hetzelfde dus als hier in Italie! 3 dagen ziekenhuis (niet thuis bevallen)... Hoop alleen dat dat van het verzorgen hier niet zo is! Hoe dan ook, ben ik het niet van plan andere te verzorgen, alleen mijn zoontje en de rest word wel gedaan door de oma's Ook de test op baarmoederhalskanker word hier ook al redelijk vroeg gedaan, het uitstrijkje dan. En wat ik ook vreemd vond, is dat hier de gyn. mij aanrade na ong. een half jaar de pil te slikken 2 a 3 maanden pauze te nemen (dus geen pil innemen) en daarna weer te beginnen. In NL had ik hier nog nooit over gehoord en slikte ik dus 5 jaar lang de pil zonder een rustpauze.... Ach ja zo zie je maar... @ Noralie, zeker een handige link! Thanks!
Leuk om ieders ervaringen in verschillende landen te lezen. Ik woon ook in Spanje en ben inmiddels 21 weken zwanger van mijn tweede dochter. Van mijn eerste dochter ben ik vorig jaar maart in een Spaans ziekenhuis bevallen. Het is inderdaad standaard dat je na een gewone bevalling 2 nachten in het ziekenhuis blijft, omdat er daarna thuis geen kraamhulp ofzoiets is. Hier ben ik wel gewoon onder controlle van een verloskundige. De ene keer is het bij de gyn en een verpleegster en de andere controlle is het alleen de verloskundige. AMS jij bent waarschijnlijk privé verzekerd, omdat je zegt dat je alleen een gyn hebt? Waar in Spanje woon jij?
Ik zit gewoon in de seguridad sociaal, woon in Almeria.. Tot nu toe weet ik niet veel over wat de bedoeling is mbt bevalling etc., heb het niet echt getroffen met huisarts en gyn (tenminste ga er vanuit dat hun reactie niet normaal is). Ik had de eerste keer bij de huisarts wat vragen over vitamine preparaten die ik slik, maar daar wou ze niet op in gaan omdat dat niets met de zwangerschap te maken heeft en niet in haar protocol staat.. Ook had (heb ik nog steeds) ik toen heel veel last van mijn onderrug en zitbeenderen en ik dacht zelf aan ischias, volgens haar kon dat niet omdat ik nog niets was aangekomen. Zonder uberhaupt naar mijn rug te kijken kreeg ik het advies om maar gewoon paracetamol te gaan slikken. Vervolgens hadden we een hoop vragen voor de gyn en die wou daar niet op ingaan, deed alleen de onderzoeken die ze moest doen en stelde de vragen van haar papier. Nou behandelen ze buitenlanders hier over het algemeen slechter, maar was daar gewoon samen met mijn vriend en die komt hier gewoon vandaan. Wat verzorging betreft in het ziekenhuis weet ik niet hoe het op de kraamafdeling gaat, maar toen de oma van mijn vriend hier in het ziekenhuis lag, moest de familie komen om haar te voeden (kon ze niet meer zelfstandig) en wassen. Het is een keer gebeurd dat degene die zou moeten komen pech had met de auto en daardoor dus een paar uur later kwam, het blad met eten stond nog gewoon op het tafeltje naast het bed. Wat de verzorging van het kraambezoek wil mijn schoonmoeder maar al te graag op zich nemen, maar ik heb geen zin om haar hele dagen van ´s ochtends vroeg tot ´s avonds laat over de vloer te hebben. Daar hebben we het nog niet met haar over gehad, maar ben bang dat we daar nog wel problemen mee gaan krijgen. Het was al een groot probleem dat we nu niet elke dag komen eten, want ik kan nu toch niet goed voor mezelf zorgen (?!) en ze het was haar taak dat haar kleinkind nu aan zijn/haar voedingsstoffen komt.. Ook heeft ze in haar hoofd dat als ik straks weer gaat werken zij elke dag gaat opppassen (is hier overigens heel normaal), maar wij willen dit beide niet hebben en brengen het liever naar de creche, oma´s zijn er in onze ogen om de kleinkinderen te verwennen en niet om de opvoeding te doen. Supermommy, weet jij toevallig iets over 2500 die je voor de geboorte van een kind krijgt van de overheid? Hoor het van heel veel mensen, maar heb er tot nog toe niet veel over kunnen vinden.. Beetje een persoonlijke vraag (als je geen antwoord wil geven geen probleem hoor) maar ben je getrouwd of heb je een ¨pareja de hecho¨? Wij weten nl niet zo goed wat te doen, horen zoveel verschillende verhalen. Heb al eens op spaanse forums gekeken, maar daar wordt ik ook niet veel wijzer van.. En nog een vraagje, waar heb jij al je spullen gekocht, was zaterdag in stad wat aan het rondkijken en in 4 verschillende winkels geweest (oa prenatal), maar bijna overal alleen wiegjes, wandelwagens en kleertjes kunnen vinden, heb in geeneen winkels iets als hydrofiele luiers, moltons ed kunnen vinden... Weten jullie al of jullie jullie kindje 2-talig gaan opvoeden? Wij zitten te twijfelen tussen 2- of 3-talig, wij spreken samen namelijk engels (in gezelschap wel spaans nl) en wil wel graag dat mijn kindje nederlands leert voor mijn familie. Ben benieuwd waar jullie voor kiezen...