PAS OP! Dit klopt niet! Per uur ouderschapsverlof dat je opneemt wordt er 3,99 afgetrokken van je belastbaar inkomen. Dit wil niet zeggen dat je 3,99 per uur krijgt, maar dat je over dat deel geen belasting hoeft te betalen. Als je tussen de 32.738 en 54.367 per jaar verdient, moet je 42% inkomstenbelasting betalen. Je 'krijgt' dus eigenlijk van de belasting 1,6758 per uur. Verdien je tussen 18.218 en 32.738, dan betaal je 41,95% belasting en 'krijg' je 1,673805 per uur. Verdien je minder dan 18.218 per jaar, dan betaal je 33,45% belasting en dan 'krijg' je maar 1,334655 per uur. Ik heb bewust niet afgerond, want ik weet niet hoe de belastingdienst dat zelf doet... Maar stel, je neemt 1 dag per week (8 uur) ouderschapsverlof op. Dat doe je 45 keer per jaar (want soms valt die dag op een feestdag, of neem je gewoon vakantie). Dan heb je dus in dat jaar 8x45=360 uur opgenomen. Je ouderschapsverlofkorting is 360 x 3,99 = 1436,40 Dat bedrag trek je van je belastbaar inkomen af en wat er over blijft, dáár betaal je de belasting over. Niet over die 1436,40. Dat scheelt (bij 42%) 603,29 en dus niet 1436,40!
Het is duidelijk dat mijn man de financieen doet Kan me herrineren dat wij nog best wat terugkregen, viel me echt heel erg mee. Dus al met al toch een lekker extratje wat je niet krijgt als je je contracturen naar beneden aanpast.
Dat klopt helemaal! En dat is dan ook de reden dat ik ouderschapsverlof opneem in plaats van contractueel een dag minder werken. Overigens kan het nog mooier. Bij sommige werkgevers krijg je gedeeltelijk door betaald, bijvoorbeeld als je voor de overheid werkt.
Nee hoor. De ouderschapsverlofkorting wordt afgetrokken van het bedrag dat je aan belasting moet betalen, niet van je belastbaar inkomen. Je krijgt dus wel degelijk 3,99 per uur. Zie deze link voor meer informatie: Uitleg over ouderschapsverlofkorting | Financieel: Belasting