gister echo gehad en was niet goed

Discussion in 'Miskraam' started by ano, Oct 13, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ano

    ano Fanatiek lid

    Jul 12, 2009
    2,296
    351
    83
    hoi,

    @kirrebir,Ik wil je heel veel sterkte wensen.
    En fijn dat je vriend zo lief is.
    Het is toch erg moeilijk om een miskraam mee te maken.
    Ik wilde de eerste dagen ook liever de telefoon niet opnemen.
    En nu heb ik af en toe nog steeds als iemand vraag hoe het nu gaat na de miskraam zoiets van nu wil ik er even niet overpraten.
    Ik hoop dat het via de natuurlijke weg komt dat je niet gecurreteerd moet worden.

    @April,Nog niet doorgezet??
     
  2. April1

    April1 Fanatiek lid

    Jun 5, 2008
    1,385
    1
    0
    @ ano Inmiddels steeds meer bloed en stolsels. Begint nu echt op een menstruatie te lijken. Heb een paar flinke stolsels gehad. Nog geen krampen of dergelijke, merk wel dat ik erg moe ben, heb ik meestal ook als ik ongesteld ben. Ben vanaf zaterdag alvast floradix-tabletjes aan het slikken voor extra ijzer.
    Heb verder nog steeds hoop dat het vandaag gaat gebeuren vanwege de volle maan;)
    Hoe gaat het met jou?
     
  3. Feline81

    Feline81 Lid

    Jan 7, 2009
    23
    0
    0
    Hallo allemaal,

    Na het hele topic te hebben doorgespit kom ik mij hier ook maar eens melden (jammer genoeg). Na 9w2d verloor ik 's avonds wat bloed, ik had zelf al het gevoel dat het niet niet goed zat (raar dat je dat kennelijk weet) en 2 dagen later konden we gelukkig langskomen voor een echo. Daarop was te zien dat het vruchtje maar tussen de 4 en 5 week oud was (1,24 cm). Even was het nog de vraag of het dan een jonge zwangerschap was of dat het echt niet goed zat. Voor mij was het direct duidelijk dat het niet goed was. Al mijn zwangerschapssymtomen waren inmiddels als sneeuw voor de zon verdwenen.
    Nu zit ik dus ook te wachten tot ik daadwerkelijk een miskraam ga krijgen. Eerst begon het met wat bruin verlies en inmiddels ben ik al bijna een week 'ongesteld' zei het alleen dan minder dan normaal. Ik vraag me dan ook af of dit het dan is, of dat er straks nog wat heftigs aan komt....
    Ik ben het inmiddels dan ook wel zat, was ik er eerst nog best nuchter onder (het is nu eenmaal niet anders), nu wil ik (hoe gek het misschien ook klinkt) er gewoon van af! Vooral het wachten en ook niet precies weten wat je te wachten staat maakt me erg onzeker.
    Wat denken jullie? Is dit alleen nog maar het begin van.... of was dit het? Heb niet echt veel last van kramp (soms 's avonds wat)....
    Wachten is moeilijk.......:(
     
  4. April1

    April1 Fanatiek lid

    Jun 5, 2008
    1,385
    1
    0
    Hallo Feline81

    Wat rot voor je, meid. Jouw verhaal is precies de mijne.
    Wat bloeden betreft kan ik je niet veel vertellen, aangezien het bloeden bij mij pas afgelopen vrijdag begon. Hetzelfde als bij jou, eerst een beetje bruin, helderrood en inmiddels af en toe stolseltjes. Inderdaad net een menstruatie, iets lichter dan. Ook ik vraag me af hoe lang het nog zal duren voordat de mk zal plaatsvinden. Wat ik op internet kan terugvinden is dat het over het algemeen binnen een week na de 1e bloeding zal gebeuren,maar ja, niet iedereen is een algemeen geval....
    Ik kan me voorstellen dat je er vanaf wil. Ik ook, alhoewel ik het denk ik nog wel even kan verdragen.

    Heel veel sterkte en misschien kunnen de dames hier die het 'achter de rug' hebben wel wat meer vertellen aan je. Ano heeft het ook zelf laten komen en geen curettage gehad.

