hoe veel uren ouderschapsverlof

Discussion in 'Zwangerschap en werk' started by beee, Dec 6, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. beee

    beee Lid

    Jun 11, 2010
    28
    0
    0
    hr consultant
    oosten van zwolle
    Hallo,

    Na de bevalling wil ik minder gaan werken. Ik werk nu 36u per week, 4 dagen van 9 uur. Na de bevalling wil ik 2,5 dagen gaan werken, dus 22,5 uur. De overige uren neem ik ouderschapsverlof op.

    Ik twijfel of ik per week 36-22,5= 13,5u verlof op neem. Misschien neem ik maar 9 uur per week op en neem ik ontslag voor 4,5u. Na afloop van het verlof wil ik niet meer volledig gaan werken.

    Mijn vraag: stel ik wil 9 uur per week opnemen, hoeveel weken kan ik dat doen? Uitgangspunt is 26 weken x het normale aantal uren dat je werkt. Nu werk ik 36 uur per week, dat zou betekenen 936 uur verlof. Maar als ik na de bevalling (en het bevallingsverlof) voor 4,5u per week ontslag neem, heb ik dan ook nog recht op 936u of wordt het dan 31,5 x 26 = 819u?

    Wie weet hoe dit werkt?
     
  2. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Als je je contract laat verlagen dan heb je geen recht meer op ouderschapsverlof op basis van 36 uur. Je krijgt 26x het aantal uur wat je per week werkt en dat is dan geen 36 uur meer. Ik zou zeggen dat je dan dus het lager aantal uur krijgt. Met 819 uur ouderschapsverlof 9 uur per week kom je op 91 weken volgens mij.
     
  3. Kruimel2010

    Kruimel2010 Bekend lid

    Oct 8, 2010
    825
    1
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou (als je werkgever er mee accoord gaat) eerst fulltime blijven werken en ouderschapsverlof opnemen. Je zegt nu dat je straks niet meer meer wilt werken, maar wellicht kom je daar straks (om wat voor reden dan ook) op terug... als je ouderschapsverlof opneemt hou je je gewone fulltime contract. Zet je hem nu om naar een parttime contract dan zal je werkgever niet verplicht zijn om je een meer uren contract te geven als jij dat zou willen...

    Dus: eerst ouderschapsverlof opnemen op basis van je fulltime contract en dan aan het eind van je ouderschapsverlof kijken wat je wilt: minder uren of niet?
     
  4. Puppy78

    Puppy78 Fanatiek lid

    Apr 16, 2008
    2,099
    0
    0
    Zo heb ik het ook gedaan. En gelukkig maar, want toen ik door de uren van mijn ov-verlof heen was had ik nog maar 8 weken te gaan voordat ik weer met zwangerschapsverlof ging. Die 8 weken heb ik mooi fulltime gewerkt (wel veel vrij genomen hoor) en nu ontvang ik dus tijdens mijn verlof weer een volledig salaris op basis van mijn fulltime salaris. Bovendien heb ik straks weer recht op ouderschapsverlof gebaseerd op mijn vaste aanstelling.
     
  5. beee

    beee Lid

    Jun 11, 2010
    28
    0
    0
    hr consultant
    oosten van zwolle
    Als ik 36 u blijf werken heb ik recht op 936 u verlof. Ik neem dan 13,5 u per week op en kan dus 69,3 weken verlof opnemen. Dat is 1 jaar en 17 weken.

    Als ik 31,5 u ga werken heb ik recht op 819 u verlof. Ik neem dan 9 u per week op en kan dus 91 weken verlof opnemen. Dat is 1 jaar en 39 weken.

    Blijf ik dus 36u werken moet ik 22 weken eerder beslissen of ik weer voor 36u ga of dat het minder uren worden. Dat is voor mij nu de afweging. Ik weet al wel dat ik de eerste jaren zeker niet meer 36 u per week wil werken, maximaal 2,5 dag per week zal het worden, dus 22,5 u per week.Wat zouden jullie doen?
     
  6. Roema

    Roema Actief lid

    Dec 31, 2008
    265
    0
    0
    Accountmanager
    Brabant
    Ik zou ook niet beide doen. Of ouderschapsverlof of je contract aanpassen. Stel dat je je contract aanpast en daarnaast ouderschapsverlof opneemt dan bestaat er dadelijk ook nog de kans dat je toch (nog) minder of meer wilt werken en wie weet kan je contract dan niet aangepast worden.
     
  7. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,558
    530
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Je zou ook in overweging kunnen nemen om je verlof in blokken op te nemen. Je hebt het recht om het in 6 termijnen te verdelen. Dan kun je altijd zien hoe het een of ander je bevalt.
    En zolang je termijnen nog niet hebt opgenomen kun je ze altijd nog wijzigen.
     
  8. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ik zou ook eerst alles ouderschapsverlof opnemen

    ten eerste krijg je dan meer ouderschapsverlof korting per maand van de belastingdienst (is ongeveer 4 euro per uur).

    ten tweede: ik ga tijdens mijn ouderschapsverlof met zwangerschapsverlof (je mag je ouderschapsverlof er voor onderbreken) en krijg dus tijdens mijn zwangerschapsverlof fulltime uitgekeerd.
     

Share This Page