"ziek" en verplichte teammeeting

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door jerlin, 3 jun 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. jerlin

    jerlin Actief lid

    20 sep 2007
    378
    0
    0
    wat kunnen sommige nogal grof overkomen.
    ben dus 100% ziek vanwege zwangerschapsklachten.
    die teammeeting is op een vrijdagavond waarop we nooit hoeven te werken en word twee weken op voorhand medegedeeld. misschien had ik dit duidelijker moeten vermelden. zal met mijn manager ff overleggen, maar weet zeker dat ik gewoon aanwezig moet zijn die avond.
     
  2. bloem82

    bloem82 VIP lid

    5 sep 2007
    11.197
    601
    113
    Heb je helemaal gelijk in ;)
    Maar je goede wil tonen kan ook geen kwaad denk ik.
     
  3. bloem82

    bloem82 VIP lid

    5 sep 2007
    11.197
    601
    113
    #23 bloem82, 5 jun 2010
    Laatst bewerkt: 5 jun 2010
    Grof? Omdat de reactie's niet naar jou zin zijn?

    Als je 100% ziek bent dan zal je inderdaad waarschijnlijk niet heen hoeven zoals Inlove zei. Maar daarom kan je wel je goede wil tonen.

    Dat de afspraak 2 weken van te voren gezet is op een vrijdag avond is niet netjes, maar dit heeft dan in principe niks met je zwangerschap te maken, want als je niet zwanger was was je ook gefrustreerd toch? En had je misschien ook een topic geopend of dit kan.

    Het ligt helemaal aan wat jouw afspraken met je werkgever zijn en wat er in je cao vermeld staat. Waar ik heb gewerkt mochten ze een week van te voren pas je rooster doorgeven, als het bedrijf waar jij werkt dat ook mag en als er op vrijdag avond ook werktijden zijn, of als in je cao vermeld staat dat vergaderingen buiten werktijd mogen, dan mag het inderdaad.

    Dus we kunnen toch niet zeggen of het bedrijf waar jij werkt dat mag doen?
     
  4. Japs

    Japs Actief lid

    17 aug 2007
    150
    0
    16
    Wat is eigenlijk je grootste probleem? Dat er een verplichte teammeeting gepland is terwijl je in de ziektewet zit of dat je al een andere afspraak hebt op die avond?
     
  5. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Bij ons op het werk (in de zorg) is het zo dat als je 100% ziek bent, je niet op vergaderingen hoeft te komen, want dat is werktijd en je bent ziek. Of dat nou door een zwangerschap is of door een griep, dat heeft er eigenlijk niks mee te maken. Ik zou dus in jouw geval ook niet gaan. Die afspraak heeft er dan verder niets mee te maken.

    Sowieso vind ik het raar dat je baas 2 weken van te voren hiermee komt, dan kun je op je vingers natellen dat je personeel al andere afspraken heeft.
     
  6. sassie25

    sassie25 Fanatiek lid

    15 nov 2009
    4.613
    0
    0
    bakkersmeisje
    Bleiswijk
    als je niet zou gaan naar die teammeeting, zou je dan wel naar die andere afspraak gaan? Weet niet wat dat is, maar als je daar ook heel druk bent... snap ik niet goed waarom je dan niet naar die vergadering kunt en wel naar die andere afspraak?

    Ben het met je eens dat het wat kort dat is die meeting, maar goed, als je alleen maar hoeft te luisteren en te zitten.... is 1x een avondje.
     
  7. jerlin

    jerlin Actief lid

    20 sep 2007
    378
    0
    0
    het is een afspraak die al 2 maanden gepland staat, en ja ook als ik niet zwanger was, was ik gefrusteerd dat op zo een korte termijn een meeting gepland word waavoor je priveleven maar ff moet schuiven. vrijdagavond is geen werktijd voor ons.
    ik wil zeker mijn goede wil tonen en naar die meeting gaan, maar het is de manier waarop zoiets ff geregeld word. niet dat ik mijn goede wil niet wil laten zien. en is gewoon lullig dat zoiets op een vrijdagavond valt terwijl dat geen werktijd is en je dan al andere prive afspraken hebt staan.

    groetjes
     
  8. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Je hebt ziek tussen aanhalings tekends staan en zelf geef je aan dat het werkt te zwaar voor je is geworden. Ik begrijp dat je door je zwangerschap je werk niet meer kan uitvoeren maar dat wil niet zeggen dat je ziek bent en de meeting niet kan bijwonen. Het is een verplichte meeting, geen teamvergadering oid. Ik neem dan ook aan dat het iets speciaals is en ze misschien heel belangrijke dingen gaan bespreken. Ik zou dan ook gewoon gaan.

