Graag jullie mening

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Leetje1, 15 feb 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Leetje1

    Leetje1 Lid

    22 aug 2008
    65
    0
    0
    Vandaag past mijn moeder op mijn zoontje van 6 mnd.
    Ze wilde vandaag graag de Maxi Cosi want ze wilde gaan winkelen met mijn zusje in een andere stad.
    Ik heb gezegd dat ik dit liever niet wil. Ze is namelijk nog nooit alleen met mijn zoontje op pad geweest. Weet dus niet hoe de Maxi Cosi werkt.
    Bovendien is het glad en koud. En daar bovenop moet mijn zoontje ook nog een aantal keer per dag slapen.
    Haar tegen argument was dat ik toch ook wel eens met hem weg ging.
    Dat is natuurlijk ook wel zo, maar ik ben het er niet mee eens dat hij mee moet zodat zij lekker een middagje weg kan. Bovendien zitten wij dan vanavond met een moe kind.
    Ben ik nou zo´n zeurkous of is het wel terecht...
     
  2. MvS

    MvS VIP lid

    19 okt 2008
    5.563
    1
    36
    Terecht of niet; jij bent mama, dus jij bepaalt.

    Persoonlijk denk ik dat ik er ook niet bijster enthousiast over zou zijn, nee, dus in dat opzicht ben ik 't ook met je eens, maar los daarvan vind ik gewoon dat je als moeder degene bent die beslist wat er wel of juist niet gebeurt. En zeker als jij al weet dat je kindje er sterk op reageert; gewoon je poot stijf houden.

    Succes!
     
  3. Leetje1

    Leetje1 Lid

    22 aug 2008
    65
    0
    0
    Ik weet inderdaad dat ik de moeder ben en dus ik bepaal. Maar voel me toch ook wel een beetje schuldig.
    En een zeurkous, ze heeft al eens vaker gezegd dat ik makkelijker met hem moet zijn.
    Maar hij reageert gewoon overal heel sterk op en dan zit ik de nacht met het feest.
    Hoe kan ik haar dat nou aan het verstand brengen...
     
  4. MvS

    MvS VIP lid

    19 okt 2008
    5.563
    1
    36
    Gewoon, zoals je het net zegt :D
    Ik zou me er misschien idd ook wel een beetje rot over voelen, maar je moeder kent je kind gewoon nooit zo goed als jijzelf. Als jij weet dat er ellende van komt als hij een drukke dag heeft, is het alleen maar logisch dat je dat liever zoveel mogelijk voorkomt. Daar is toch niets mis mee?
    En tja... dan is er altijd nog de vraag waarom je moeder per se vandaag zou moeten gaan winkelen. Dat kan toch morgen of volgende week ook nog? (maar dat klinkt misschien een beetje lullig)
     
  5. Leetje1

    Leetje1 Lid

    22 aug 2008
    65
    0
    0
    ha, ha. Bedankt! Zal haar vanavond eens toespreken;)
     
  6. InLove

    InLove Fanatiek lid

    11 dec 2009
    3.707
    0
    0
    hoe oud is je kleine? Dat maakt voor mij namelijk heel veel verschil, zeker met dit weer.

    Als ik kijk hoeveel sneeuw hier ligt zou ik zelf nog niet de stad in gaan! Eerder zou ik dan ook voor de wagenbak gaan dan de maxi cosi. Wagenbak is warmer en kan je kleine tenminste slapen (kan in de cosi ook maar goed)
    Kan ook zijn dat ik het verkeerd begrijp en dat ze dat wel doet en alleen de cosi gebruikt voor vervoer. Dan is dat al opgelost.

    Mijn moeder past ook op mijn dochter al vanaf dat ze klein was. Ik kan niet bepalen wat zij een hele dag doet, vind ik niet oké. Wel kan ik aangeven als ik iets niet prettig vind. Mijn moeder houd daar dan rekening mee. Als ik niet wil dat ze er mee naar de stad gaat en ze moet perse iets halen dan heb ik geen keus, of een andere oppas zoeken voor die dag.

    Is t voor de fun shoppen en ik wil t niet dan moet t eigenlijk geen punt zijn. Dat gaat ze een andere dag. Want een ontspannen shopmiddag word t dan toch niet voor dr.

    Ik zou t nogmaals bespreken en gewoon zeggen dat je t niet wil. Begrijpt ze het niet, jammer dan, mss even een andere oplossing vinden voor vanmiddag.

