Niet doorslapende kindjes (> 4 maanden)

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Cygnet2, Oct 28, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
?

Geef je borstvoeding, fles voeding of een combinatie?

  1. Borstvoeding

  2. Combinatie van bv en flesvoeding

  3. Flesvoeding

Multiple votes are allowed.
Results are only viewable after voting.
  1. petra2278

    petra2278 Fanatiek lid

    Sep 11, 2009
    1,018
    0
    0
    Ik vind absoluut dat kindjes/baby's moeten weten dat ze er niet alleen voor staan, dat je als ouders er bent voor ze. Geborgenheid is heel erg belangrijk en dat maakt het ook zo lastig om ze zo midden in de nacht te laten huilen.
    Ik heb de babyslaapgids gelezen, en ik geloof daar echt wel in.
    het is een stappenplan die je langzaam opbouwt. Dus tuurlijk ga je bij je kindje kijken, eerst na 5 min, weer na 5 min etc. 1e nacht ga je kijken na 10min, weer na 10 min etc. 3e nacht ga je na 15 min kijken, etc etc....Zo weten ze dat je er bent, maar de tijd dat je je laat zien wordt telkens langer. In die tijd geef je ze de kans in slaap te vallen....Tuurlijk, het klinkt hard, maar uiteindelijk heeft je kind er alleen maar baat bij als je het zo aanpakt.
    Hoe vermoeiend is het voor een kind dat als het wakker wordt, hij weet dat jij er aan komt dus hij 'wacht' dan maar tot je komt....

    Uiteindelijk zijn het kinderen met een slaapprobleem he!? en slaapproblemen kunnen veel andere problemen geven in de toekomst.

    Het is erg belangrijk dat je op de dag voldoende aandacht geeft aan je kleintje, een vast bedritueel etc. Door die voldoende aandacht op de dag houdt je kleintje er echt geen trauma aan over als je die een keertje laat huilen. Maar goed, t zal niet voor elk kindje gelden en ik denk dat je als ouders zijnde er rust in moet vinden. Als je het oke vind dat je baby en jij niet goed slapen, moet je het zo laten.
    Baal je ervan, moet je er wat aan doen!
    boekentips: Kinderen met slaapproblemen: Ruttien Schregardus
    De tevreden baby: Gina Ford

    4 maanden is misschien wat jong, maar mijn zoontje heeft toen hij ruim 1 jaar was ook 6 weken slecht geslapen. Werd elke nacht wakker en hij wist dat we kwamen, want we sliepen 6 weken bij mijn oduers ivm verbouwing. ik wilde mijn ouders niet wakker maken dus ik stond snel bij zijn bedje. Niet dat dat hielp, bij ons in bed nemen ook niet meer na 1 week...drama's. De 1e nacht in ons nieuwe huis zijn we nog na 15 min even bij hem gaan kijken, 1e nacht was het al niet meer nodig. Gewenning....ook wij hebben ons dat laten gebeuren.

    Begrijp me niet verkeerd, iedereen moet zelf weten wat hij doet maar ik wil wel duidelijk maken dat het niet normaal is dat een kindje nog zo vaak wakker wordt per nacht. Een fase is oke, maar elke nacht en dat al 1,5 jaar lang is niet normaal, je kindje heeft dan een slaapprobleem....en jij als ouder zijnde moet kijken of je dat kan oplossen.

    Wil ik nog wel toevoegen: zo denk ik er nu over. Mijn oudste sliep vanaf 3 maanden door en met fases is hij zo af en toe wakker geworden (paar dagen voor een tandje / verhuizen enzo). Dus misschien heb ik wel geboft.
    Mijn jongste heeft nu erge moeite om de slaap weer te hervatten. Op de dag, maar ook 's nachts...hij is erg onrustige slaper ondanks inbakeren...Hij is nog geen 11 weken dus hij mag ook nog van mij een flesje, maar hij heeft hem niet meer nodig, dat heeft hij al meerdere keren laten zien. Ik zie het nu nog als een fase van het 'zelf leren slapen'. Hij weigert soms zelfs de fles als ik hem die wel aanbiedt. Dus wieweet zit ik over 6 maanden ook nog wel 's nachts met een wakker kind en heb ik hem misschien 4 nachten laten huilen zonder resultaat en misschien accepteer ik dan ook wel dat het niet anders is...;)
     
