mijn zoon is nu meer dan 7 weken en heeft heel veel moeite met poepen. Hij is de hele dag door aan het drukken maar er komt niets uit. alleen pijnlijke scheten. Om de dag kunnen we hem helpen met massage en de thermometer, maar dit lukt ook niet altijd. Ik heb al een paar druppels olie in zijn fles gedaan en extra water. ik geef borstvoeding. Nu heb ik wel eens begrepen dat er ook wel eens geadviseerd wordt om een klein beetje van een fruithapje te geven (peer) daarna schijnt het dat ze het eruit kunnen poepen. Heeft iemand hier ervaring mee? is het wel goed voor zijn jong mannetje? en als ik het kan gaan proberen. Welke hoeveelheid moet ik dan aan denken? een paar vingers aflikken, een lepel? of meerdere lepels??
Waarom probeer je geen lactulose? Even overleggen met de HA en je kan waarschijnlijk zo een receptje krijgen. Ook kan je het gewoon kopen bij de Etos oid. Mijn dochtertje krijgt het ook, iets anders hielp hier ook niet. Enige nadeel is dat lactulose darmkrampjes kan veroorzaken, maar goed, dat kan ook met een fruithapje. Hier geen last overigens. Liefs Allistair
Dat zou ik zeker niet doen. Hoe weet je zo zeker dat je kindje er last van heeft? Kindjes die borstvoeding krijgen hoeven ook zeker niet elke dag te poepen op deze leeftijd.
ik zou ook kindicol pakken, het is homeopatisch en maakt de ontlasting zachter, zodat het makkelijker gaat. Ik zou niet meteen aan laxerende middelen beginnen, zeker niet bij zo'n kleintje. Fruit aan een kindje van 7 weken zou ik in geen geval geven.
Wat eet je zelf? Als je veel kool eet, zou ik daar mee stoppen. Daar kreeg mijn dochter altijd last van. Verder kan het met bv heel erg verschillen, mijn dochter poepte soms wel 6 keer per dag, mn buurmeisje kreeg ook bv en poepte op een gegeven moment 1 keer in de week.
Een kindje dat BV krijgt mag gerust een paar dagen geen ontlasting hebben, maar ook 6x per dag.. maar een kind dat BV krijgt dat klachten krijgt van verstopping, dus echt obstipatie, komt niet veel voor. Ik zou voor je gemoedsrust naar de HA gaan. Hopelijk is de kleine er snel van af!
mijn dochter heeft al vanaf dat ze 2 weken is last van haar ontlasting, ze was ook uren aan het drukken en er kwam maar niks heb op advies van de ha lactulose gekregen en nu gaat het goed. zou dat zeker gaan proberen hoor want er is niks meer vervelend als je je drolleke niet kwijt kan.
Mijn dochter poepte een keer in 7 dagen. Dat is heel normaal bij kinderen die BV krijgen, want meestal wordt BV heel goed opgenomen en er blijft niks meer van over. Fruithapje of olie bij een kindje van 7wkn lijk mij geen goed idee...
Als je zo'n vraag hebt, dan stel je 'm niet hier maar aan je huisarts of consultatiebureau. Je kind kan wel wat dan ook mankeren! Hier vindt je geen deskundigen (hooguit ervaringsdeskundigen en die hebben geen ervaring met JOUW kind). Dus... wees slim... en bel een arts! De richtlijn is EN BLIJFT: minimaal 4 (!!!) maanden wachten met bijvoeding!
ik vind het idd klinken als krampjes, wat heel normaal is deze leeftijd. De darmen moeten nog rijpen. Zeker dus geen fruit gaan geven. Is de ontlasting dan ook hard? Want als dat niet zo is dan lijkt het mij dat hij meer last heeft vd lucht dan vd ontlasting. voor de krampjes schijnt infacol goed te helpen, dit gebruiken veel meiden icm borstvoeding. Bij twijfel idd je huisarts bellen!
Ik zou zeker nog niet beginnen met bijvoeden!! Daar is je kleintje nog veel en veel te jong voor. Hier ook een probleem met poepen. Ik geef flesvoeding omeo. Nu is de kleine 13 weken en ben wel in overleg met de kinderarts van het ziekenhuis begonnen met hapjes. Kan je vertellen dat fruit niet helpt en ook de groente niet. Hij zit inmiddels aan de 20cc lactulose en 2 halve theelepeltjes olijfolie. Ook dat mocht niet baten. Nu inmiddels al een week bezig met kindicol van VSM maar ook dat helpt niet. Vandaag ga ik weer contact opnemen met het ziekenhuis, want hij poept alleen als ik hem een clysma geef en dat is toch niet de bedoeling lijkt mij. Mocht iemand mij nog een advies kunnen geven GRAAG!!!! Stuur me dan aub een PB want ik lees niet alle topic's waarop ik heb gereageerd. Groetjes Que
Er is een groot verschil tussen verstopping bij borstgevoede en kunstgevoede baby's! Moedermelk is veel vetter en mag je onbeperkt geven, aan kunstvoeding zit een max. Bij borstvoeding eerst vaker aan; vaak is dat extra vet en vocht al voldoende! Bovendien is borstvoeding lichter verteerbaar en kan in zijn geheel worden opgenomen. Als er eens 10 dagen geen ontlasting is, dan is dat niet bijzonder. Voor krampjes kan je Infacol gebruiken, alleen was mijn ervaring dat deze op den duur alleen nog maar meer krampen veroorzaakte. Probiotica is goed voor de darmflora en zorgt voor een betere ontlasting en een regelmatiger stoelgang. Zowel Orthica als Solgar hebben een speciaal produkt voor baby's. Mijn zoontje ging van iedere luier een poeluier naar 2 per dag, maar in een later stadium bleef de ontlasting ook weleens een week weg. Met de thermometer poeren vind ik gekkenwerk! Water, olie etc. geven zou ik alleen doen op advies van een arts, deze kan ook eventueel lactulose voorschrijven, niet op eigen houtje gaan experimenteren bij zo'n jonge baby! Bij kunstvoeding kan er wel meer water in de fles gedaan worden.
Ik zou in elk geval even informeren bij de HA en verder kun je eens proberen zachtjes het buikje te masseren. Evt. lekker samen in bad, warm water en dan ronddraaiende bewegingen maken rondom de navel. Dat is ook fijn als er sprake is van krampjes.
Onze dochter had ook veel last van haar ontlasting! Op een gegeven moment adviseerde zowel de HA als het CB ons te starten met wat hapjes fruit, MAAR dat was pas bij 3 maanden (en een week geloof ik) 7 weken lijkt me nog echt te vroeg! En dat zou ik ook zeker niet gaan doen zonder overleg als ik jou was! MIjn advies zou zijn: haal iets voor krampen / moeilijke ontlasting en overleg met je huisarts! Succes!