Hoi, Mijn dochter wil 's avonds niet altijd met ons mee eten. Ze lust de ene dag wel aardappelen en dan 2 dagen later ineens niet en dan wel weer. Moet ik haar dan niks geven of een broodje of een potje? Maar gezien haar leeftijd vind ik het lastig haar dan niks te geven.
Als ze hier niet eet, dan eet ze niet. Ze krijgt dan nog wel eens een appelmoesje zonder suiker na. Ze kan geen yoghurt ivm KMA/soja-allergie en anders zou ze ook een toetje gekregen hebben. Ze eet hier meestal zelf en dan krijgt ze wel wat binnen.
Hier ook weleens (en tegenwoordig best vaak) dat hij geen zin heeft in wat er voor zijn neus staat. Ik geef dan wel iets anders, niet iets extra lekkers ofzo, maar wel iets anders te eten. Eet hij dat ook niet, dan heeft hij pech. Maar laten hongeren doe ik niet hoor, dan maar een boterham. Tegen de tijd dat hij de leeftijd krijgt dat we goed kunnen communiceren gaan we wel wat meer grenzen stellen.
Als onze zoon niet wil eten dan heeft hij pech. Hij krijgt wel vlees en een toetje. Op het moment komt dit best vaak voor. Hij heeft echt pech dan. Ik ga geen ander eten voor hem maken.
Ik zou er niet te verkrampt mee om gaan. Tot 1 jaar kunnen ze prima voort op enkel borstvoeding of kunstvoeding. Als je daar na 1 jaar mee stopt (bv kan langer, kunstvoeding in principe niet), dan moet je even zoeken hoe het aan te pakken. Ik denk dat kinderen het erg voelen als er 'stress' aan tafel is, dus probeer er relaxed mee om te gaan. Als je bang bent dat er te weinig groenten binnen komen, dan kun je ook in de middag avocado op brood prakken. Is er wel genoeg tijd aan tafel om lekker langzaam aan te doen, als ze dat wil? Probeer eens wat nieuwe dingen uit, of grappige dingen, zoals kidneybonen, doperwten. Zaken die leuk zijn om vast te pakken. In mijn signature staat een link naar mijn site over eten met baby en dreumes, misschien kun je er nog wat leuke recepten vandaan halen? Succes!
Wat is dat nou voor onzin dat kunstvoeding niet langer dan 1 jaar kan? Tuurlijk kan dat wel. En borstvoeding kan zeker langer; juist! Minimaal 2 jaar luidt het advies. Enne; beetje minder reclame voor je eigen winkeltjes kan best.
Zelf heb je toch ook niet elke avond even veel trek? Het kan heel goed dat een kind in de avond een keertje gewoon te moe is om te eten, of dat het een wat minder actief dagje gehad heeft en gewoon minder trek. Niet dwingen, niet moeilijk doen, eventueel gewoon iets simpels anders geven (wat meer groente, boterham), werkte voor ons het prettigste.
Jaaaa, dat bedoelde ik dus. Borstvoeding kan natuurlijk zolang als je wilt, hoelang kunstvoeding 'mag' weet ik niet. Die link naar mijn blog was niet bedoeld als reclame, maar om niet een hele lap tekst te quoten. Overigens is het geen bedrijf, maar een blog. Als het als storend wordt ervaren wil ik het wel weghalen, maar ik zoek me helemaal suf naar de editknop voor het bericht. Ik kan het niet vinden, als iemand me daar even mee kan helpen? Oh, ik zie nu dat ik alleen maar het laatste bericht kan editten?
Borstvoeding = begrepen. Als je niet meer dan de aanbevolen hoeveelheid kunstvoeding geeft, kan je daar na de eerste verjaardag nog best even mee doorgaan. Maar een kind van 1 jaar dat 3 volledige maaltijden eet en dus voldoende bouwstoffen binnenkrijgt, zou ook dagverse koemelkzuivel kunnen krijgen. Ik dacht dat je geen reclame mocht maken voor blogs; je genereert er toch inkomsten mee. Maar dat was niet aan mij daar iets over te zeggen. Je kan tot een uur na het plaatsen van het originele bericht editten.
Hier precies hetzelfde. Overigens gaf ik tot ong 14 maanden een papfles 's avonds als ze niks wilden eten van het avondeten. daar ben ik nu mee gestopt, omdat ze veel bewuster worden, en die pap niet als beloning voor het niet eten mag zijn. MAAR, ik ga mijn kinderen niet uithogeren, wat Ireen zegt, echt overleggen en grenzen stellen qua als-je-niet-wilt-eten-dan-eet-je-helemaal-niks, komt wel als we echt kunnen communiceren met elkaar. Als ze niks willen eten krijgen ze een boterham met boter voor hun neus, en we besteden dan geen aandacht meer aan. Die gaat meestal wel op. En met een flesje melk bij het slapen gaan hebben ze voor deze leeftijd wel voldoende binnengekregen. ps: ik herken je ervaring trouwens wel van de ene dag iets wel lusten en de andere dag niet. Soms maak ik een nieuw gerecht en die verslinden ze dan van de borden. Dan denk ik YES, dit vinden ze heel lekker. De volgende keer halen ze hun neus op als ik hetzelfde voorschotel , en willen veel liever droog brood eten.
Rond die leeftijd kregen ze gewoon een extra fles als ze niet goed aten. Nu hebben ze pech en eten ze maar wat de pot schaft
Maak er geen probleem van hoor! Al die nieuwe smaken en structuren (moet je je voorstellen dat je iedere dag iets krijgt wat je nog niet kent, ha ha). Ik laat het proeven, wil ze niet of een paar hapjes, dan krijgt ze een half potje olvarit. En ik geef 's avonds nog lekker een fles. Vind ze heerlijk! Tip: weinig gegeten? Je kunt zelf een pyjamapapje maken door door de opvolgmelk wat vla te doen. (gebruik wel even een papspeen). Het is hier een groot succes! Het komt vanzelf wel hoor. Laat je kindje rustig ontdekken en proeven. Maak het vooral gezellig aan tafel.
mijn dochter heeft ook weleens geen trek,maar als ik haar dan gewoon geote brokken geef dan wil ze het wel. dan gaat ze erop kauwen en sabbelen. wil ze niet dan heeft ze pech, ik heb mn zoontje altijd iets anders gegeven en daar heb ik hem wel mee verziekt hoor.
Mijn zoontje heeft het ook een enkele keer, maar gelukkig niet vaak.. Als hij niet wil eten heeft hij pech, maar goed, hij weigert dan ook brood en toetje.. Dus ik smeer al geen brood meer als hij geen avondeten wil, eet het toch niet op 's avonds maak ik de fles wat groter, voor de extra's..
Ik geef haar dan brood en dit eet ze wel. Hier blijf ik mee door gaan tot we elkaar kunnen begrijpen. Thanxs!