Veertig en zwangerschapswens?

Discussion in 'Zwanger worden' started by zogelukkig, Jul 14, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Desmo

    Desmo Fanatiek lid

    Feb 14, 2009
    2,925
    0
    0
    Utrecht
    Tja wat wil je horen? Ik ben 42 en mijn vriend en ik heb een hele grote kinderwens. We zijn inmiddels bijna 2 jaar bezig maar tot nu toe zonder resultaat (de miskraam niet meerekenend). Wij hebben elkaar pas een paar jaar geleden ontmoet en eerlijk gezegd ben ik bang dat we nu geen kinderen meer zullen kunnen krijgen. :(

    Ondanks het feit dat je eerste zwangerschap in 1x raak was zou ik er niet op rekenen dat dit nu weer het geval zal zijn.

    Als je er psychisch klaar voor bent en de gyn ziet geen belemmeringen, zou ik er weer voor gaan.

    Ik weet uit ervaring hoe veel verdriet en pijn je iedere maand weer hebt als je wens niet uit lijkt te komen.

    Over de risico's is genoeg bekend en zoals Limmeke al aangeeft kunnen ze met testen heel veel in een vroeg stadium ontdekken.

    De reactie van Jannn vind ik stuitend voor meiden van 40+ die, zoals ik, ongewild kinderloos zijn.
     
  2. jannn

    jannn VIP lid

    Jul 13, 2008
    5,942
    89
    48
    @ Desmo: Wat ik al schreef: trek je niks aan van mijn mening, maar ze vraag toch naar iemands mening? Nou dat is mijn mening!!

    En hier gaat het om iemand die niet kinderloos is. Die heeft al een kindje..
    Misschien dat ik anders zou gaan denken als ik ook kinderloos ben. Dan is het alleen maar fijn als je over de 40 ben en het je toch nog gegeven wordt.

    Sorry wil je helemaal niet pijn doen...
     
  3. Desmo

    Desmo Fanatiek lid

    Feb 14, 2009
    2,925
    0
    0
    Utrecht
    Dat is lief van je Jannn.
    Het ligt bij veel meiden die in mijn situatie zitten nou eenmaal heel gevoelig en jij bent in onze ogen natuurlijk zelf nog een kind :p

    Maar ik ben blij met je antwoord! ;)
     
  4. jannn

    jannn VIP lid

    Jul 13, 2008
    5,942
    89
    48
    Ja ik ben ook nog 24 dus bijna de helft van jullie.. Maar ik kan me idd niet voorstellen hoe het is als ik 40 ben en nog niet zwanger ben geweest..

    Dus het is nu mijn mening als 24 jarige. Misschien zie ik alles over 20 jaar wel heel anders.

    Sterkte ermee hoor!
     
  5. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    @Plurk: ja, het blijft echt lastig zulke vraagstukken. Ik vind het mooi om reacties te lezen!

    @Jannn: jij mag mij een ouwe doos vinden hoor en mijn ouders een stel krakkemikkige bejaarden, maar ik zal je uit de droom helpen: die zijn zeer sportief en actief en mankeren nooit wat, die beklimmen de Alpe d'Huez en weigeren met een roze strippenkaart de bus in te gaan en zijn rond de 70. Zo vind ik jou nog een heel jong meisje, beetje een kind nog! Toen ik 24 was studeerde ik en feestte ik me een slag in de rondte, was totaal niet volwassen! Daarna een wereldreis gemaakt, wat gewerkt en nog maar weer eens verder gaan studeren, daar pasten geen kinderen tussen.
    Wat uiterlijk betreft hebben zowel mijn man als ik goede genen.
    "Oude ouders", tsja.... Tegen de tijd dat mijn kind(eren) 20 zijn, hoop ik dat ze op zichzelf wonen en gaan mijn man en ik de wereld rond. Oh nee, dat kan pas op zijn 67e!!! Nou, dan zijn mijn kind(eren) 27, dat is volwassen toch? Jij bent 24, wat vindt jij van jezelf dan als je 40 al zo oud vindt?
    Over Down: het klopt dat de kans op erfelijke afwijkingen zoals Down toeneemt naarmate je ouder wordt, maar er is dus een kans van meer dan 991 op de 1000 dat je een kind zonder Downsyndroom zal krijgen.
    Je mag zeker verwoorden wat je voelt, maar het maakt natuurlijk geen biet uit of ik al een kind heb.

    @MG: he bah meid, wat naar dat je je zo voelt! Er is altijd een kans dat een volgende zwangerschap anders verloopt, dat moet dan beter zijn, want slechter kan haast niet! Sterkte ermee!

    @Limmeke: mooi joh, weer zwanger (duurde het lang of zat het nog wel goed met die eitjes van je?)!
    Over Down, daar ben ik niet zo bang voor, ik denk dat angst een slechte raadgever is! Bovendien zullen wij geen prenatale screening laten doen.

