Thuisstudie en zwanger/kinderen....

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Janneke21, 10 jul 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Janneke21

    Janneke21 Fanatiek lid

    25 jul 2008
    1.945
    0
    0
    Kinderopvang en studerend
    #1 Janneke21, 10 jul 2010
    Laatst bewerkt door een moderator: 13 jul 2010
    Ik wil graag ervaringen en/of tips van anderen.
    Vanaf januari zou ik moeten gaan terugbetalen omdat ik mijn hbo nooit heb afgemaakt... Ik wil heeel graag alsnog mijn hbo halen, ooit ben ik op gymnasium begonnen en het kriebelt gewoon... Ik wil weer een nieuwe uitdaging.
    Ik heb me nu ingeschreven voor SPH en heb mijn boeken binnen.. ik ben superenthousiast en heb al van alles doorgelezen.
    Ik heb mijn SPW, heb ook veel pedagogiek etc. op de pabo gehad en me altijd zelf in veel onderwerpen die er mee te maken hebben verdiept. Ik leer makkelijk en snel. Ik hou ontzettend van verslagen schrijven, scripties en opdrachten maken... Ik vind leren écht leuk als het onderwerp me maar interesseert en ik een duidelijk doel voor ogen heb.

    Nu mijn vraag, zijn er nog valkuilen waar ik op moet letten. Ik zie nu natuurlijk alle leuke kanten er nog van in, maar ik ben ook zwanger, heb een dreumes rondlopen en werk 3-4 dagen per week. Mijn idee was om 1 uur per dag aan studietijd in te plannen, in de avond meteen zodra Jayro slaapt. Bijv. 19:30-20:30.
    In het weekend minimaal 2 uur per dag en dan wil ik eerdaags Jayro 1 vaste middag naar de gastouder doen zodat ik kan 'studeren'.
    Zou ik hier genoeg aan hebben?

    Iemand ervaring trouwens met het NTI, voor mij had het veel voordelen (lage kosten, minste verplichte stage-uren en examens dicht in de buurt doen).

    Ik heb ook het idee dat ik tijdens mijn zwangerschapsverlof veel kan gaan studeren. Ik ben lichamelijk dan misschien wel moe, maar dit moet naar mijn idee wel lukken. Uiteraard zal het na de bevalling een tijdje op een laag pitje komen te staan.

    En nog een heeeele andere vraag, wie weet precies hoe het zit met belasting-teruggave... ik heb wel het e.e.a. opgezocht, maar het is me nog niet helemaal duidelijk. Ik krijg volgens mij een aardig gedeelte terug.. maar hoe veel..?

    En nog een praktische vraag... Ik moet in het 1e en 2e jaar een vrijwilligersbaan nemen voor een aantal dagen (resp. totaal 40 en 90 uur geloof ik) hoe zijn jullie daar aan gekomen? Is dat makkelijk of moet ik eigenlijk nu alvast maar op zoek gaan zodat ik dat nog voor de bevalling kan doen?

    En ik ben bezig met vrijstellingen... Ik kan behoorlijk wat vrijstellingen krijgen, maar ergens wil ik eigenlijk ook wel gewoon 'alles' doen, zodat ik niet ergens halverwege in stap... Wat zouden jullie me aanraden?

    Ach ja, wie weet heeft iemand ervaring met zo'n soort situatie.. Zowel positief als negatief is welkom... maar me afpraten van de studie heeft weinig zin aangezien ik al getekend heb voor de studie ;) Daarnaast wil ik het toch te graag hoor, dus me er van weerhouden gaat niet lukken.
     
  2. s1986

    s1986 Niet meer actief

    Ik blijf je even volgen;)
     
  3. Opening

    Opening Niet meer actief

    Belasting hangt er vanaf of je het bedrag in 1 keer betaalt of per maand aan de NTI. Als je het per maand doet moet je het per jaar terugvragen. Er is een grens van 500 euro. Dus heb je 1000 euro betaalt in 2010, trek je er 500 euro af dan eventueel nog wat de werkgever betaalt en dat bedrag krijg je terug.
     
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.816
    113
    Ik denk dat je er wel rekening mee moet houden dat het met 2 kleine kindjes een stuk lastiger gaat worden om alles in te plannen. Verder zou ik zeggen, ga ervoor als je echt gemotiveerd bent. Heb zelf vwo gedaan en mijn hbo ook niet afgemaakt, hier kriebelt het ook nog steeds.
     
