'dan tik je haar gewoon op haar handjes!'

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Sisa, Jan 18, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Larissa1982

    Larissa1982 Niet meer actief

    Ben ik het helemaal mee eens! Scheelt mij weer typwerk ;)
    Een kind van die leeftijd snapt een tik op de vingers toch niet??
     
  2. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Nee, idd daarom schrijft ze zelf dus al dat het voor die dag helpt en hij het de volgende dag weer gewoon doet.
     
  3. draak86

    draak86 VIP lid

    Mar 7, 2008
    5,427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    En dus dan ook met een woordelijke terechtselling lijkt me;)
     
  4. Larissa1982

    Larissa1982 Niet meer actief

    Tja, je moet érgens beginnen met corrigeren.....;)
     
  5. Sharon20

    Sharon20 Fanatiek lid

    Feb 19, 2008
    3,365
    0
    36
    essen
    jamie krijgt af en toe ook een tik op zijn vingers hoor. ik waarschuw eerst een paar x duidelijk en luisterd meneer niet of gaat hij uitdagen dan kan hij een tik verwachten.

    maar ik zou het niet kunnen hebben dat mijn moeder of schoonmoeder hem een tik zou geven... waarom weet ik niet...

    ps, jamie begrijpt Nee maar al te goed maar soms heeft hij gewoon geen zin om te luisteren of zit hij gewoon uit te dagen. als hij niet luisterd krijgt hij een tik op zijn vingers. luisterd hij dan nog niet dan mag hij in de hoek gaan zitten... die tik op de vingers heeft meer effect dan de hoek want dat vind hij volgens mij gewoon leuk!
     
  6. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    En tja las dat een tik/pets op de vingers, geen slaan is. Tja hoe willen we het dan noemen? Voor mij is dit gewoon echt slaan, en misschien is het zacht slaan en sla je niet hard, maar het is wel slaan. Ik vind het 'corrigerende tik' verhaal, eigenlijk gewoon verschuilen achter iets om het toch te mogen doen.

    En ik las na aanleiding van mijn eerdere berichtje dat dat mierzoete gededdel onzin is, en tja dat vind ik ook ;)! Als ze echt iets doen wat niet door de beugel kan, dan zullen wij dat laten merken in ons gedrag en in hoe we de kinderen aanspreken. Alleen al met een beetje je stem verheffen kan je heel veel voor elkaar krijgen, daar zijn ze mi veel meer van onder de indruk dan wanneer je ze slaat. En ja hier word wel gewoon gepraat wanneer ze iets doen, en ja ik vraag waarom ze dat doen, en ja ik vertel dat dat niet fijn is voor de ander, en ja dat snappen ze, zeker gezien de leeftijd die ze hebben (heb het over de oudste twee).

    Het auw verhaal ben ik het eens met Aszz eens, ze moeten ook maar gewoon leren dat sommige dingen niet mogen omdat het zeer doet idd. Dus aan de verwarming komen, aan een kaarsje zitten, toch die beker hete thee/koffie willen hebben en proeven. En net als die verwarming, de oven en die beker thee, dat hebben wij gewoon expres laten voelen, hun wilden eraan zitten, prima, kom maar even voelen maar das wel auw, dat doet zeer want het is heet. Dus dan samen voelen aan die beker en dan idd samen tot de conclusie komen dat dat auw is en niet zo fijn, hoewel ze het niet eens echt gevoeld hebben, gezien ze meteen met ons weer terug trekken en wij het aanraken en meteen terug trekken en zeggen, auw dat is wel heel warm.

    Nouja, ach het wel/niet slaan van je kindje zal wel gewoon het verschil in opvoeden zijn. En misschien, wat al eerder gezegd werd, ligt het wel aan de opvoeding die je zelf gehad hebt.

    Ik heb een nichtje die ook haar kinderen slaat als ze iets doen wat ze niet mogen, tja het zijn haar kinderen hoor en ze zal wel gewoon geen andere oplossing weten en het zo prima vinden. Wie ben ik dan om daar een mening over te hebben ;)! Lekker iedereen laten doen zoals ze denken dat ze het goed doen denk ik dan maar :D!
     
