ik maakte dus altij aardappelen vers gekookte, en deed daar een blikje groente doorheen (van die handige kleine blikjes van bonduelle) maar nu raad de nutricia mij dit af. Wat moet ik nu kopen, want die worteltjes zijn zo lekker zacht... Hoe doen jullie dat?
haha ze raadden het natuurlijk af omdat zei een potje van Nutricia beter vinden zeker? Ik heb er nog nooit van gehoord hoor. Zolang er geen zout in die blikjes zit of veel suiker zou ik het gewoon blijven doen. En anders vere worteltjes zelf koken en dan lekker lang. Kijk eens voor tips op www.keukenkikker.nl
ik gebruik ook verse groente of diepvries waar idd geen zout of suiker aan toe is gevoegd. de verse groenten kook ik en pureer ik met de staafmixer. en vries ik in in porties doe het ook zo met het fruit.
Nou dan moet ik maar eens gaan zoeken in de diepvries kist van de winkels... Ja bij de nutricia willen ze vast dat ik alleen potjes koop, maar ik laat Steven aan beide wennen, en hij vind mijn hapjes lekkerder, dus dat vind ik heel leuk.
ik maak ook zelf potjes maar koop alles vers want mij is ook verteld dat gewone potjes groente die je zelf eet uit blik/pot zitten vaak conserverings (weet niet of ik het goed schrijf) middelen in en dat mogen ze ook niet hebben.
... en zout zit er meestal in. Kaylee eet altijd eten wat ik zelf gemaakt heb, ik maak alles met verse groenten of groenten uit de vriezer.
Maar waarom kook je zelf niet gewoon groente? is veel lekkerder dan uit een potje! Ik kook elke dag vers en zonder zout en kruiden en zo. En dan gooi ik alles door de pureer en dat krijgt Ewout. En daarna ga ik het kruiden voor ons. Alleen als we echt iets eten zoals nasi of zo wat hij nog niet mag hebben, dan krijgt hij wel een potje, maar dat is niet zo vaak... Is trouwens een leuke site die al eerder is genoemd! staan goede recepten in
ik heb bij de Aldi een keer een stomer gekocht voor 20 euro. Dat ding gebruik ik bijna elke dag om David's groenten en aardappeltjes te stomen. Lekker makkelijk (weet precies wanneer het gaar is) en alle vitaminen blijven behouden. Bovendien is het ook nog lekkerder dan wanneer je het kookt! Groetjes Honingbij
selam ik kook alle groente vers, maar soms doe ik er mais uit een potje in. ik ga eerst de mais goed wassen en dan doe ik het er bij met koken.