Nog meer paardrijders???

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Miek74, 14 dec 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Miek74

    Miek74 Fanatiek lid

    3 nov 2007
    1.968
    1
    0
    NH
    Ik ben benieuwd of er nog meer dames die paardrijden en tot wanneer ze het hebben volgehouden. Ik heb een eigen paard en probeer zo lang mogelijk vol te houden maar het begint al wel zwaar te worden voor mijn rug. Ben bang dat het niet lang meer zal gaan, helaas. Ook voor de ontspanning is even een lekker (stap) buitenritje erg lekker.

    groetjes Miek
     
  2. Okidoki

    Okidoki Actief lid

    12 jun 2010
    107
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook mijn eigen paard maar ben al vroeg in de zwangerschap gestopt,ik had al vroeg last van mijn bekken (SI-gewrichten) doordat ik mijn bekkenbodemspieren niet kon ontspannen.
    Met 25 weken nog even een keer op mijn paard gezeten om haar uit te stappen maar toen ik afstapte kwam ik erachter dat dit geen succes was.
     
  3. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.558
    530
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Heb geen eigen paard, maar ben rond de 8 weken al gestopt. Mede op verzoek van vriendlief. Hij had er gewoon geen goed gevoel bij.
     
  4. Loki09

    Loki09 VIP lid

    2 okt 2009
    7.631
    2
    38
    Brabant
    Hier ook een eigen pony (die einde van de maand verkocht wordt...). Ik was van plan toch wel tot de helft van de zwangerschap door te rijden de eerste keer. Helaas kwam er met 6 weken al bloed en sinds dien heb ik niet 1 keer meer gereden zodra ik weer zwanger was. Pony heeft dan ook een erg rustig jaar achter de rug ;)
     
  5. Fiene

    Fiene Fanatiek lid

    27 jun 2008
    2.432
    0
    0
    Ik ben gestopt bij mijn positieve test, ondanks dat knollie erg braaf is is het risico voor mij gewoon te groot.
     
  6. Bertha

    Bertha Bekend lid

    13 okt 2010
    850
    1
    18
    NULL
    NULL
    Ook ik heb een eigen paard.
    Vriendlief heeft altijd gezegd: als je zwanger bent, kom je er niet meer op!
    Ik heb tot mijn 12e week fanatiek gereden, maar kreeg toen erge last van mijn stuit, en rechter bil na het rijden.
    Sindsdien heb ik ook een bijrijder dus mijn paardje wordt gereden en ik longeer hem daarnaast.

    Ik had gehoopt langer door te kunnen rijden, maar ik heb nou eenmaal niet zo'n lief paardje, hij stijgert geregeld en kaarsrecht, dus dat risico wil (en mag ik van mijn vriend) niet lopen.
    maar dat ik hem niet zal uitstappen de komende weken dat kan ik nog niet garanderen hoor!
     
  7. Mom

    Mom Actief lid

    5 nov 2010
    400
    0
    0
    trotse mama!!
    ik rij ook paard, ik was een fanatiek leaser... dus een soort eigen paard.. maar ben al vorige maand gestopt, wist toen nog niet of het zou lukken,
    inmiddels is het wel gelukt, maar door het weer nog niet kunnen mee lessen ( zou nu 1 keer in de week lessen)
    eigenlijk was ze altijd heel braaf, nooit problemen met haar gehad, nu hoorde ik, sinds ik gestopt ben dat er al 2 afgevallen zijn... iets in me houd mij nu toch wel tegen om er op te stappen, ik weet dat ze erg fris kan zijn , met dit weer...
     
  8. sweetbel

    sweetbel VIP lid

    27 jan 2010
    5.519
    0
    0
    Ik heb ook een eigen paard, en heb maar 4 keer gereden sinds de positieve test, ondanks dat mijn paard onwijs braaf is. Ik longeer en loop veel met hem, hij gaat lekker los. Na de bevalling zien we wel weer. Overigens heb ik maar 4 keer gereden, omdat hij toen niet helemaal zuiver liep. Nu zou het wel weer kunnen, maar mn broek zit zo strak.
     
  9. Woppie

    Woppie Actief lid

    2 feb 2009
    122
    0
    0
    Ik heb tot een week of 25 doorgereden..
    Zolang je zelf geen klachten hebt of dingen voelt is er geen probleem is mij verteld.
    Na 25 weken kreeg ik last van mn buik met het rijden, en ach het weer zit ook niet mee anders zou ik er nu nog zo weer op klimmen alleen dan voor een rustig stapritje.
    Dit gaat dan wel over een super braaf paard.

    Ben nu 32 weken overigens..
     
  10. Danjay

    Danjay Fanatiek lid

    3 dec 2009
    1.407
    1
    0
    smurfenland
    ik heb ook een eigen paard, bij de 1e heb ik doorgereden tot 25 weken en bij de 2e tot 20 nu bij de 3e ben ik meteen gestopt aangezien ik bij de 2e al heel snel bekkenklachten kreeg.
     