    Veel sterkte Feline

    groetjes
     
  5. Noukje

    Noukje Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    2,263
    3
    38
    Sorry meiden dat ik een paar dagen niet geweest ben. Ik ben ziek geweest en heb gisteren de mk gehad. Hier mn verhaal:

    Gisteravond is mn miskraam doorgezet. Rond 17.30 uur begon ik hevig te vloeien. Mn man had een avonddienst, ik hem gebeld en hij is naar huis gekomen. Daarna mn moeder gebeld die ons meisje opgehaald heeft en vervolgens het ziekenhuis gebeld om te vragen wat normaal is qua bloedverlies. Ik mocht meteen langskomen. Allerlei onderzoeken gehad (bloeddruk, bloedprikken op ijzergehalte en een echo). Uit de echo bleek dat er geen vruchtje meer te zien was. Alleen nog slijmverlies van zo'n 10 mm zoals bij een menstruatie. Rond 22.00 uur waren we thuis. En een halfuur laten zijn we naar bed gegaan. Ik voelde weer iets lopen en toen ik keek zag ik geen bloed maar echt een vruchtje met een placenta en al.. toch wel even schrikken!
    Daarna voelde ik me toch wel opgelucht dat het over is en de pijn/kramp werd ook meteen een heel stuk minder net zoals het bloeden. Ik had eigenlijk donderdag een afspraak staan bij de gyn maar dat hoeft nu niet meer door te gaan.

    Het is achteraf gezien eigenlijk best snel gegaan. Vorige week alleen donkerrood/ bruin slijm verloren en nu binnen een paar uur alles kwijt..

    Sorry voor mn ego berichtje, ik zal zo jullie berichtjes terug gaan lezen. Voor alle meiden hier heel veel sterkte gewenst!
     
  6. Noukje

    Noukje Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    2,263
    3
    38
    @ Kirrebir: sterkte voor jou meid. Ik hoop dat je lichaam het vruchtje zelf afstoot zodat een behandeling je bespaard blijft (ik krijg nog de rillingen als ik alleen al denk aan het woord curretage..)

    @ April: hoe is het met jou? Verlies je snel heel veel bloed of valt het wel mee? Bij mij was het gisteravond zo dat er binnen een halfuur een heel maandverbandje vol zat.

    Oh ik lees nu pas dat het gisteren volle maan was, zou het daar mee te maken hebben gehad dat de mk door heeft gezet?!

    @ Ano: hoe is het met jou?

    @ Feline: sterkte meid! Ik heb ook eerst een week donkerrood/ bruin verlies gehad. Ik kon het makkelijk met een inlegkruisje af. Maar gisteren dus in een keer heel veel helderrood bloed verlies. Ik denk ook dat je echt helderrood bloedverlies moet hebben + stolsels voordat je het vruchtje + zakje kwijt bent. Maar bij twijfel je gyn bellen voor advies.
     
  7. ano

    ano Fanatiek lid

    Jul 12, 2009
    2,296
    351
    83
    @april,Dus wie weet begint het eindelijk door te zetten.
    Hoop dat je nu snel het vruchtje verliest?

    @noukje,Jeetje wat is het bij jouw dan ineens snel gegaan.
    Eerst weinig en af en toe en nu ineens zo snel.
    Schrikken he dat vruchtje zien?
    Ik was ook opgelucht maar toch vond ik het wel even schrikken.
    Voel je je nog erg slapjes of niet?

    @feline,bij mij was het de eerste paar dagen net als n lichte menstruatie alleen 2 dagen later kreeg ik veel pijn en toen heb ik nog 5dagen veel bloed verloren en daarna kwam het vruchtje eindelijk.
    En daarna nam de pijn en bloed gelijk af.
    Maar zoals je leest gaat het bij iedereeen anders en dat maakt zo onzeker.
    Ik wil je ook nog heel veel sterkte wensen!!!

    Trouwens wat mij erg vaak opvalt als je de verhalen leest is dat het vruchtje bij iedereen bijna savonds of snachts komt.
    Gek eigelijk...

    Hier gaat alles al weer een stuk beter.
    Merk nu echt dat het beter gaat als de weekjes hiervoor,
    Ik kan nu ook weer verder kijken en niet iedere keer echt zon depri gevoel krijgen als ik aan de miskraam denk.
    Dus daar ben ik wel blij om.
    En volgens mij was het toch mijn eisprong die ik van de week had want nu is het weg dus ik zal wel 1 deze weken ongi worden.
     
