Tips tegen ontstoken oogjes?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door rce86, 24 jan 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. rce86

    rce86 Bekend lid

    19 sep 2008
    605
    0
    16
    Amersfoort
    Mijn zoontje werd gister wakker met enorme ontstoken oogjes:(. Ik kan het elke 10 minuten wel schoonmaken. Vannacht werd hij ook steeds wakker omdat zijn oogjes aan elkaar zaten geplakt. Arme jongen!

    Iemand tips om het te vermideren?
     
  2. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Een druppeltje borstvoeding erin doen, dat doet wonderen! Maar dat moet je dan wel voorhanden hebben.

    Anders idd schoonmaken met wat water. En gaat het niet over even langs de huisarts gaan.
     
  3. MissMom

    MissMom Fanatiek lid

    30 okt 2009
    1.346
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh borstvoeding? Waar dat wel niet allemaal goed voor is dan he!
    Water trouwens wel even koken en laten afkoelen en met een nat watje de ooges schoonmaken en volgens mij dan ook van binnen naar buiten?
    Beterschap voor je zoontje!
     
  4. rce86

    rce86 Bekend lid

    19 sep 2008
    605
    0
    16
    Amersfoort
    Haha, die tip had ik inderdaad eerder gehoord. Heel misschien kan ik er nog een druppeltje uitkrijgen:p ( ben 2 maanden geleden gestopt)
     
  5. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Nou dan zou ik het zeker proberen om er nog wat druppeltjes uit te krijgen. Even wat warme doeken, even borst(en) wat masseren, en dan eens kijken of er een paar druppeltjes willen komen :D!

    Gekookt water heb ik geleerd dat dit niet meer hoeft. Koud water uit de kraan is even 'schoon' als water dat gekookt is en afgekoeld. Tegen de tijd dat het afgekoeld is is dat gekookte water namelijk weer even 'vies' als gewoon koud uit de kraan.
    Maar oke, das waarschijnlijk hetzelfde als dat de een flessen/kolfspullen wel uit kookt en de ander niet :D!
     
  6. MissMom

    MissMom Fanatiek lid

    30 okt 2009
    1.346
    0
    0
    NULL
    NULL
    Thanks Hanneke weet ik dat ook weer.
    Kon de link zelf al niet leggen met, geen water mogen koken voor flessen en in de koelkast bewaren en wat ik boven noemde maar er zit wel tijdsverschil in hmmmm naja ach haha.
    Flessen/spenen en de hele mikmak uitkoken deed ik wel altijd, komt zo'n nare geur in je fles van KV vind ik.
    En beetje azijn bij de flessen in het water en ze blinken weer.
    Ok topic slaat andere kant uit, SORRY! haha
     
  7. Sarah84

    Sarah84 VIP lid

    21 jul 2008
    6.665
    1
    0
    Student en moeder
    Dordrecht
    Finn had na de geboorte erg ontstoken ogen. Een drupje BV heb ik geprobeert, maar het kwam allemaal niet op gang en zelf een drupje kwam er niet :S

    Wij hebben het heeeeeeel erg veel schoongemaakt met water (uit de kraan) en kamillethee (werkt ontsmettend en verzachtend)
    Hij heeft er even mee gelopen, maar na een dag of 6 was het weg. We waren zelfs bij de HA geweest, maar die konden nog niets doen.

    Ow en het is van buiten naar binnen.
    Je moet het vuil richting dat bubbeltje in de binnenste ooghoek wrijven. Daar kan het namelijk weg, anders duw/schuif je het juist onder de oogleden.
     
  8. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Prima toch! Daar is het forum voor, weer wat geleerd :D!

    Overigens dat koud water gebruiken of gekookt afgekoeld water gebruiken moet ieder dus voorzich kiezen :D!

    Flessen uitkoken heb ik met de bv wel altijd gedaan, zogauw het alleen kv was ben ik daarmee gestopt ;)! Nare geur heb ik nooit gemerkt eigenlijk, we wassen ze wel na gebruik met dreft af ;)!

    Maar idd dit gaat niet echt on topic zo :D! Sorry, genoeg voor nu ;)!
     
  9. MissMom

    MissMom Fanatiek lid

    30 okt 2009
    1.346
    0
    0
    NULL
    NULL
    Sjonge jonge leer hier wel veel bij en wat niet eens met baby's te maken heeft hehehe.
    Oogjes van buiten naar binnen schoonmaken en geen water uitkoken om het schoon te maken.
    Altijd handig om te weten hihi.
     
  10. Seilenna

    Seilenna Actief lid

    9 sep 2007
    442
    0
    0
    Flevoland
    Er bestaan per stuk verpakte doekjes speciaal om oogjes schoon te maken, ze heten Supranettes, gewoon in de drogisterij te koop. Ik deed thuis ook gewoon watje met wat water, maar die doekjes zijn wel handig voor in de tas, onderweg!
     
  11. Nataly1972

    Nataly1972 Fanatiek lid

    8 jun 2009
    4.285
    1.461
    113
    Vrouw
    consulent Wonen
    Hengelo
    Mijn zoontje heeft laatst zijn ogen ook heel erg ontstoken gehad. We hebben toen 3 dagen geprobeerd zijn ogen schoon te maken met licht getrokken kamillethee en wattenschijfjes maar dat hielp helemaal niet. Toch maar de huisarts geweest en die heeft oogdruppels voorgeschreven. Was een drama om die in de oogjes van Luca te krijgen maar dat was wel het enigste wat hielp. Als Luca weer ontstoken ogen krijgt ga ik meteen naar de huisarts.
     
  12. Kiwi1

    Kiwi1 Fanatiek lid

    26 dec 2007
    4.849
    0
    0
    Oh die druppels zijn idd een drama! Wij hadden van die gel druppels die je onder het onderste ooglid moest druppelen. Oh man, mijn zoontje heeft er echt haast een trauma aan over gehouden. Weken lang sloeg hij zijn handen voor zijn gezicht als hij iets wat maar op een tube leek zag. Maar het hielp wel super.
     
  13. bianca1711

    bianca1711 Actief lid

    10 dec 2006
    132
    0
    0
    vve medewerker
    hoofddorp
    altijd van buiten naar binnen vegen en idd met afgekoeld gekookt water.
    iedere keer als je opnieuw in het oogje wrijft een nieuw watje pakken.
    wat ook helpt is om iets harder op het neusje te drukken, dus als je bij de binnenkant bent een beetje naar bove drukken.
    als het niet overis na 2 dagen of het wordt erger even naar de huisarts, want dan krijg je waarschijnlijk een licht antibiotica zalfje
     
  14. Huismus

    Huismus Fanatiek lid

    5 jan 2009
    1.710
    0
    0
    Ped. Med.
    Zuid-Holland
    Gekookt water is een fabeltje, een oog is namelijk niet steriel, dus heeft geen zin (dit weten wij van een oogarts ;)).
    Je kan het met water uit de kraan schoonmaken, vuil naar de dichtbijzijnde uitgang vegen, zo heb je de minste kans om het oog te beschadigen.
    Als het inderdaad niet vanzelf binnen een paar dagen weg gaat, antibiotica zalfje vragen bij de HA.
     
  15. misa

    misa Niet meer actief

    Veel meer tips als met (afgekoeld gekookt) water en eventueel druppels van de HA kan ik niet geven!
     

Deel Deze Pagina