wil vers geven maar weet niet hoe/wat?

Discussion in 'Voeding' started by vruchtje24, Oct 2, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    Jul 29, 2008
    11,656
    230
    63
    Even een rare vraag tussendoor meiden.....ben niet zo'n keukenprinses. :) Gebruiken jullie een staafmixer of een blender? Heb geen van beide in huis, blender is kapot gegaan. Wat is makkelijker? Thanx.
     
  2. Streepje

    Streepje Lid

    Jul 28, 2009
    39
    1
    8
    NULL
    NULL
    Ik gebruik een staafmixer. Voor vlees gebruikte ik vaak eerste even de keukenmachine.

    En is geen rare vraag hoor... ;)

    Succes!
     
  3. Laure80

    Laure80 Fanatiek lid

    Aug 26, 2008
    1,036
    0
    36
    Bij een blender blijft er snel zoveel onder de messen zitten, gebruik daarom de staafmixer of hakmolen (vind de blender zelf meer geschikt voor vloeibare mixjes).

    Hebben jullie al eens bietjes geprobeerd? Dacht dat dit lekker zoet zou zijn, maar mijn zoontje die echt alles lust vond de bietjes (met aardappels) dus echt vies.

    Wat ik ook vaak doe om het lekkerder en iets minder droog te maken is een appel toevoegen (gewoon met de aardappels of groente meekoken). Door witlof gaat veel appel om het minder bitter te maken (is hier trouwens groot succes), door broccoli of bloemkool soms een beetje appel.
    Heb hier ook gekookte tartaar door de broccoli geprobeerd. Een groot succes al vond ik het tijdens het bereiden enorm stinken (weet nu ook waarom die potjes zo stinken, dat doet ongekruid gekookt vlees).
    Normaal geef ik af en toe (2 a 3 keer per week) een potje met vlees zodat hij wel wat vlees binnenkrijgt en de andere dagen krijgt hij een zelfgemaakt prakje zonder vlees.

    Lees hier ook margarine om het smeuiger te maken. Op het cb werd mij verteld dat er sowiezo een klontje margarine door het prakje moet als je het zelf maakt omdat die vetten nodig zijn.

    Heb zelf nog nooit iets met rijst gemaakt. Wij eten zelf altijd zilvervliesrijst. Mijn zoontje is inmiddels 8 maanden, zou zilvervliesrijst dan al mogen of moet ik witte rijst gebruiken?
     
  4. Alita

    Alita Niet meer actief

    staafmixer...
     
  5. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    Jul 29, 2008
    11,656
    230
    63
    Thanx meiden, keukenprinses gaat een staafmixer kopen!
     
  6. Alita

    Alita Niet meer actief

    volges mij mag je kindje best al rijst hebben, geef dit toch ook la een tijdje en dan gewoon witte rijst..
    margarine heb ik maar heel zelden erdoorheen gedaan eigenlijk..
     
  7. vruchtje24

    vruchtje24 VIP lid

    Jan 2, 2007
    13,213
    433
    83
    Female
    home sweet home
    Staafmixer werkt hier ook goed!

    Even over de appel door de groente. Kook je die appel dan mee met de witlof en hoeveel appel doe je dan? En gewoon witlof met appel in de staafmixer en klaar?

    Ik vind wel dat je vers veel meer kunt variëren. Ik heb met potjes nog geen witlof, bieten, bloemkool gezien, maar voornamelijk wortels, sperziebonen, broccoli en bruine bonen.
     
  8. MamavanMischa

    MamavanMischa Fanatiek lid

    Mar 4, 2009
    1,164
    0
    0
    Ja he, zeker de 4 maanden potjes! Volgens hun site moet Friso bijvoorbeeld bloemkool hebben. Nou ik heb stad en land afgelopen op zoek daarnaar, maar heb het nooit gevonden... Vreemd hoor! Je moet ze zo veel mogelijk smaakjes introduceren, maar met alleen potjes lukt dat dus nooit. Nog gekker vind ik het bij fruit, alle 6 mnd potjes zijn meerdere soorten fruit door elkaar. Zo leert je kindje toch geen smaken kennen..?