  8. Feline81

    Feline81 Lid

    Jan 7, 2009
    23
    0
    0
    Hoi Allemaal,

    Ben vanochtend voor controle bij de vk geweest. Er was nu een lege vruchtzak te zien. Volgens haar moet mijn baarmoeder zich nu gaan sluiten en dat zou zonder al te veel problemen moeten gaan. Ze verwacht dat ik gewoon nog door blijf vloeien zonder al te veel gekke dingen. Volgens mij hoef ik dan ook geen vruchtje o.i.d te verliezen :)?). Mijn baarmoederwand moet zich nu net als met een gewone menstruatie 'afbreken' of hoe je dat ook maar noemt. Mag er even over nadenken of ik niet als nog een curretage wil. Op het moment voelt dat een beetje als een overkill voor iets wat mijn lichaam waarschijnlijk zelf wel op lost zonder al te veel problemen.
    Had het gister voor het eerst weer eens ijskoud trouwens, heb ik normaal eigenlijk ook altijd als ik ongesteld ben/moet worden.

    @ano: Joepie een eisprong!:)

    @noukje:Het kan dus ook in een keer zo snel gaan. Raar he dat het dan een opluchting is dat het eindelijk gebeurd is. Heel veel sterkte!
     
  9. April1

    April1 Fanatiek lid

    Jun 5, 2008
    1,385
    1
    0
    @ Noukje nou meid, ben blij voor je dat de mk is geweest. Heb je veel pijn gehad? Lijkt me ook erg raar je vruchtje te zien. Was de placenta erg klein? In elk geval groot genoeg omdat je het herkende. (Ik weet nog dat mijn placenta bij de bevalling echt enorm groot was, mijn zoontje was een week en een paar dagen later dan uitgerekend.)
    Ik hoop dat je nog even goed je rust zal pakken, dat zal je wel even nodig hebben na deze nare weken. Hoop dat de bloedingen nu goed gaan stoppen en je je gauw weer helemaal fit gaat voelen.

    @ Ano Fijn dat je je lichamelijk en geestelijk steeds beter voelt. Ik merk nu aan mezelf dat ik weer wat vaker een traan moet laten. Het komt nu steeds dichterbij.
    Je kent je lichaam zelf toch altijd het beste, he. Wel een fijn idee dat je dus toch je eisprong voelde. Betekent in ieder geval dat je lichaam zich aardig hersteld heeft na je mk, lijkt mij.
    Hoop dat we gauw verder kunnen kletsen over nieuwe blijde en gezonde zwangerschappen.

    Wat mij betreft:

    Heb nu eigenlijk wel alleen helderrood bloedverlies en ik heb wel maandverband nodig. Met inlegkruisjes red ik het niet. Ik heb overdag de maandverband voor lichte dagen en voor 's nachts de extra lange supermega-ultra plus ofzo:D Tot nu toe is het nog lichter als mijn gewone menstruaties, maar die zijn bij mij dus doorgaans best hevig.
    Ik hoop zo dat ik me gauw bij Ano en Noukje kan aansluiten. Heb mijn vk niet meer gesproken, ze zouden mij nog bellen aan de hand vd inwendige echo van vrijdag, maar nog niks gehoord, dus ik bel ze morgen nog even om de stand van zaken door te geven.

    Voor Feline en Kirrebir ook veel sterkte
     
  10. Noukje

    Noukje Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    2,263
    3
    38
    Hallo meiden,

    Ik heb toch wel wat buikpijn, net nog ff naar Kruidvat voor extra maandverband, inlegkruisjes en paracetamol...;) Mn man is nu ook ziek dus die kan ik nu de deur niet uit laten gaan.

    Over mn vruchtje: ik herkende de placenta aan de kleur, weet nog dat mn placenta van mn dochtertje echt donkerrood/paars achtig was en dat was deze placenta ook. Al was ie ieniemienie natuurlijk. Maar je kon echt zient dan het compleet was, met vruchtzakje en al.