  2. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    fynn saapt nog niet door komt nog voor 2 voedingen die heeft hij ook echt nodig. het was eerst 6 voedingen en hij laat steeds meer voedingen gaan.

    ik heb een keer getracht hem te laten jammeren tot hij zelf in slaap zou vallen nou ik kan je vertellen dat dat gewoon niet werkt. hij is compleet over de zijk gegaan en we konden hem zelf niet meer troosten en dat na 5 min 'proberen" we zijn om 3 uur snachts 1,5 uur bezig geweest om hem te kalmeren. na dat hij rustig van en de borst kreeg ging hij gelijk weer slapen. dus wat nou gewenning hij heeft het nodig.
    hoe kun je nog zeggen dat ze dat dan niet meer nodig hebben!
    dan maar even 5 min de borst en lekker rustig verder slapen. maar ik heb geen overstuur kind wat zonodig ligt te huilen omdat mama zonodig wil slapen!
     
  3. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    @Petra2278.. ik wil eigenlijk voorkomen een discussie te hebben hier door een heel simpele vraag te stellen. Dank je wel voor je toelichting maar liever een volgende keer bij een ander topic plaatsen.
     
  4. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Tja, een DEEL van de slaapproblemen bij kids ligt daar zeker. Maar je kunt echt niet stellen dat slaapproblemen hier meestal door komen.
    Thirza slaapt ook nog niet door, maar ik heb altijd gezegd dat er wat was. Dat bleek dus idd: koemelkallergie. En ondertussen iedereen, (zelfs het CB) maar tegen me roepen: Laat dat kind een paar nachten huilen, dan ben je er vanaf en dan slaapt ze wel door. Nou, dan was mijn kind zo enorm over de zeik dat ik net als Amfy uren bezig was met troosten... Liever niet!
    Om me heen hoor ik veel meer kids die niet zonder voeding de nacht doorkomen, waarbij fysieke problemen echt een belangrijke rol spelen. Vlak dat dus niet uit!
     
  5. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    @Cygnet: zie nu jouw post :) Zal me verder hier ook van discussie onthouden ;)
     
  6. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    @cygnet sorry ;)
     
  7. Natas1

    Natas1 VIP lid

    Aug 4, 2007
    7,903
    0
    0
    Almere
    Ik gaf (geef) borstvoeding.
    Mijn dochtertje sliep goed door met 9 maanden, met 4 maanden echt nog niet.
     
  8. petra2278

    petra2278 Fanatiek lid

    Sep 11, 2009
    1,018
    0
    0
    sorry!
     
  9. Chebu

    Chebu VIP lid

    Dec 17, 2007
    7,174
    2
    36
    Midden-Oosten
    Petra, wat een onzin.
    Ik heb ALLES, echt ALLES al geprobeerd, ook de slaapgids en mijn zoon slaapt nog steeds niet door.
    Misschien als ie 18 is. Hoewel, dan ook niet meer denk ik.

    Mijn kind krijgt FV en slaapt nog niet (helemaal) door.
     
  10. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Lieve posters! Geeft niets hoor.. het is ook een lastig onderwerp maar daarom is het misschien verstandig om er niet te diep op in te gaan. Het is echt een nieuwsgierigheidsvraag van mijn kant. Ik begrijp natuurlijk heel goed dat het niet bepaald wetenschappelijk is!

    Dank jullie wel voor het invullen van de poll!
     
  11. LovelyDK

    LovelyDK Niet meer actief

    Petra, wil er ook niet te diep op ingaan om het topic van Cygnet niet te vervuilen.. maar ik hoop voor jou dat je 2e zo'n ''makkelijke'' wordt als je 1e dan maar ;)

    Hier een manneke wat altijd volledig kv heeft gehad & niet doorslaapt.
    Overigens krijgt hij geen voeding 's nachts!

    Hij heeft chronisch ontstoken neusamandelen, waardoor hij met zijn mond open slaapt en constant wakker wordt daardoor!
     
