zelf je kindje knippen?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door liqueske, 4 aug 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. liqueske

    liqueske Actief lid

    7 aug 2009
    165
    0
    0
    ik heb een zoontje van 13,5 maand en zijn haartjes in zn nekje beginnen weer wat lang te worden. nu kost de kapper hier voor hem 14 euro, en het duurt nog geen 5 minuten!

    ik vroeg me af of er hier ook moeders zijn die hun mannetjes zelf knippen en hoe ze dat dan doen.

    ik wil het zelf ook proberen, maar zou niet weten hoe ik moet beginnen!

    alle tips zijn welkom!

    grtjes
     
  2. love 8

    love 8 Bekend lid

    16 jan 2009
    580
    0
    0
    mijn moeder en ik hebben mijn kleine meid vorige week een beetje bijgeknipt achter haar oren en op haar voorhoofd, het is niet helemaal netjes en recht , maar als je het niet weer. ik vind het ook zonde om er zoveel voor te betalen.

    ik zou het gewoon zelf proberen, maar ik zou je wel aanraden het met zijn tweeen te doen, de een houd het hoofd een beetje vast en de ander knipt.

    en dan een beetje nat maken en kammen en dan bijknippen.

    succes ermee
     
  3. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.858
    113
    Ik knip het ook vaak zelf, gewoon niet te drastisch, maar kleine stukjes. Mijn dochtertje gaat 2 keer per jaar naar de kapper die er dan weer een goed model in knipt, maar ik ga echt niet steeds terug om haar pony bij te laten knippen of om het bij te laten punten.
     
  4. pol

    pol Actief lid

    25 sep 2006
    270
    0
    0
    Hoor ook vaak van moeders met jongens dat ze een kindertondeuse hebben gekocht. Van philips, is blauw/wit van kleur.
    Dan kan je het zo kort maken als je wilt en 4 cm is de langste stand. Dus hoeft het niet perse een kort geschoren.
     
  5. Humbly89

    Humbly89 VIP lid

    15 apr 2008
    9.714
    3.151
    113
    Vrouw
    hier gaat de tondeuse erover heen, doe het zelf. hier groeit hier heel hard en hou het altijd op een bepaald aantal cm

    liefsz
     
  6. yinte

    yinte Fanatiek lid

    28 jul 2008
    4.513
    1
    0
    mama en huismanager
    omgeving breda
    hier nog niet veel haar. maar het ziet ernaar uit dat zijn haar achterop bij de nek het sneltste groeit. ik denk dat dat straks een ebeetje gekortwiekt zal moeten worden tegenover de rest. ik ga dus echt proberen dat zelf te doen. ik ga niet voor de eerste kren naar de kapper voor zo'n nekpartijtje. ik denk dat ik het een beetje los op probeer te knippen niet zo recht lijntje idee in ieder geval. ik knip mijn dochter ook altijd zelf die is autistisch en wil onder geen beding naar de kapper. ze heeft lang haar en heeft het altijd in een staart. 2 keer per jaar knip ik er een stukje af om de puntjes bij te houden.
     
  7. yenolah

    yenolah Fanatiek lid

    12 dec 2008
    4.038
    83
    48
    Vrouw
    fysiotherapeut
    Caldas da Rainha
    De eerste keer bij een kennisje van een vriendin laten doen. Toen moest ook de achterkant.
    Tweede keer zelf pony geknipt na de douche. Ze bleef toch heel netjes stil staan in bad. Ik vond het wel eng hoor, zo´n schaartje dicht boven haar ogen langs.
     
  8. Sarah84

    Sarah84 VIP lid

    21 jul 2008
    6.665
    1
    0
    Student en moeder
    Dordrecht
    Hier met de tondeuse het grootste gedeelte (gewoon die van mn man) en in zn nek en bij zn oortjes knip ik bij met een kapperschaar.

    Hij is met zn verjaardag naar de kapper geweest en wat je zegt...5 minuten en we stonden buiten. Dus heb goed gekekeken hoe ze het deed ;)

    Het gaat best. Als ie ouder is ga ik wel naar de kapper...maar nu nog niet hoor!
     
  9. Mammie van Roy

    Mammie van Roy Fanatiek lid

    8 jul 2009
    1.445
    0
    0
    Ik wil mijn zoontje ook zelf "knippen" met de tondeuse, maar zodra dat ding aan gaat begint hij te krijsen. Bij papa is het allemaal heel erg grappig, maar als ik het bij hem wil doen, schreeuwt hij moord en brand. Pff, zou toch wel makkelijk zijn.
     
  10. marilouise

    marilouise Niet meer actief

    ben zelf kapper scheelt inderdaad een hoop geld.
     