    Bloedverlies is gelukkig een stuk minder dan gisteren. Maar ik voel het af en toe nog wel lopen. Als ik dan ga kijken valt het reuze mee, maar het is zo'n vies gevoel he, zo'n maandverband. Ik gebruik bij mn menstruate altijd tampons, veel fijner!

    Emotioneel vind ik het af en toe nog moeilijk. Het is ook zo dubbel, aan de ene kant opgelucht dat ik er vanaf ben en aan de andere kant zo jammer omdat ik me er zo op verheugd had een klein mensje te krijgen eind mei.

    @ Feline: wat fijn dat je een echo hebt gehad. Dan weet je zelf ook meteen of het niet voor niets is geweest al dat bloedverlies. Bij mij was er ook alleen nog maar slijm te zien zoals bij een menstruatie.

    @ April: bij jou is het uiteindelijk ook allemaal snel gegaan na de echo vrijdag. Zeker omdat je het gevoel had dat je lichaam het vruchtje niet zelf af zou gaan stoten. Toch wel een fijn gevoel he dat je lichaam het zelf doet. Maar het blijft natuurlijk toch wel dubbel.

    @ Ano: wat fijn dat je je lichamelijk en mentaal beter begint te voelen. Heb je het gevoel dat je je miskraam een plekje hebt kunnen geven of is dat nog te vroeg?

    Meiden voor jullie allemaal sterkte en een dikke knuffel!
     
  11. Tamar

    Tamar Fanatiek lid

    Nov 11, 2005
    1,738
    0
    0
    @allemaal

    Ik heb niet echt terug gelezen....ben zo moe!
    Het werken valt me zwaarder dan normaal, maar het zal er wel bij horen!
    Ik zie bij jou noukje dat je mk door heeft gezet, ondanks alles toch wel fijn lijkt me!
    Ook bij jou april hoop ik dat het snel toch doorzet, dan kan je het een plekje gaan geven!

    Dames heel veel sterkte.......

    liefs
     
  12. April1

    April1 Fanatiek lid

    Jun 5, 2008
    1,385
    1
    0
    @ Tamar: klinkt heel begrijpelijk dat het werken je zwaarder valt. Merk zelf ook dat ik erg moe ben, vooral in mijn hoofd. Sterkte.

    ;)VRAAG AAN IEDEREEN DIE MEELEEST EN EEN MK HEEFT GEHAD:

    vanmiddag zag ik iets op mijn wc-papiertje zitten. Het is na in water gelegen te hebben wit vlokkerig met in het midden iets helderroods. Ik kan niet echt embryonale delen herkennen (ben ook geen expert), maar ik weet bijna zeker dat het geen stolsel is. Nu wil het feit dat mijn vruchtje al ruim een maand geleden is overleden. Betekent dat ook niet dat de kans groot is, dat mijn vruchtje niet intact uit mij komt. De echoscopiste zei wel zoiets dat het kon oplossen/ verweken. Mijn vruchtje zou 7 wkn en 5 dgn zijn geworden en ik ben inmiddels 11 wkn en 3 dgn 'zwanger'.
    Iemand een idee? Morgen bel ik de vk sowieso.
     
  13. ano

    ano Fanatiek lid

    Jul 12, 2009
    2,296
    351
    83
    @tamar,Kan me voorstellen dat je nog erg moe bent.
    Ik moet eerlijk zeggen dat ik daar sommige dagen ook nog wel last van hebt.

    @noukje,Vervelend dat je nog pijn hebt.
    Ik heb wel het idee dat ik het een plekje heb kunnen geven.
    Ik dacht het vorige keer al maar toen had ik toch nog n paar rot dagen.
    Voelde me erg leeg net na het verliezen van het vruchtje.
    Zal je ook wel hebben denk ik?

    @April,Het lijkt erop dat het je vruchtje was of een gedeelte ervan denk ik.
    Maar ik durf het niet met zekerheid te zeggen
     
  14. April1

    April1 Fanatiek lid

    Jun 5, 2008
    1,385
    1
    0
    @ ano het zou best kunnen, he, dat het al een deeltje is. Ik denk niet dat het al voorbij is. Merk nu meer steken in buik en zeurende pijn in de onderrug op. Ook weer wat meer stolsels bij het bloedverlies.
    We wachten het af........
     