  7. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Dus waarom slaan als het niet helpt? Dan kan je toch gewoon met je handen van het kindje afblijven en het anders 'wijs' maken. En ik zou toch liever 10x vertellen dat ze het niet mogen en dat ze het dan niet meer doen dan 10x geslagen hebben en dat ze het dan niet meer doen.

    Ik snap niet dat je een kindje slaat terwijl je weet dat het toch niet helpt. En ja, dan kan je zeggen, ik snap niet dat je het uit blijft leggen als je weet dat het toch niet helpt, das waar. Maar ik vind dus dat je van iemand anders (ja een kindje is niet je bezit, maar gewoon een individu) af moet blijven en dus niet slaat om iets duidelijk te maken.
     
  8. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Ik sluit me hier helemaal bij aan. En wat doe je als een tik ook niet meer helpt?? Dan word zo'n tik toch lijkt mij sneller een klap op de kont, en ja als dat niet meer helpt???
     
  9. sweetdushi

    sweetdushi Bekend lid

    Jun 24, 2007
    685
    0
    0
    Ik tik Jayden ook weleens op zn vingers hoor. Dan moet ie maar luisteren. Maar mn moeder zou dat denk ik niet zo snel doen.
     
  10. draak86

    draak86 VIP lid

    Mar 7, 2008
    5,427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    Naja op gegeven moment heeft stem verheffen duidelijk niet altijd het gewenste effect meer. Een tik op de vingers (NIET slaan dus, jij met je slaan, een rode hand op iemand gezichts is slaan) doet hem even schrikken (niet van de pijn dus, wel van het feit dat hij word aangeraakt op de plek waarmee hij iets verkeerds mee doet) en helpt dus geregeld. En nee niet altijd, maar geen enkele aanpak werkt altijd. Daarbij als mijn honden echt niet luisteren bijvoorbeel krijgen ze ook een tik op hun kont. En nee volwassen sla ik niet nee maar kinderen en dieren moeten in mijn ogen luisteren naar hun ouder/verzorger (lullig gezegd hun meerdere dus) en als ze dat naar 1miljoen keer niet doen zal er idd een consequentie volgen en dat is een AAI over hun vingers
     
  11. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Daar bedoel je mij mee neem ik aan?
    Duidelijk hebben we een groot verschil in de opvatting wat slaan is.
     
  12. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Niet als aanval hoor want iedereen moet doen wat hij/zij qua opvoeding wil doen.

    Maar je geeft al aan dat je stem verheffen niet altijd het gewenste effect heeft. Wat als die tik ook geen effect meer heeft???
     
  13. proudmother

    proudmother Actief lid

    Aug 22, 2009
    145
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik had ook zo'n situatie van de week!!!

    onze dochter zit nu een beetje in een lastige fase...
    heerlijk dwars en lekker uitproberen!!

    nu was ze laatst mijn man aan het uitdagen, en hij vroeg iets wat ze niet wilde doen...
    onze dochter werd wat driftig, en haalde uit naar haar vader!!
    het was net raak, maar mijn man schrok er zo van, dan hij als reactie een tik op haar vingers gaf...

    echt ik kon me bedwingen er me ziet mee te bemoeien en hem het af laten handelen maar wat ben ik later boos geworden.
    ik heb hem echt duidelijk gemaakt dat ik dat echt NOOIT meer wil hebben.
    je kan met je stem, en woorden zoveel meer bereiken dat ik daar echt op tegen ben... nu ik dit typ ben ik nog boos op hem.
    hij had er ook wel spijt van en beloofde het nooit meer te doen.

    maar snap jou reactie naar schoonmoeder dus ontzettend goed...
     
  14. Female24

    Female24 Fanatiek lid

    Mar 15, 2008
    2,595
    0
    0
    tegen die tijd zitten ze op n leeftijd dat je ze andere straffen kan geven zoals in de hoek staan, geen tv kijken, niet met iets spelen waar ze graag mee spelen op dat moment of iets dergelijks maar op dit moment heeft dat soort straffen geen nut want jayla blijft geen seconde in n hoek staan het maakt haar niet uit als ik haar little people zooi afpak haha of de tv uitzet... ik zeg niet dat n tik de juiste oplossing is maar in sommige gevallen werkt het wel en een kort maar krachtige "nee" werkt niet!
     