    Hier komen bij mijn man ook wel eens spoedvergaderingen of zaken die nog even in de avond moeten, dat kan gebeuren. Net als in dit geval, iest wat een keer kan voorkomen.

    Het ligt er natuurlijk aan hoe je ziek gemeld staat, en hoe uitzonderlijk deze meeting is. Is het een gewone vergadering en ben je 100% ziek gemeld dan zou ik even overleggen of het nodig is erbij te zijn. Maar dat een verplichte meeting is.....en het niet zo zwaar os als je werk zegt denk ik al genoeg. Wat niet weegneemt dat het natuurlijk vervelend is maar helaas....
     
  9. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Ik zou niet gaan. Ziek is ziek.
     
  10. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    ehhm ik vind het eigenlijk vreemd dat jullie 2 weken van te voren te kort vinden , ik heb bijna 1 x per 2 a 3 weken s avonds iets (meestal onbetaald) van mijn werk en hoor dat ongeveer 1 week van tevoren, soms 3 of 4 weken omdat het dan een cursus is en dus schuift mijn enmijn man's leven dan een dag op want hij blijft dan thuis bij colin.

    Wat ik wel zou vragen is of het nuttig is wat ze gaan bespreken voor jou, want als dat betrekking heeft op de komende weken zou ik dus zeggen .. joh dan heeft het geen zin en anders dus gewoon gaan. Lijkt mij eerlijk gezegd niet meer als normaal.
     
  11. Stippeltje

    Stippeltje Bekend lid

    14 okt 2009
    612
    0
    0
    NULL
    NULL
    #31 Stippeltje, 14 jun 2010
    Laatst bewerkt: 14 jun 2010
    Dat vind ik ook een goeie, als je niet naar de teammeeting kunt, zou je in principe ook niet naar die andere afspraak kunnen :(

    Eerlijk gezegd snap ik het probleem ook niet zo.
    Tja, jammer dat je al een afspraak had staan, maar shit happens, zou ik zeggen...
    Daar kom je ook wel weer overheen, toch?!
    Ik denk dat je er heel goed vanaf komt als je sporadisch eens op een vrijdagavond onbetaald naar een meeting moet.
    Ik moet dat veel vaker! Om van mijn man nog maar niet te spreken.
    Het hoort nu soms eenmaal bij de grotenmensenwereld...
    Maar, dit allemaal even ter zijde: Je maakt er voor jezelf zo'n groot probleem van! (Volgens mij is het een beetje een principe-kwestie)
    Het kost je zo te lezen zoveel energie, terwijl je die veel beter kunt gebruiken!!
    Als je het naast je neer legt en accepteert dat het nu eenmaal zo is, is het al half zo erg niet meer.
    Kop op meid, er zijn ergere dingen! ;)

    Liefs en Succes! :)
     
  12. cyntje78

    cyntje78 VIP lid

    11 nov 2008
    6.297
    3
    0
    Genieten van ons ventje!
    Ik moet zeggen dat ik sommige reacties ook wel een beetje hard vind hoor.... vooral deze (van een gefrustreerd iemand???):

    Ik werk in de zorg en bij ons is het tijdens zkte niet verplicht aanwezig te zijn bij een vergadering. Máár het gaat hier om verplichte bijeenkomst? Dan zal het vast iets heel belangrijks zijn en zou zelf, persoonlijk, met flinke tegenzin wel gaan... (toch nieuwsgierig)

    Al weet ik, dat als er hier iets verplicht is zonder er voor uitbetaald te worden, er veel van mijn collega's thuisblijven....

    Ik zou het gewoon met je leidinggevende overleggen.
     
  13. mummy2b

    mummy2b Lid

    27 nov 2008
    67
    0
    0
    #33 mummy2b, 14 jun 2010
    Laatst bewerkt: 14 jun 2010
    Wanneer je 100% ziek gemeld staat ben je niet verplicht de vergadering bij te wonen. Als je verwacht dat je manager er op rekent dat je wel komt, kan je idd het beste met hem/haar overleggen. Ook al ben je niet verplicht om te gaan (en sta je wat dat betreft in je recht), je kan er later natuurlijk last van hebben in je relatie met je manager.

    Als ik jou was zou ik niet gaan als je tot je verlof niet meer zal werken. Wanneer je zo lang afwezig bent, zou je voor spek en bonen bij de vergadering zitten. Dat is zonde van jouw tijd en nutteloos voor je werkgever. Daarnaast zou ik me niet bezwaard voelen om naar je afspraak te gaan. Er wordt ook niemand beter van wanneer jij thuis zou gaan zitten, omdat je collega's toevallig een vergadering hebben.
     

Deel Deze Pagina