  15. ano

    ano Fanatiek lid

    Jul 12, 2009
    2,296
    351
    83
    Het zou kunnen dat het nu begint.
    Ik wil je in ieder geval evenheel veel sterkte wensen!!!
     
  16. Noukje

    Noukje Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    2,263
    3
    38
    @ Tamar: begrijpelijk hoor dat je werk je nu zwaarder valt. Ik ga donderdag weer werken na 2 weken thuis te zijn geweest. Ik zie er erg tegenop.

    @ April: ik heb geen idee of het (een deel van) je vruchtje is geweest. Mijn vruchtje was wat grijzig/ rozig. Je kon wel echt zien dat het weefsel is.
    Sterkte de komende uren!

    @ Ano: wat fijn dat je je mk een plekje kan geven. En ja ik heb ook mn ups en downs. Zo zat ik er net weer even doorheen. Ik hoop dat deze vervelende en nare periode snel voorbij is.
    Wat heb jij eigenlijk met het vruchtje gedaan?

    Nadat ik een paracetamol ingenomen had vanmiddag voelde ik me een stuk beter. In elk geval geen pijn meer. Nu begint het weer wat op te zetten. Straks maar op tijd naar bed toe.
     
  17. Feline81

    Feline81 Lid

    Jan 7, 2009
    23
    0
    0
    Ik kreeg vanochtend ook nog een tip mee van mijn verloskundige, ze raadde mij aan om bij de natuurwinkel/reformzaak vrouwenmantel thee te halen (had er zelf nog nooit van gehoord).
    Dit zorgt er voor dat je baarmoeder beter samen trekt en je dus sneller/eerder van je miskraam af kan zijn. Wordt ook wel aangeraden om de bevalling op te wekken of als je normaal gesproken zwaar menstrueerd.
    Ik heb het maar direct gehaald onder het motto baat het niet dan schaat het (vast ook) niet en ben nu dan maar lekker aan de thee..... Ben benieuwd of het wat gaat doen....
     
  18. April1

    April1 Fanatiek lid

    Jun 5, 2008
    1,385
    1
    0
    Waarschuwing: het hele verhaal van mijn mk, lang verhaal:

    Hallo dames,

    Nou, het is achter de rug hoor!

    De hele dag had ik last van mijn onderrug, alsof ik ongesteld moest worden. Het bloeden werd anders, wat meer. Nog steeds niet zoveel als bij mijn gewone menstruatie.
    Gisteren rond een uur of 19 kreeg ik lichte steken/krampen in mijn buik. Was nog mild.
    Ook kreeg ik een vreemde pijn bijn mijn rechterheup en bil. Dat trok niet echt weg en de krampen in mijn buik kwamen elke 2 minuten. Toen was het overduidelijk, dat er wat zou gaan gebeuren.

    Ik heb rustig nog wat tv gekeken en daarna nog even onder de douche gestapt omdat ik even een beetje rust wilde. (mijn zoontje was natuurlijk niet in slaap te krijgen en ging pas tegen 21 u slapen terwijl hij normaal altijd om half 8 ligt te slapen;)) e krampen waren absoluut goed te doen, ondanks dat het echt lichte weeen waren. De weeen bij mijn bevalling waren velen malen heftiger. (maar evengoed te doen, je lichaam kan een hoop hebben, nietwaar)

    Om een uur of 21 kreeg ik buikpijn, moest voor een grote boodschap:), maar wist dat het daar niet bij zou blijven. Inderdaad, nog geen 2 minuten daarna verloor ik grote stolsels (zo groot had ik ze nog niet meegemaakt) en plots voelde ik iets in mijn buik knappen en er stroomde wat uit. Toen bleek het vruchtje eruit te zijn gekomen en mijn man heeft een emmertje gehaald en in ons mobiele toitletje (portapotti) uit de camper gezet zodat ik rustig kon zitten om alles er uit te laten komen en zodat we alles konden opvangen om later aan de vk te kunnen laten zien. Ik voelde nog iets groots er uit floepen, dat moest de placenta zijn.