    @Kweenie: ja, de kans op herhaling is moeilijk te voorspellen, mijn gyn zei 40% (da;s best hoog, niet?).

    @Desmo: he bah, wat naar dat het niet meteen lukt zeg! Heel veel succes hoor!!
     
  6. jannn

    jannn VIP lid

    Jul 13, 2008
    5,942
    89
    48
    40 vind ik niet oud hoor. 60 bedoelde ik.
    Als je kind dan 20 is dan zijn jullie 60..
     
  7. Woody

    Woody Lid

    Jan 7, 2009
    6
    0
    0
    Ik ben 44 en heb en dochter van 15 en een zoontje van 6 maand.

    Ik voel me geen oude moeder en zo zie ik er ook niet uit. In tegendeel. Ik voelde me tijdens mijn laatste zwangerschap, bevalling en de tijd na de bevalling fitter dan bij mijn eerste.

    We zouden graag nog een kindje willen en gaan er voor. Of het zal lukken? Vandaag is mijn NOD maar er is nog geen rode duivel te zien.

    Trek je niets aan van wat andere mensen zeggen. Het is jullie leven en jullie beslissing.
     
  8. limmeke

    limmeke VIP lid

    May 28, 2008
    17,318
    0
    0
    zogelukkig: ik mag mij tot de gelukkigen prijzen die nooit langer dan 1 a 2 rondes bezig is geweest om zwanger te worden.. het kost mij meer moeite om het te blijven ( 4 MKen).. eitjes van mij zijn nog vol op aanwezig en zo gretig als de pest..

    zwanger zijn vind ik wel enorm zwaar, omdat ik sinds vorige zwangerschap enorme BI heb ( word verergerd door een trauma dat ik heb opgelopen na zwaar auto ongeval)

    spannend woody nog geen duivels :)
     
  9. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    toevallig keken wij vanavond naar ik vertrek op ned1. en die vrouw was ook 42 en had een zoontje van 4 maanden. toen zei iknog tegen manplurk: vind jij dat oud om moeder te worden? hij zei: nee helemaal niet. enige is dan dat wat verhoogde risico. maar verder ben je zou oud als je je voelt zei hij. mijn man is ook 37 en zit er ook niet mee dat ie hopelijk nog een keer vader gaat worden.
     
  10. Koffieleutje

    Koffieleutje Fanatiek lid

    Aug 25, 2008
    3,167
    0
    0
    verpleegkundige
    Noord Holland
    Hier ook een "oude"moeder. Op mijn 44e raakte ik bewust zwanger van mijn wondertje.... Ik had al 4 kinderen die er ontzettend blij mee zijn. Ik heb geen prenatale testen laten doen alleen de20 weken echo waaruit bleek dat het kindje gezond was. Ik heb het dus niet laten testen op Down gewoon om de simpele reden dat deze dan ook van harte welkom zou zijn. Wat Down betreft mijn zusje was 19 en beviel van een zoontje met down zegt dus ook niet alles.

    En ach ja bejaard op je 60e, ligt dat niet een beetje aan jezelf, tegenwoordig zie ik vrouwen van 60 echt nog als vrouwen die midden in het leven staan.

    Ik heb de zwangerschap niet als extra zwaar ervaren en geef nu al ruim 8 maanden BV. Ik ben dolgelukkig dat het ons nog gegeven was.
    Ik zou zeggen meid ga ervoor als dat is wat je wilt.
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ah heerlijk zeg al die positieve verhalen van al die "ouwe wijven"!:)
     
  12. jannn

    jannn VIP lid

    Jul 13, 2008
    5,942
    89
    48
    40 is niet oud, 60 wel.
     
  13. Nynke

    Nynke VIP lid

    Sep 30, 2006
    8,087
    0
    0
    Frankrijk
    Waarom ben je oud als je 60 bent??:( Ik ken zat mensen van 60 jaar en ouder die sportiever zijn dan sommige mensen van 25 en meer genieten van het leven.

    Mijn ouders zijn nu 69 en zijn bijna alleen maar op pad met de caravan, komen nog klussen bij hun kinderen, komen twee keer per jaar hier naar Frankrijk om hun kinderen en kleinkinderen te zien.

    Als iemand van 40+ nog graag een 1e of 2e of weet ik hoeveelste kindje wil zeg ik DOEN!!! Zolang jij en je partner er achter staan zie ik geen belemmering.
    En sommige mensen hebben nu helaas eenmaal geen keuze en komen pas later hun partner tegen en moeten zelfs soms de mmm nog in. Maar de wens voor een kindje houdt niet op als je de 40 gepasseerd bent hoor.
     
  14. jannn

    jannn VIP lid

    Jul 13, 2008
    5,942
    89
    48
    Als je ouder ben je kan je toch nog steeds sportief zijn?
    Maar er waren hier een paar die zich opeens als oud gingen beschrijven.
     