  15. Larissa1982

    Larissa1982 Niet meer actief

    Wij zetten hem trouwens als hij écht niet luistert, in zijn stoel, met zijn gezicht naar de muur toe. Vind hij echt verschrikkelijk! Als de 'straftijd' verstreken is, leg ik hem uit waarom hij in zijn stoel zat en dat hij dat niet meer mag doen.
    Je hebt zoveel manieren om een kind te laten merken dat iets niet mag....
    Je kan ook moeilijk zeggen wanneer je kind een keer terugslaat, dat dat niet mag. Mama/papa doen het zelf immers ook....
     
  16. Sharon20

    Sharon20 Fanatiek lid

    Feb 19, 2008
    3,365
    0
    36
    essen
    @draak. ik sluit me bij jou aan hoor.

    Jamie is echt een durf-al, een uitdager,, toch nog maar ff 1x proberen. en je stem verheffen kijkt hij allang niet meer van op (tzou anders zijn als ik kei hard sta te roepen natuurlijk) maar als ik luid en duidelijk roep Jamie! dan draait hij zijn hoofd niet meer om. dus tik op de vingers helpt het beste... helpt een tik op de vingers niet meer dan krijgt hij gewoon een schop onder zijn kont hihi :D neej grapje :D (hier krijg ik gegarandeerd reacties op!! stom van me!) dat zien we dan wel weer. tegen die tijd hoop ik dat hij oud genoeg is om te snappen dat in de hoek zetten een straf is (net als die tik op zijn vingers) en geen spelletje... en net als er al gezegd is: iedereen voedt zijn kinderen anders op. wij hebben vroeger regelmatig een "tik" gekregen.... slaan vind ik heel wat anders. slaan vind ik als je het doet om iemand pijn te doen! ps. ik vind een tik op de vingers "persoonlijk" minder erg dan je kind laten voelen hoe pijn een kaars of een hete kom thee doen.. dan geef ik hem liever een tik op de vingers..
     
  17. draak86

    draak86 VIP lid

    Mar 7, 2008
    5,427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    Wat doe jij als je stem verheffen niet meer het gewenste resultaat geeft? Toch zelfde situatie?

    Daarbij in de meeste gevallen verhef ik mijn steng en zeg kort en bondig nee dat mag niet en zet hem bij zijn speelgoed. Maar als hij al 3dagen achter elkaar na 2 minuten excact hetzelfde doet houd het eens op en dan krijgt hij een tikje op zijn vingers. Wat ik ook wel eens doen is hem in zijn kamer zetten en 2 minuten daar blijven. Vind hij ook totaal niet leuk en dan haal ik hem eruit naar 2 min en zeg dat ik dat niet leuk vond en dat hij dat niet meer mag doen en dan gaan we verder spelen. Dus zo een boeman(vrouw:p) ben ik ook niet hoor
     
  18. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83

    Onze kindjes hebben bijna dezelfde leeftijd zie ik. Wat wij sinds kort doen is ze in de eetstoel zetten en dan op de gang. nou dat heeft zeker wel effect. In de hoek zetten snappen mijn jongens ook niet. Maar als ze uit de gang komen dan is het gelijk een stuk rustiger.
     
  19. Female24

    Female24 Fanatiek lid

    Mar 15, 2008
    2,595
    0
    0

    dan gaat jayla gewoon brabbelen zingen en af en toe n mama tussendoor trekt ze zich nix van aan hoor hahaha
     
  20. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Hete kaars hebben wij ook nooit laten voelen en hoop ook niet dat ze dat ooit zouden gaan doen (maar kaarsen staan hier of buiten bereik of pas aan als ze op bed zijn, dus dat gaat niet op voor ons).

    En een kop thee laten voelen? Dat doet toch niet zeer vind jij dat wel zeer doen dan? Ik ga ze echt geen gloeiend hete thee laten voelen hoor, maar gewoon een lauw warme bak thee aan de buitenkant bewust laten voelen, dus ze mogen het doen als hun het willen, er moet niks hoor. Das mi toch wel heel anders dan een pets (gezien ik het geloof ik geen slaan meer mag noemen) die ze niet willen en waar ze zelf totaal geen controle over hebben.
     

Share This Page