    De krampen werden daarna minder, maar bleven nog wel af en toe komen. Had rond mijn stuitje een vervelend zeurderig gevoel. Ben onder de douche gaan staan en het emmertje stond vlakbij om het bloed wat nu nog af en toe eruit kwam op te vangen. Af en toe leek het alsof er een kraantje open ging, bloed eruit en dan weer dicht. Het waren voornamelijk nog grote stolsels.

    Ondertussen had mijn man de vk gebeld en die zou even langskomen om te kijken of ik alles kwijt was.
    Ik had me aangekleed en was een beetje gaan rommelen in huis, ondanks dat ik nog wel een beetje krampjes had en er af en toe nog wat bloed uit kwam.

    De vk kwam en bevestigde dat alles eruit was. We hadden zelf de placenta al in een bakje gedaan en het vruchtje in een urinecontainertje met water gedaan. Het vruchtje was grijzig glad en het zag er exact uit als bij de van week tot week foto's die je in boeken en op internet ziet. Alleen niet mooi roze meer, omdat ons vruchtje al bijna 5 wkn dood was.

    Inmiddels werd het bloeden minder en de krampen trokken weg. We hebben nog wat na zitten praten met de vk, wat een fijne vent is dat. We hebben het echt getroffen met hem.

    Al met al heeft het hele proces van 1e kramp tot aan de uitdrijving zo'n 2 uurtjes geduurd. Maar net als bij een bevalling, vliegt de tijd.

    Ik kan nu echt zeggen dat het in mijn geval niet op een zware menstruatie leek, maar eerder op een bevalling, maar dan in het klein en met minder pijn. Het was uiteraard niet prettig , maar heel goed te doen.

    We hebben het vruchtje een mooie naam gegeven en gaan vanmiddag een nieuwe boom kopen voor in de tuin, dan gaan we ons kleine vruchtje en de placenta daaronder begraven.

    Ik voel me nu erg goed, heb heerlijk geslapen en ben opgelucht dat het voorbij is. We kunnen weer verder. We mogen in principe gewoon weer 'aan de slag' om zwanger te raken. Ik moet er nog even over nadenken. Aan de ene kant wil ik wel gelijk proberen, aan de andere kant is het misschien goed even te wachten. Ik ga in ieder geval beginnen met temperaturen, wat ik nog nooit gedaan heb. Ik wil weten hoe mijn cyclus verloopt, omdat deze de afgelopen maanden zo onregelmatig was.

    Voor degenen die tot het einde van mijn verhaal zijn gekomen;), bedankt voor het lezen. Het geeft mij een goed, afgerond gevoel om het hele verhaal van me af te schrijven en misschien heeft een ander iets aan mijn ervaring.

    Voor iedereen die nog zit te wachten, heel veel sterkte toegewenst.

    Ps: dat wat ik gisterenmiddag verloren was was dan waarschijnlijk een stukje weefsel van het een of ander.
     
  19. Noukje

    Noukje Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    2,263
    3
    38
    @ Feline: lekker aan het theeleuten ;) ? Ik hoop dat het werkt voor je.

    @ April: wat een verhaal zeg. Wat fijn dat het zo snel gebeurd is. Heb je nog veel bloedverlies?
    Wat fijn dat jullie het vruchtje gaan begraven in de tuin.

    Hier gaat het steeds beter, althans, het bloeden wordt minder en ik heb geen pijn meer. Ik ben wel heel erg moe, maarja mn huishouden ligt al een paar dagen stil dus heb daarstraks toch maar even staan strijken. En morgen weer aan het werk, waar ik absoluut geen in in he. Maarja het moet er een keer van komen.
     
  20. April1

    April1 Fanatiek lid

    Jun 5, 2008
    1,385
    1
    0
    @ Noukje Ben zo blij dat het me zo is 'meegevallen' klinkt wat gek in deze situatie. Ik dacht echt dat ik de pech zou hebben dat het niet zo snel zou gaan en ook dat ik veel meer bloedverlies zou hebben. Gelukkig is het achter de rug. Ik heb nauwelijks nog bloedverlies en voel me goed.
    Wat heb jij met het vruchtje gedaan?
    Kan me voorstellen dat je geen zin hebt om te gaan werken. Sterkte morgen dan. Bah...

    (ps ben echt blij dat het vanzelf gekomen is en geen curettage hoef.)
     

Share This Page