dwarsligger.............

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door machoangel, 16 mei 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. machoangel

    11 okt 2008
    31
    0
    0
    Zijn er hier nog mensen die er ervaring mee hebben????

    Onze kleine ligt al de gehele zwangerschap eigenlijk in half stuit (wat ze konden voelen tijdens de controles bij de VK) nu afgelopen vrijdag tijdens de echo bleek dat het een dwarsliggertje is.

    Nu moet ik a.s. dinsdag komen bij de Gyno, dan wordt me uitgeled hoe alles zit en hoe het zit met draaipoging/versie etc. en of daar wel de mogelijkheid voor is etc etc etc.

    Ik heb dit nog niet meegemaakt, mijn andere 2 kids lagen zoals het hoort.

    overigens ben ik nu 35wkn zwanger, als ik bij de gyno kom alweer een halve week verder dus 35,5wkn. nu had ik zelf begrepen dat ze draaien doen t/m 36wkn?

    Nou goed iedereen met ervaring hierin, laat het maar weten allemaal.
     
  2. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    7 nov 2007
    2.717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    bij mijn moeder weet ik toevallig dat mijn broertje ook een dwarsligger was.
    hier kwamen ze achter tijdens de bevalling ze hebben het toen geloof ik inwendig gedraaid dit was niet een pretje zei ze. maar ja je hebt er dan wel voor over het moet er toch uit hahaha.
     
  3. Belle

    Belle Fanatiek lid

    7 nov 2005
    1.380
    1
    0
    Verpleegkundige, columniste
    Amsterdam
    Bij mijn controle bij de verloskundige gisteren ontdekten ze dat mijn kleintje ook dwars ligt. Mijn buik is ook dikker aan de linkerkant, waar zijn koppie ligt, en zijn beentje liggen rechts onderin. Nou ben ik pas 28 weken, dus Sjakie heeft nog alle tijd om andersom te draaien. Mij hebben ze gezegd dat hij waarschijnlijk rond week 34 gaat indalen, en mocht hij daar geen zin in hebben dat ze dan bij 36 weken gaan proberen hem te draaien.

    Ik maak me voorlopig nog geen zorgen. Zoals gezegd, we hebben nog een week of zes voordat er definitief iets over te zeggen valt. Maar ik houd dit topic in de gaten, want ik ben ook benieuwd naar ervaringen met dwarsliggertjes.

    Succes ermee, Machoangel. Ik hoop dat je kindje zich nog laat keren.
     
  4. krumpie

    krumpie Actief lid

    4 dec 2008
    221
    0
    0
    noord holland
    mijn meisje ligt nogsteeds van links naar rechts, boven in mijn buik....
    VK heeft haar nog niet anders voelen liggen..
    nog niets gehoord over draaipogingen oid, gewoon afwachten dus kan weinig anders doen .
     
  5. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    Ik had ook een dwarsligger. Met 28 week bleek ze al in een stuit te liggen. Toen is ze daarna wel weer goed gedraaid. Maar met 34 week lag ze weer in een stuit. Had vorige week maandag een spannende afspraak. een echo om te kijken of ze in een stuit lag. En gelukkig ze lit goed. De kans dat ze bij mij nog draait is klein. Maar je baby kan nog draaien. Het word wel moeilijker nu daarom heb je die afspraak nu ook. Ik hoop dat je baby nog goed gaat liggen en anders dat de draaipoging gaat lukken.
     
  6. wendy1611

    wendy1611 Fanatiek lid

    14 mei 2006
    2.463
    0
    0
    Mijn 2e kindje lag instabiel, dan dwars, dan stuit, dan weer goed, een echte draaikont dus! Met 38 weken lag ze weer dwars om een dag later weer met het koppie naar beneden te liggen. Gek werd ik er van :) Op de uitgerekende datum ben ik ingeleid en is ze tijdens het breken van de vliezen goed gelegd, uiteindelijk is het nog een spoed keizersnede geworden omdat ze weer naar boven was gekropen en met haar bolletje scheef lag.

    Ook in deze zwangerschap ligt het kindje meer dwars dan 'goed', ik heb gewoon veel ruimte in mijn buik en veel vruchtwater waardoor ze ook niet gedwongen worden in hoofdligging te gaan liggen, maak me er geen zorgen over...er uit komen ze toch wel ;)
     
  7. sniffy

    sniffy VIP lid

    26 mrt 2008
    10.179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    Mijn dochter lag de laatste 6 weken ook in stuit. Ik heb er voor gekozen om 1 draaipoging (uitwendig) te laten doen.
    ik kan je vertellen, bij mij deed het echt pijn. Maar ik wilde het wel hebben geprobeerd. De gyn. stopte na 5 minuten want er was geen beweging in te krijgen.

    Ik heb toen gekozen voor een keizersnee, want een stuitbevalling zag ik niet zitten.

    De keizersnee is me 100 % meegevallen. Het was alleen wel raar dat ik niks voor de geboorte heb gedaan. Je kind wordt eruit gehaald en krijg je even te zien. Daarna lig jij nog op de OK en is je kindje al naar de afdeling.

    succes ermee.
     

Deel Deze Pagina