    Hoop dat je moeder bijdraait en luistert naar je wensen
     
  7. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Het is natuurlijk jou kindje dus jij beslist.

    Maar eerlijk gezegt zou ik het geen probleem vinden. Als je kind moe is slaapt hij ook wel in de maxi cosi.

    Mijn moeder gaat ook wel eens lekker wandelen of winkelen. Ze past ook op dus kan moeilijk van haar verwachten dat ze dan de hele dag maar thuis blijft zitten. Moet er wel bij zeggen dat ze die uitstapjes zoveel mogelijk na de slaaptijden doet. Maar als dat een keer niet gebeurd maakt me dat niet veel uit.
     
  8. Ennas86

    Ennas86 VIP lid

    19 jul 2008
    5.468
    1
    36
    als ze rekening houdt met de slaaptijden van je kleintje, zou ik er niet veel problemen mee hebben,
    als ze dat niet zou doen( zoals mijn schoonmoeder) zou ik het ook niet tof vinden!
     
  9. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    7 nov 2007
    2.717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    het zou mij niks uit maken. zij past op die dag dus dan kan ik haar niet verplichten om thuis te blijjven. en zo wie zo wij zijn heel makkelijk met jesse. en hij is ook heel makkelijk. slaapt wel in de maxi als wij weg zijn. ik doe hem altijd wel op bed van half tien tot half 1 en dan als hij nog moe is in de loop van de middag dan slaapt ie wel lekker in de maxi. ik ben heel erg makkelijk met ons zoontje. ik moet er niet aan denken dat ik het vervelend zou vinden als mijn moeder met jesse ging te shoppen, waar kun je je dan al wel niet overal druk om maken. dan zou ik gek worden ik maak me helemaal nergens druk over.

    maar het is jou kind en jij beslist wat er mee gebeurd. dus als je het niet leuk vind moet je het gewoon zeggen.
    maar ik vind je idd wel een beetje een zeurpiet hahaha.
    maar ja de 1 is zo en de ander weer zo kun je niks aan veranderen!
    doen wat je hart je verteld
     
  10. mora27

    mora27 VIP lid

    25 nov 2009
    6.381
    0
    36
    webwinkel eigenaar
    in een huis
    zelf denk ik dat het dan juist goed is om je zoontje wat meer op pad te sturen met oma... dan kan hij eraan wennen want anders kan je hem later nergens mee naar toe nemen....
    de gladheid zal wel meevallen de meeste wegen zijn wel gestooid en zeker in de stad toch! en als je het echt niet wilt hebben dan zeg je dat gewoon!!! dan maar een zeurkous:p
     
  11. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
    Ik zou er ook geen problemen mee hebben. Vraag me eerlijk gezegd af hoe je kunt zeggen dat ze niet de stad in mag. Jij vraagt toch of ze op wil passen? Je kunt toch niet bepalen wat ze doet? En wat is er erg aan, kind in de wagen en slapen maar en zo niet dan zal ze toch echt wel naar huis gaan. Snap best dat je het e.e.a. wilt bepalen wat je kind betreft maar hier zie ik echt geen kwaad in hoor. Zelf doe je dit soort dingen ook. Sorry, een zeurpiet dus...
     
  12. Mirro

    Mirro Fanatiek lid

    27 dec 2007
    1.782
    30
    48
    Nou, ik begrijp best dat je een mening kan hebben over wat jouw moeder met jouw kindje doet. Persoonlijk zal ik er wel voor oppassen dat ik denk voor de kleine en niet voor mezelf (of mogelijke consequenties).
    Ons kind is heel makkelijk en kun je (lekker warm ingepakt) overal mee naar toe nemen. Hij heeft daar geen last van, sterker nog misschien wel goed zo'n frisse neus!
    Maar als jij denkt dat je kleintje er last van krijgt (snel ziek, moe etc) dan ben jij degene die daar wat van kan zeggen. Tuurlijk bepaal je het niet voor je moeder, maar je kan wel afspreken dat je hem dan een andere keer brengt om op te passen.
     
  13. Kletskous

    Kletskous Niet meer actief

    Hier sluit ik mij bij aan. Lekkere frisse neus voor de kleine is ook goed. Daarbij als ze hem goed aankleed is er niets aan de hand. Als een kind moe is slaapt hij/zij wel in de maxicosi of de kinderwagen.
     