    Trouwens, bloemkool is toevallig wel een van de groentes die met de staafmixer heel makkelijk tot een sappig papje te pureren zijn.
     
  9. Alita

    Alita Niet meer actief

    die potjes smaken toch ook helemaal niet naar het verse spul??!! vindt het smerig allemaal en vers is net zo makkelijk mischien iets meer moeite maar je kookt toch ook voor jezelf?!
     
  10. Laure80

    Laure80 Fanatiek lid

    Aug 26, 2008
    1,036
    0
    36
    3 of 4 stronkjes witlof met een stuk of 2 appels en stuk of 3 aardappels (moet zeggen dat ik altijd zomaar een hoeveelheid bij elkaar gooi), koken en in pureren met staafmixer of later met hakmolen.

    Klopt dat hij wel rijst mag hebben (maar denk er nooit aan om dit door de groente te mengen i.p.v. aardappels), maar vroeg me af of zilvervliesrijst ook mag.

    Margarine blijkt wel nodig te zijn hoor (en wordt het ook iets lekkerder van).

    Vond het ook vreemd dat ik bietjes niet in potjes tegen kom. Verder kom je vanaf 6 maanden wel veeel meer groenten tegen dan met 4 maanden.
     
  11. Alita

    Alita Niet meer actief

    mm zilvervliesrijst eten wij niet dus dat zou ik niet weten eigenlijk maar denk het toch wel...
    ja ik heb wel eens margarine erdoorheen gedaan maar alleen als het echt nodig was als het te plakkerig was ofzo...als het niet nodig is doe ik het ook niet..en dat is nu helemaal nooit meer want ze eet mee met de pot
     
  12. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Margarine is idd nodig vanwege zowel de vetten als de toegevoegde vitamines A en D...

    Verder qua hoeveelheden even uit ons boekje van de dietist:

    Bij 6 mnd:
    800-900 cc melk (BV of KV)
    2 a 3 eetlepels fruit
    2 a 3 eetlepels groente
    1 theelepel olie of dieetmargarine

    Bij 7 mnd:
    700-800 cc melk, waarvan 1 keer pap en/of sneetje lichtbruin brood zonder korst, met dieetmargarine en beleg
    2 a 3 eetlepels fruit
    2 a 3 eetlepels groente
    1 a 2 eetlepels rist, pasta, aardappels of gezeefde peulvruchtenpuree
    1 eetlepel gaar, gemalen vlees
    1 theelepel olie of dieetmargarine

    Bij 8 mnd:
    600-700 cc melk, waarvan 1 keer pap en 1 a 2 sneetjes lichtbruim brood met dieetmargarine en beleg
    3 eetlepels fruit
    3 eetlepels groente
    1 aardappel of 1 a 2 eetlepels rijst, pasta of gezeefde peulvruchtenpuree
    1 eetlepe gaar gemalen vlees
    1 theelepel olie of dieetmargarine

    Voor de samenstelling van de warme hap geldt dus omgeveer: helft groente, kwart vlees (vanaf 7 mnd) en kwart rijst/pasta/aardappel.
     
  13. vruchtje24

    vruchtje24 VIP lid

    Jan 2, 2007
    13,213
    433
    83
    Female
    home sweet home
    Dankjewel voor je uitgebreidde antwoordt Rozemarijke. Hier hebben we wel iets aan. Maar ons zoontje heeft zelf geregeld om naar 3 flessen te gaan. Over de dag verspreidt drinkt hij 600 á 630cc is dat dan niet te weinig melk?
     
  14. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Die schema's zijn ook maar voorbeelden... In het CB boekje zijn ze weer net anders volgens mij.

    Mijn zoontje zat met die leeftijd ook op 3 flessen van in totaal 600cc. Heb daar nooit commentaar op gehad en ik geloof persoonlijk ook niet dat hij wat te kort is gekomen :)
     
  15. Alita

    Alita Niet meer actief

    vindt dat je naar je eigen kindje moet kijken, zeker helpt zo`n schema maar ieder kindje is ook anders....hier heb ik altijd geprobeerd mijn meisje te volgen en me nooit druk gemaakt over de hoeveelheid bv.....ze geven het wel aan wat ze nodig hebben tenzij ze niet goed aankomen natuurlijk!!
     

Share This Page