  12. Tiki

    Tiki Actief lid

    May 19, 2008
    110
    0
    0
    Een dochter van iets meer dan 5,5 maanden, krijgt bv en de laatste tijd een kv flesje of gekolfde vroege ochtend melk als laatste fles om 23:30 uur, dan trekt ze het meestal wel tot 4 a 5 uur maar niet langer. Zij slaapt dus ook maar max 4 a 5 uur achter elkaar. 's avonds ligt ze er om 19:30 uur in en slaapt dan meteen en dan tot 23:30 a 24 uur. Overdag is ze niet een hele lange slaapster, dan zou je soms denken dat ze dan wel een keer een langere nacht pakt, maar nee.... soms zelfs (afgelopen nacht ook weer) dat een een hele nacht aan het keten is in haar bedje. Lachen, hoge gilletjes maken en veel lol met zichzelf en haar Tutpopje. En dan de volgende dag nog steeds hardstikke vrolijk zijn.... zou ze dan gewoon "weinig" slaap nodig hebben?
    Ik heb het boek "wat je baby verteld" van Tracy Hogg gelezen en ik moet zeggen dat dat mij erg aanspreekt, maar echt doorslapen doet ze niet. Volgens het consultatiebureau slaapt nog minder dan de helft van de baby's door met 6 maanden en de helft rond de 9 maanden. Laten huilen hebben wij geprobeerd maar werkt niet bij onze dochter en na een paar nachten trok ik dat ook niet meer. Moet zeggen dat ik de voeding rond 5 uur ook niet zo erg vind, is wel een mooi moment samen eigenlijk, alles donker en zij tevreden aan mijn borst, vaak komt de kat er ook nog gezellig bij liggen.... Weer zelf inslapen doet ze makkelijk.
     
  13. daantje13

    daantje13 Lid

    Jul 4, 2008
    29
    0
    0
    Ik heb gekozen voor flesvoeding, maar heb wel 7,5 maand bv gegeven. Hij sliep door vanaf 10-11 weken op bv. Rond 8 maanden wilde hij om 23.00 geen flesje kv meer. Dat was trouwens tijdens onze vakantie. Eenmaal thuis rond 9 maanden begon hij 's nachts wakker te worden. Wij onzeker, misschien toch honger? En ik was toen net zwanger van de tweede (dus erg moe). Dus flesje gegeven. We hebben steeds minder in het flesje gedaan in de loop der tijd. Inmiddels is het flesje 's nachts niet meer altijd nodig, maar wel makkelijk als je zelf weer wil verder slapen. Hij is nu overigens 13 maanden. Vannacht wilde hij geen flesje (is maar 70cc ofzo), maar hij was wel onrustig. Ik denk inderdaad dat hij gewend is geraakt aan de aandacht 's nachts en niet zelf meer kan inslapen. Binnenkort toch maar eens doorzetten en weer laten huilen...

    Moraal van het verhaal: Op bv ging het beter. Bij kv begonnen de problemen (toeval?) En we hebben het zelf ook een beetje laten gebeuren.

    Groetjes
    Daantje
     
  14. Liz01

    Liz01 Actief lid

    Sep 26, 2008
    167
    0
    0
    Drenthe
    Mijn dochter van nu ruim 5 maanden krijgt volledige BV en slaapt niet (meer) door 's nachts, al vind ik dat altijd een moeilijk begrip. Namelijk, bij een of twee nachtvoedingen is het snel aanleggen, drinken en na een minuut of 10 slapen we allemaal weer lekker verder.
    Mijn dochter heeft wel een hele periode flink doorgeslapen, zo rond de leeftijd van 3 tot 4 maanden. Ze sliep dan van 19:30 uur tot soms wel 06:30 uur in de ochtend aan een stuk door! Ik moest dan af en toe nog een 'droomvoeding' geven. Voor onze nachtrust was dit natuurlijk wel lekker, maar voor mijn borsten minder, die stonden op knappen elke keer en daardoor is mijn melkproductie na die tijd in een flinke dip terecht gekomen waar ik na hard werken gelukkig uit ben gekomen. Dus kortom, voor mij mag mijn baby best een of twee keer 's nachts wakker worden voor een voeding, daar varen we allemaal wel bij.

    Helaas is mijn baby de afgelopen week erg verkouden en komt ze nu dus zo rond de anderhalf a twee uur. Dat is niet leuk, want dan wil ze niet alleen drinken, maar ook aandacht en is ze paniekerig door de benauwdheid. Maar ach, daar komen we ook wel weer overheen.

    Cat
     
  15. amarantha

    amarantha Lid

    Dec 23, 2007
    69
    0
    0
    electromonteur
    Alkmaar
    Noa heeft tot 6 maanden borstvoeding gehad,daarna de fles.
    Ze is nu bijna 1,5 en slaapt ook nog niet staandaard door.
    4 nachten niet,2 wel,2 niet,3 wel,enz.
     

Share This Page