  11. xxxxx1974

    xxxxx1974 Fanatiek lid

    29 mrt 2008
    1.553
    0
    0
    ik knip eigenlijk altijd zelf, 1x door kapper aan huis laten doen maar ik vond dat ik het zelf beter deed, ha ha... Ik doe het zeker 1x per maand. Niet met de tondeuse maar ouderwets met de schaar opknippen, gaat heel goed. Weet niet of ik het duidelijk kan uitleggen: je pakt met de kam overdwars (vertikaal want anders zie je een knipstreep) een reep haar, dit pak je over met je linkerhand tussen wijs- en middenvinger zodat de haren boven je vingers uitsteken (dat zie je kappers ook doen) en dan de puntjes eraf knippen. Wel iets geven ter afleiding of voor de tv zetten.
     
  12. yinte

    yinte Fanatiek lid

    28 jul 2008
    4.513
    1
    0
    mama en huismanager
    omgeving breda
    mijn middelste zoon deed dat ook en hij bleek later problemen met zijn oren te hebben. dan vinden ze dat geluid op hun hoofd vreselijk ook al wassie zo goed als doof. het schijnt vrij vaak te gebeuren bij kinderen die slechter horen of buisjes hebben ofzo. kweet niet of dat voor jullie misschien geldt?
     
  13. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik knip zelf (mijn zoontje heeft slag en een bos met haar, zie je niks van:D) maar bij de oren vind ik zo moeilijk!
    Ik knip wel met een kappersschaar en die is zo vlijmscherp!

    Tot hoe ver moet je haar boven de oren doorknippen zonder dat je een gat krijgt?
     
  14. Peentje

    Peentje Actief lid

    29 jan 2009
    302
    0
    0
    Brabant
    Ik maak het haar van mijn zoontje nat en zet hem in de kinderstoel. Ik knip hem dan snel rondom bij terwijl hij naar papa kijkt die aan het koken is.
    Heb hem zelfs op kunnen knippen aan de achterkant. Ik knip het ook een beetje "in" zodat je niet van die hele harde randen krijgt, wil nl geen bloempot kapsel.
    Een echte kapper zal het zeker beter doen maar voor een mamakapper ziet het er goed uit. Onze zoon in ruim 17 maanden
     
  15. mamasim

    mamasim Actief lid

    8 mrt 2009
    255
    0
    0
    Zo doe ik het ook. Inderdaad verticaal knippen, en dan overal ongeveer hetzelfde eraf halen. Oren en nekje eerst een randje eraf en dan daarna nog op de verticale manier, dan verdwijnt die strakke rand ook weer een beetje.
    Verder Bumba aan en zorgen dat hij niet al te moe is, zodat hij niet gaat zeuren en uit zijn stoel wil.
    Gaat prima zo, ben nog niet bij de kapper geweest en het ziet er best aardig uit al zeg ik het zelf 8).
     
  16. Boefjesmamma

    Boefjesmamma Fanatiek lid

    23 jan 2010
    2.378
    1
    0
    Afgestudeerd en werk zoekende.
    Gouda
    Tot nu toe heb ik zelf bijgeknipt, maar het is nu echt te lang overal. Dus we gaan eens kijken voor een tondeuse. Kapper vind ik inderdaad zonde als het met een tondeuse en een beetje bijknippen gewoon zelf kan.
     
  17. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Grappig dat je dat zegt!
    Pas sinds een week kijkt mijn zoontje echt naar de tv en als hij: haha Bumbaloo al hoort, zit ie heel ingespannen te kijken!:)
    (Beter dan Plop en die ballerina-muis en die mega irritante Calimero!:D).
     
  18. mamasim

    mamasim Actief lid

    8 mrt 2009
    255
    0
    0
    Even off topic @ Zogelukkig:
    Ja, we hebben hier een heuse Bumbafan. TV kan hem verder gestolen worden, maar sinds hij Bumba heeft ontdekt lukt het hem eindelijk om eens stil te zitten :D. Kind blij, mama ook blij ;).
     
  19. liqueske

    liqueske Actief lid

    7 aug 2009
    165
    0
    0
    laatst was ik bij mn schoonmoeder en daar kwam de kapster aan huis en doet dan gelijk de halve familie, 2 kindjes van een jaar, eentje van 4,5, mn schoonzus en schoonmoeder (waren er allemaal toevallig)

    en alle drie de kids schreeuwden moord en brand!!!! het was warm plakkerig en de kleintjes nat van t huilen.... en dan de tondeuse eroverheen.....

    zie je t voor je? alles onder de vast geplakte haren.....tot in de luiers toe, en tja toen moesten ze maar onder de douche...weer brullen.... gezellig middagje was dat haha...

    dus ik ga maar s proberen met een schaar en geen tondeuse haha.
    bumba ga ik wel proberen dat lijkt me wel wat!
     
  20. kylain

    kylain Bekend lid

    7 mei 2008
    928
    0
    16
    Orthodontistassistente
    Zoetermeer
    Hoi hoi,

    Zelf gebruik ik voor bij de oortjes een nagelschaartje knippen goed maar zit geen punt aan. En de achterkant knip ik op 1 lengte en de bovenkant laat ik iets langer.

    Inderdaad bij ons sesamstraat aan en knippen maar:)
     

Deel Deze Pagina