Ons kleintje van 7 wk heeft verborgen reflux en had zeer veel pijn aan haar slokdarm. Hierdoor sliep ze overdags helemaal niet (soms wel 15 uur wakker!). Nu heeft ze nexium gekregen en gisteren heeft ze de hele avond en nacht liggen gillen van de darmkrampen. Ze heeft soms wel 3x bij 1 voeding diarree. Hiervoor had ze Losec en ik heb het idee dat de bijwerkingen van Nexium harder aankomen dan van de Losec. De kans is heel klein, maar zijn er hier moeders die ook nexium gebruiken voor de baby en dit herkennen?
ps; de reden dat ik het vraag is dat ik maandag terug moet naar de KA en evt wil vragen of we terug op de losec mogen!
Mijn dochter kreeg ook Nexium, maar heeft niet de klachten erbij gekregen die jouw dochter heeft! Sterkte!
Irem krijgt Antagel tegen verborgen reflux (herkenbaar trouwens, de hele dag wakker, pffff) en daar hebben haar darmen geen last van. Maar zo te lezen is Nexium wat sterker dan Antagel. Waarom moest je van Losec over naar Nexium? oh en sterkte! Hier is het sinds gisteren ook weer helemaal mis, was Antagel aan het minderen maar dat was echt geen goed idee....
Volgens mij zijn Losec en Nexium medicijnen van het zelfde soort. Dit heb ik van een website afgehaald: Zowel losec als omeprazol bevatten exact dezelfde werkzame stof, het omperazol. Dit medicijn is leverbaar in doseringen van 10, 20 en 40 mg. 10 mg omperazol werkt even sterk als 10 mg losec, 20 mg omeprazol werkt even sterk als 20 mg losec, 40 mg omeprazol werkt even sterk als 40mg losec. Losec is daarnaast beschikbaar als tablet met vertraagde afgifte in alle sterkes. Van de omeprazol bestaat alleen de 40 mg in een tablet met vertraagde afgifte. Indien u omeprazol in een lager sterkte gebruikt kan het afgiftepatroon iets verschillen, waardoor het mogelijk lijkt dat losec iets minders sterk werkt, maar langer werkzaam is. Sinds een aantal jaren is er ook nog een andere variant van losec op de markt: nexium. Nexium bevat esomeprazol, een rechtsdraaiende vorm van omeprazol die een vergelijkbare sterkte bezit als losec. Tussen de verschillende middelen bestaan nauwelijks of geen relevante verschillen Bij mijn dochter werkte Nexium erg goed. Vond het ook wat makkelijker toe te dienen dan de losec. Ik herken de symptomen die jij beschrijft ook niet. succes meis. Ik hoop dat je kindje zich gauw wat beter gaat voelen.
Fijn te lezen dat Nexium meer gebruikt wordt en over het algemeen goed lijkt te werken. Het kan natuurlijk toeval zijn dat ze gisteren ineens zo'n heftige kramp had. Laten we het hopen. Dat ukkie heeft wel genoeg afgezien! Antagel ken ik niet? Werkt dat ook goed? Wij zijn overgestapt omdat we de Losec er met geen paarden in kregen. Wat een hel zeg, die reflux...Mijn hart bloedt echt als ze het zo zwaar heeft. Jullie ook allen sterkte en als iemand nog een gouden tip heeft: welkom!!
Ik vind de Losec juist veel beter te geven, ze hadden de Nexium in het ziekenhuis 1 keer geprobeerd maar dat kwam er net zo hard weer uit. Hoe geef je de Losec? Wij lossen het in een beker die we schuin houden op met een paar druppels heet water, zodat het pilletje net onder water staat. Na een paar minuten met een lepeltje voorzichtig fijn maken en dan met het lepeltje geven. En dan verspreidt het vanzelf in Lisa's mond en daarna krijgt ze dan de borst/fles. De voeding dik je al in neem ik aan? Dat het een hel is de reflux, daar ben ik het mee eens. Lisa ligt nu in het ziekenhuis vanwege de reflux, spruw en een virusje. De combinatie van alles maakt dat ze woensdag stopte met drinken en nu dus een sonde heeft. En zelfs met sonde (130ml in 1 uur en ingedikt met 2 schepjes jbpm) komt de voeding nog omhoog
Mijn zoon krijgt Motilium en Zantac tegen de verborgen reflux. In de fles ook 2 schepjes Jpbm. Bedje staat schuin en we hielden hem een half uur rechtop na de voeding (nu nog 15 min. want het gaat erg goed inmiddels). Motilium en Zantac krijgt hij met een spuitje. Gaat heel makkelijk, spuitje in zijn wangetje en dan gaat het prima. De Motilium vindt hij vanaf het begin lekker en de Zantac heeft wel een paar weken geduurd en vindt hij nog niet echt lekker maar hij neemt het wel zonder te huilen inmiddels. Hij heeft nu geen last meer van de verborgen reflux maar het was behoorlijk heftig in het begin.
Hier gebruiken we enfamil AR, Motillium en Nexium, het gaat prima gelukkig en geen bijwerkingen van de medicijnen..(ja een heel vrolijke meid )