  14. consider

    consider VIP lid

    24 jan 2008
    14.036
    1.857
    113
    Provincie Groningen
    Zou er ook geen probleem mee hebben.
    Je kunt haar uitleggen hoe de maxicosi werkt, als je het eenmaal weet is het erg makkelijk.
    Het is ook goed voor je zoontje dat hij even een frisse neus haalt.
    Je moeder past op, maar vind niet dat je haar kunt verplichten thuis te blijven.
     
  15. AnBran

    AnBran Lid

    20 okt 2009
    37
    0
    0
    inspecteur van politie
    België
    Ik begrijp je best! Ik weet ook graag waar m'n zoontje is als ik uit werken ben. Heb m'n moeder ook al een paar keer gevraagd om er niet zomaar mee rond te rijden voor de fun. Doch jammer genoeg wordt er weinig rekening mee gehouden. Bovendien durft ze er al eens over liegen. Ik weet uit ervaring (hoe ze met nichtje van 2 mnd ouder omgaat) dat ze het niet nauw neemt met de veiligheid in de wagen. Een kilometertje of twee kan wel zonder autostoel (zoon is 17 mnd). Vroeger waren er ook geen autostoelen. Of ze laat m'n broer rijden en neemt kind op schoot!
    Omdat ze duidelijk geen oren heeft naar m'n klachten probeer ik haar zo min mogelijk de kans te geven om er mee rond te rijden.

    Mss vinden anderen me moeilijk maar uit beroepservaring (politie) weet ik hoe belangrijk veiligheid is. Heb al ongevallen met baby's vastgesteld en dat is geen lachertje. Vind het dus moeilijk om hem met anderen mee in de wagen te geven (het gaat wel om mijn alles hé!)
     
  16. vruchtje24

    vruchtje24 VIP lid

    2 jan 2007
    13.206
    432
    83
    Vrouw
    home sweet home
    Tja doordat het glad is zou ik er ook niet zo happig zijn dat oma opstap gaat met de kleine terwijl het niet echt nodig is. Als het gewoon normaal weer is en ze gaat weg kan ik dat niet verbieden en vind ik het ook niet erg. Natuurlijk vind ik hetwel belangrijk dat ze zich houdt aan zijn slaaptijden
     
  17. schaapie123

    schaapie123 Niet meer actief

    wij geven standaart autostoeltje en wandelwagen mee, kunnen ze lekker even weg gaan of even de stad in. mijn ouders (werk aan huis bij hun) nemen vaak mijn dochter op zaterdag ochtend de markt mee op, of even naar tuincentrum of een boodschap doen, of gewoon even de stad in.
    ik maak me daar niet druk om, in de wandelwagen valt ze ook wel in slaap. zolang ze maar optijd haar eten krijgt en ze er geen al te gekke dag van maken (hoef ik niet bang voor te zijn)
    wij zijn ook groot geworden door hun immers(al geef ik toe dat sommige ouders/schoonouders rare ideen hebben)
     
  18. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83

    Tja als mijn moeder ook niet op een veilige manier mijn kind zou vervoeren dan was het inderdaad snel afgelopen met de pret. Wat belachelijk zeg van haar. Of je nou 2, 5 of 100 km moet rijden je kind hoort gewoon in een stoel. Er kan altijd wat gebeuren...
    Maar goed ik vind jou verhaal wel heel anders dan die van TS.
     
  19. Sarah84

    Sarah84 VIP lid

    21 jul 2008
    6.665
    1
    0
    Student en moeder
    Dordrecht
     
  20. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Je kunt niet van je moeder verwachten dat ze de hele dag in huis blijft, als ze moet oppassen. Waarom zou je kindje niet mee naar buiten mogen of even mee mogen winkelen? Zolang ze zich aan slaaptijden houdt, rust tussendoor, op tijd eten & drinken, veiligheid in acht neemt, dan kan dat toch geen kwaad?! Ik neem aan dat je zelf ook niet de hele dag binnen zit.

    En je zoontje is 6 maanden, dus ook niet meer een extreem klein kindje. Tegen kou kun je hem goed kleden, zeker mbv een voetenzak in de maxicosi. Je kunt niet over alles controle hebben, als een ander oppast. Dan zul je bepaalde dingen uit handen moeten geven.
     

Deel Deze Pagina