  5. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Je krijgt niet alles terug hoor ;) Maar een percentage van dat bedrag (ik weet niet wat het percentage precies is).

    Ik weet wel dat er maar een klein percentage is die de studie via oa het NTI afmaakt. Een thuisstudie is namelijk echt niet makkelijk, maar natuurlijk wel haalbaar. Maar je klinkt erg gemotiveerd en je hebt het ook al goed voor ogen!

    Overigens, studeren tijdens de zwangerschap valt me wel veel zwaarder. Ik kan me veel slechter concentreren en doe er dus veel langer over. Maar dit is natuurlijk voor iedereen weer anders.
     
  6. daphne78

    daphne78 VIP lid

    10 mei 2006
    7.311
    0
    0
    Nijmegen
    Het percentage dat je terugkrijgt hangt af van het percentage dat je betaalt. Stel je valt in de 41,8% belasting dan krijg je 41,8% terug van het bedrag-500 wat hierboven ook al beschreven stond.

    Je mag ook computer bij je studiekosten optellen, net zoals boeken die je zelf moet kopen. Reiskosten weer niet.

    Ik ben nu bijna een jaar bezig met HBO Rechten via de LOI. En je moet wel discipline hebben om door te blijven gaan. Combi met twee kinderen is pittig! (heb dochter van 3,5 en een van 2)

    Over de vrijstellingen, ik zou eerlijk gezegd gaan voor zoveel mogelijk vrijstellingen, je kan altijd de stof nog doornemen als je het nodig hebt of leuk vindt. Maar het scheelt wel examens doen en je bent er sneller doorheen. En je zit toch niet in een klas, dus daar hoef je het niet voor te doen/laten.
     
  7. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    31 jul 2006
    5.198
    0
    0
    Hmmm ik dacht dat ik gereageerd had... Is niet goed gegaan dus. Ik ga mijn laatste jaar pedagogiek in en heb tijdens het studeren twee kinderen gekregen en studeer straks af zonder achter te lopen op mijn medestudenten (hoe heb ik het kunnen plannen vraag ik me nog steeds af). Het is voor mij heel goed te doen, en de verloren tijd inhalen ivm bevalling en het extra lange bevallingsverlof die ik mezelf gunde was een kwestie van heel veel discipline. Zonder die dubbele periode was het nog beter te doen. Als je vragen hebt (belasting ben ik niet zo in thuis mijn vader betaalt) mail je maar hoor! Mijn studie heeft veel raakvlakken met jouw studie.
     
  8. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    even tussendoor: belastingteruggave, telt dat ook als je niet bij een school staat ingeschreven maar wel examens doet/betaald?
     
  9. triessie

    triessie Bekend lid

    4 nov 2007
    961
    0
    0
    Ik volg een studie van NCOI en ging 1x per maand een zaterdag naar 'school'. Veel thuis studie dus. Voor mij was dit een jaar Maatschappelijke Dienstverlening zodat ik officieel in mijn baan kan blijven, tis een hbo funktie en dat papiertje miste ik. Dus dat is mijn motivatie.
    Maarrrr... mijn discipline is ver te zoeken.
    Ik ben 20 wkn zwanger, dreumes van 20 mnd, werk 3 dgn in de week in een pittige job (bemoeizorg) en het is momenteel bloedheet. Ik zou komende za mijn laatste module examenopdracht moeten inleveren maar heb alleen nog weinig dus 'weer' uitstel aangevraagd.
    Het NCOI is een prettige org.
     
  10. moesje83

    moesje83 Bekend lid

    18 apr 2008
    911
    0
    0
    Ik volg ook een opleiding aan de LOI de opleiding doktersassistente en ik heb een zoontje van bijna 2 en ben hoogzwanger van de 2e verder werk ik (nu even niet ivm verlof) als kok 28 uur in de week. En het is best pittig maar als je genoeg discipline hebt is het goed te doen. Wat je terug krijgt hangt volgens mij ook af hoe je het totale studiebedrag betaalt in een keer of in termijn maar volgens mij kun je dat op de site van de belasting wel vinden. Succes
     

Deel Deze Pagina