Hallo, Wat ik mij afvroeg, mag ik bv van eergister nog invriezen? En mag ik bv van verschillende dagen bij elkaar mengen en dan invriezen? Groetjes Debby
De bv moet bij voorkeur binnen 24 uur worden ingevroren. Je mag wel melk van verschillende kolfsessies bij elkaar doen en invriezen (mits ze allebei gekoeld zijn en dit binnen 24 uur gebeurt).
hmm, dan gooi ik die van eergister toch maar weg. Zonde, maar mijn eigen fout.. is gelukkig niet zo heel veel. Bedankt
Hoezo weggooien dan? Je kunt de melk 5 dagen in de koelkast bewaren hoor! Geen probleem! Wel moet de melk dan in een gesterilliseerd flesje bewaard worden, anders mag het maar 48 uur gebruikt worden.
En het liefst achterin de koelkast, dus niet in de deur (daar is het namelijk niet koel genoeg). Ik heb het ook wel eens gehad en dan gaf ik de melk die ik al gekolfd had in plaats van een live voeding en daarna kolfde ik en vroor vervolgens die melk in.
Wou net zeggen, dan geef je de melk die je niet meer kan invriezen toch. En kolf je daarna om dat in de vriezer te zetten.
ik steriliseer de flesjes om de paar dagen. Tussendoor gewoon met een sopje. Dan kan het dus maar 48 uur bewaard worden. Ah, weet ik dat ook weer. Had wel de melk al weggegooid, nooit aan gedacht om het te geven en dan opnieuw te kolven.. Was gelukkig maar 40cc.. Thanks