  15. Jana

    Jana Actief lid

    Dec 28, 2006
    347
    0
    0
    Ik was 36 toen mijn eerste werd geboren en heb de 2e uitgesteld. In maart van dit jaar werd ik 39 én bleek ik weer zwanger. Maar dat is misgegaan. Tja, daar ging ik met mijn rekensommetje (ik zou nog net voor mijn 40e bevallen...)
    Nu zes weken verder en mijn lichaam is nog steeds niet op orde, ik ga er vanuit dat het nog een aantal maanden zal duren voor ik eventueel weer zwanger wordt (we zijn er nog niet helemaal over uit...) dus dan ben ik zeker ruim 40.
    Tja, je kunt het allemaal niet afdwingen.
    Ik kan wel spijt hebben dat ik niet op mijn 38e meteen voor de tweede ben gegaan, maar er waren toen ook goede redenen om het niet te doen.
    Een moeder die een jaartje ouder is, ach. Maar de kans op miskramen en complicaties wordt wel groter.
     
  16. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    @zogelukkig, mijn achternicht is bevallen van haar eerste toen ze 36 was, en toen ze 38 was is ze met 16 weken haar kindje verloren. Heel verdrietig, en daarna wilde ze niet meer. Toch begon het weer te kriebelen, en ze is iets meer dan een jaar geleden, op 42 jarige leeftijd, bevalen van een zoon. Heel gezellig, we waren samen zwanger. Ze zegt wel dat de deze zwangerschap haar lichamelijk veel zwaarder viel dan de eerste, en ze denkt dat dat komt onmdat ze 4 jaar ouder was.

    Over de PE, we hebben bij het prematurenforum daar een topic over ook met veel vrouwen die het PRIUS onderzoek al hebben gedaan. Ik zelf heb het niet laten doen want ik weet dat mijn kinderwens groter is dan de angst om weer zo ziek te worden, dus word ik er alleen maar zenuwachtig van als ik mijn kansen laat berekenen. Waarom zou jij het willen laten doen? Zou een hoge kans een reden voor je zijn om het niet te doen?

    Trouwens, ik wordt dit jaar 35, heb mijn eerste gekregen toen ik 33 was en zou het liefste ook 3 kinderen krijgen, dus we moeten vaart maken :D
     
  17. Koffieleutje

    Koffieleutje Fanatiek lid

    Aug 25, 2008
    3,167
    0
    0
    verpleegkundige
    Noord Holland
    Nou zeg je het weer 60 is niet oud, je staat dan nog midden in het leven. Maar ben het met je eens dat de ene vrouw met haar 40e al beter achter de geraniums kan gaan zitten en de ander doet nog van alles.

    Ik weet wel dat ik het hebben van mijn wondertje nu als iets magisch zie anders dan toen ik 19 en 23 was. Toen wilde ik nog zo veel en nu kan ik uren zitten met de kleine op schoot. Stel mijn prioriteiten anders. Nee hoor ik vindt het zalig zou het zo weer doen ;)
     
  18. Charlie007

    Charlie007 Niet meer actief

    Ik zou er gewoon voor gaan en niet al te lang wachten. Ik ben nu in verwachting van nummer twee, ik ben nu 37 en als de baby er is 38, manlief is al 38. Bij nummer 1 was het raak in de 1ste ronde, nu deden we er 7 maanden over dus, het is nooit gezegd dat het weer snel raak is.

    Veel succes met je besluit.

    Charlie
     
  19. fashionistaz

    fashionistaz Nieuw lid

    Jul 16, 2010
    1
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hai Hai,

    Ik ben 42 jaar, en wordt over een paar weken 43, ik ben nu 41 weken zwanger van ons tweede kindje en alles gaat goed!
    Dus het kan makkelijk.
    De hele zwangerschap is perfect gegaan, wel een beetje moe, maar wat wil je als je een kleine van 2 hebt rondlopen..

    We hebben wel een vruchtwaterpunctie laten doen, omdat we in het verleden WEL wat hebben meegemaakt......
     
  20. Kweenie

    Kweenie Fanatiek lid

    Aug 12, 2006
    3,199
    1
    38
    Leuk om de verhalen van de wat 'oudere' moeder te lezen. Laat maar mooi weer eens zien dat als je wat wilt je er gewoon voor moet gaan!

    40& kans op zw-vergiftiging klinkt wel hoog. Aan de andere kant heb je dan nog steeds 60% kans op het niet krijgen van zw-vergiftiging. Daarnaast word je dan extra goed in de gaten gehouden, neem ik aan. Weet je, niemand kan van te voren met zekerheid zeggen of ze een makkelijke zwangerschap zal hebben. Nu weet jij dat je een wat hoger risico loopt maar ook voor jou geldt 'je weet niet wat voor zwangerschap je zult hebben'. Misschien loop je wel fluitend er door heen maar als dit niet zo is ben je er in elk geval geestelijk wat op voorbereid en dat geeft je een goede start.

    Fijn weekend meiden!
     

Share This Page