Dit vroegen ze aan ons toen we onze babykamer kochten. We hadden werkelijk geen idee, dus wat raden jullie aan? :
Ik heb namelijk altijd begrepen dat dekbedjes niet veilig zijn bij kleine kindjes. Kan er alleen op deze vroege ochtend niet op komen waarom het zo gevaarlijk was. zal vast iets met verstikking te maken hebben denk ik..
Gewoon een lakentje met deken werkt goed. En als je kindje een slaapzakje aan moet, omdat het bijv. omhoog kruipt of de dekens van zich af trapt, dan is dat ook niet te warm.
Dekbedje mag absoluut niet tot leeftijd van 2 jaar, ivm warmtestuwing. Ik zou ook voor optie 1 gaan. Lotte heeft de eerste 2 maanden onder lakentje/dekentje geslapen en daarna in een combisleeper
Vind het erg raar dat de winkel een dekbedje als mogelijk alternatief noemt. Tenzij je je ledikant voor een peuter koopt maar voor een baby kan dat echt niet. Jarissa ligt heerlijk onder een lakentje met een dubbelgeslagen deken. Bevalt prima. We hebben ook een slaapzakje voor haar maar de armsgaten zijn nog te groot voor haar.
Nummer 1. Nummer 2 is inderdaad gevaarlijk. De kraamverzorgster van mijn vriendin raadde aan om het lakentje dubbel te vouwen, zodat je een soort envelop krijgt waar het kindje in ligt en daar dan het dekentje overheen. Op die manier kan het kindje ook niet te diep onder de dekentjes zakken en voelt het zich geborgen. Ik hoop dat je snapt wat ik bedoel. Het werkte super! Als ze groter worden werkt het uiteraard niet meer.
een dekbed je mag in principe niet omdat, dat verstikkings gevaar vergroot. baby kan er gemakkelijk onderschieten een dekenteje is wat zwaarder dan schieten ze er niet zo snel onder. zo is mij dat vertelt. op de kdv hadden wij ook alleen maar dekentjes.
oh ok, bedankt! en voor het dekentje kun je dus verschillende hoezen halen he/ overtrekken? In verschillende kleuren en dergelijken. Heb ik het zo goed begrepen?
Ik heb geen hoes/overtrek over het dekentje. Je kunt dekentjes in allerlei kleuren/motieven kopen. Dan een leuk lakentje erbij dat je aan de bovenkant omslaat. Zeker als je baby nog jong is, zie je haast meer laken dan deken.
Ik ook anders: wel met een lakentje en een dekentje, maar er wordt hier geen lakentje terug geklapt! (ik werk in de kinderopvang en heb daar geleerd dat dat niet mag ivm wiegendood). Mijn dekentje en lakentje zijn ongeveer even groot, ik maak daarmee het bed kort op, dwz, dat ik het dekentje en het lekentje in de breedte over het matras doe ipv in de lengte. Daarna stop ik het achter en aan de zijkanten goed in. Kort opmaken is ook ter voorkoming van wiegedood.
Ik heb een deken in een hoeslakentje! Nagevraagt en ind. geen dekbedje gebruiken, maar of een los lakentje met een losse deken..of een deken in een hoeslaken... Vond het laatste leuker en makkelijker, dus voor die gekozen!
deken en lankentje en dan kort opmaken lakentje wel gewoon in de lengte....Teun slaapt heerlijk eronder en heeft zelfs nog een slaapzakje ook aan.