En ik hoop dat Lisa met 2 jaar genoeg heeft aan 1,5 uur slaap overdag. Scheelt weer een slapende dreumes wakker maken (heb daar zo'n hekel aan!)
Wil graag antwoord geven meid. In onze specifieke situatie kon/kan dat niet omdat mijn zoontje onder meer autistisch is en altijd 1:1 begeleiding buiten nodig heeft. Hij kan dus niet zoals een "normaal" kind van die leeftijd aan het handje meelopen of sowieso rustig meelopen. Als ik dus met beide kindjes naar buiten wil moeten er ook altijd twee volwassenen mee. Hopelijk wordt dit in de toekomst beter.
Rookmelders hebben wij trouwens wel overal in huis....misschien dat ik dan tóch nog een klein beetje deug als moeder.
Hoi, ik heb niet alles gelezen, maar je zou ook nog kunnen overwegen om het ophalen van school te verdelen met meerdere ouders uit de buurt (die wellicht hetzelfde probleem hebben of het snappen). Dan kun je de keren dat je aan de beurt bent om te halen het slapen van je baby een beetje aanpassen aan het moment en kan hij/zij op de andere momenten lekker doortukken.
Tussendeur dicht doen? Of heb je de afzuigkap niet aan staan? Hoe komt het eigenlijk dat dat ding afgaat dan, laat je zoveel aanbranden? Geintje Anders moet je misschien een andere kopen... Hij hoort af te gaan bij rook, niet als je een beetje aan het koken bent.
Moet toch ook de baby in de gaten kunnen houden dus de deur kan niet dicht hihih. En de rook trekt gewoon die kant op. Hahah. En ik woon gewoon klein dan als je het zou zien zou je het snappen.
Ik snap het wel hoor. Baby in de gaten houden: Babyfoon? Alleen voor als je staat te koken dan? En als de rook die kant op trekt (welke rook eigenlijk? Ik heb nog nooit rook gehad bij het koken? Maar de waterdamp kan eventueel ook een brandalarm af laten gaan), dan komt dat waarschijnlijk doordat de tocht sterker is dan je afzuigkap. Twee tips: Vaker de filters verschonen (sommige kunnen gewoon in de vaatwasser, als je die hebt) en uitzoeken waarom de luchtstroom richting gang zo sterk is en het tochtgat dichten.
Ik zou mijn dochtertje ook nooit alleen thuis laten.. ik vind t onverantwoord.. er zou maar wat gebeuren.
Dit is een woning van net na de oorlog hihh. En er zit een trek gat in maar het trekt toch de gang in en daar komt de keuken ook op uit en alle kamers eigenlijk. Babyfoon voor 70 vierkantermeterhuis nee overbodig hier hihih. Ze kruipt al enz. dus nee box is al weg en er moet wel binnenkort een trap hekje voor dus nee alle opties nee helaas. Maar we redden het er mee bezem start klaar laten we het zo zeggen hihh.Doe wel tijdens het koken de keukendeur open richting tuin dus. Het gebeurt vaak met pannenkoeken ach ja ik maak me niet druk verder. Dankje voor de tips.
Nee nee....die ging vorig jaar nog naar de psz dus mijn zoontje was juist diegene die ik ff snel moest droppen en weer ophalen.
Viel idd niet mee. Maar hij gaat nu naar een mkd en wordt gehaald en gebracht, dus in elk geval geen logistieke problemen meer.
Ha, dit topic vergeten en nu nog even opgezocht. Onze peuter slaapt idd nog zo'n drie uur 's middags (en 's nachts gewoon 12), we hebben er idd ook nog een bijna vier jarige kleuter bij en een baby. Dus ja, verzin dan maar een leuke oplossing. Een kwartiertje later op bed leggen is dat dus niet.
Ik zou het zelf niet doen, simpelweg omdat ik me er totaal niet prettig bij zou voelen.... Maar ik snap het dilemma van de TS wel heel goed. Als mij oudste naar school gaat is de jongste 2 en meestal slapen kindjes van rond de 2 niet meer in de wandelwagen en hebben ze een paar uur slaap nodig in hun eigen bed. En kindjes van die leeftijd slapen vaak precies op de tijden dat het oudste kind van school gehaald/gebracht moet worden. Ik vind het maar raar dat er zoveel moeders zijn die maar blijven herhalen dat het niet erg is om het kindje van 2 wakker te maken/houden of hem te laten slapen in de wandelwagen/draagdoek. Tuurlijk werkt dit bij een baby heeeel goed, maar toch niet bij een klein peutertje?
Ik woon ook 10 min van de PSZ, Dani krijgt altijd slaap als ik Layla moet ophalen. Helaas moet ik hem dan toch echt wakker houden en bezig houden zodat hij stil blijft. Van te voren heeft hij gegeten dus als we thuis komen vliegt hij meteen zn bed in.
Ik heb geen principiële bezwaren want het is idd een lastig dilemma! Hier is het nog even niet zover maar ik denk dat ik me er niet prettig bij zou voelen de kleintste alleen thuis te laten dus nu zou mijn persoonlijke keuze zijn het kindje wakker te maken/houden en een ander ritme aan te wennen als er geen alternatieven zijn in de vorm van buren o.i.d.
Zelfde probleem heb ik zo meteen ook ben ik bang.... Nathan sliep ook zoveel. En als Noah dat ook doet als hij rond die leeftijd is... Hmmz, weet nog niet wat we gaan doen. We hebben sowieso nog een jaar de tijd om er over na te denken. Alleen thuis laten vind ik niet fijn. Ik denk niet dat het gevaarlijk is, maar mijn gevoel zegt nee. Nu hebben wij een hele hechte buurt, dus wellicht kan 1 van de buren Nathan in de middag naar school brengen. Dan is hij rond 12 uur thuis, kan ik Noah om 12:00 op bed gooien en gaat Nathan met de buurvrouw naar school. Zo kan Noah tot een uur of 15:10 slapen. Zoiets moet het dan maar worden... En mensen dom en onverantwoord vinden, ach ja, lekker belangrijk.