  11. kappiegirl

    kappiegirl Bekend lid

    5 jan 2010
    523
    0
    0
    Hier een stal vol met paarden en pony´s maar gelukkig is er geen 1 die gereden kan en mag worden. En wat wel mag worden gereden heb ik verkocht of uitgeleent. Ik moet antie stol spuiten en bloedverdunners dus mag absoluut niet rijden ivm valrisico en hersenbloeding enz.
    Ik heb in mijn vorige zwangerschappen lang door gereden bij mijn zoon tot 26weken daarna kwam ik in een rolstoel ivm bekkeninstabiliteit en bij mijn dochtertje heb ik tot 32weken door gereden tot ik een longembolie kreeg en dus in het ziekenhuis kwam tot ze geboren werd.
    Nu heb ik dus tot 8weken gereden en toen moest ik beginnen met spuiten en het waren jonge pony´s dus heb ik ze verkocht ivm kriebelen en andere die het nooit zo goed doen als je zelf zou willen.
    Mijn 2jarige heb ik op stal staan en de shet van de kinderen en die lopen lekker in de wei en staan s´nachts op stal. En mijn lespony waar ik les mee geef staat nu op een hele fijne ponyclub om daar lekker in de lessen mee te lopen tot ik bevallen ben en hij weer lekker naar huis toe kan.
    Ik mis het rijden echt zo erg ik rij dan ook al wel bijna mijn hele leven vanaf dat ik 3jaar was hebben we altijd al pony´s gehad en heb ik eigenlijk altijd gereden en gehobbeld.
    Nu rij is al dik 23weken niet meer en dat is echt heel lang voor mij...

    Verwachten jullie weer snel te rijden? Ik verwacht eigenlijk na 8weken weer te rijden ivm nog 6weken door gaan met bloedverdunners na de bevalling en dan nog 2weken uit laten werken voor ik weer risicovolle dingen mag ondernemen.
    Bij mijn vorige zwangerschap zat ik er ook na 8weken weer op en na de eerste zwangerschap zat ik er na 4weken weer op maar door de ks voelde dat niet goed en heb ik het 2weken later weer geprobeerd en toen ging het goed. Dus na 6weken weer rustig begonnen.

    Missen jullie het rijden niet? Ik mag straks heerlijk mijn jonge merrie gaan inrijden kijk er echt al zo naar uit!
     
  12. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    Ik rij in principe nog wel, maar in de praktijk heb ik al even niet meer gereden ivm de vorst! Toch stap ik er straks weer gewoon op hoor als het kan! Ik ga gewoon lekker door totdat het niet meer goed voelt. Moet wel zeggen dat ik niet op mn jonge frisse paard stap, maar alleen op mn oude (net zo frisse haha) merrie die ik al 10 jaar door er door ken! Bij mijn vorige zwangerschap ben ik trouwens na 14 weken gestopt, toen deed het pijn.
     
  13. Okidoki

    Okidoki Actief lid

    12 jun 2010
    107
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb geen idee wanneer ik na de bevalling weer ga rijden,waarschijnlijk zodra mijn lichaam het weer toe laat (wanneer alles genezen is?).
    Mijn paard wordt wel doorgereden (zover dit kan met dit weer) door mijn zus dus het is straks weer opstappen en aan het werk.
     
  14. Lien78

    Lien78 Fanatiek lid

    15 feb 2008
    1.890
    0
    0
    (dieren)fysiotherapeute
    regio A'foort
    Bij S ander heb ik tot een week of 24 'gereden' (lees: ik zat erop en deed een heel rustig stapritje-met-klein-drafje in het bos). Daarna kon ik er nog wel op komen, maar amper meer eraf; buik zat in de weg! Oh mèn, wat heeft iedereen gelachen toen ik zo half tussen hemel en aarde hing. ;) Paard had zoiets van 'hee baas, kom je nog?', haha.

    Maar helaas heb ik forse bekkenklachten gehad bij die zwangerschap, tot zo'n 11 maanden erna. En met een maand of twee later was ik weer zwanger, en durfde ik het ivm. mijn bekken niet meer aan (al ging dat deze zwangerschap veel beter gelukkig!). Dus in de praktijk heeft paard al anderhalf jaar vakantie. Ik longeer soms nog, en hij loopt de hele dag buiten. Nu is hij al 18, dus hoeft niet meer zoveel (is met pré-pensioen, zeg maar).

    Van het voorjaar hoop ik weer lekkere bosritjes te kunnen maken en licht te kunnen dressuren. Komt vast goed!
     
  15. schaapje84

    schaapje84 Fanatiek lid

    22 nov 2008
    1.309
    0
    0
    wij hebben een training en handelsstal in springpaarden, proffesioneel beoefenen wij dus de paardensport.
    Vanaf het moment dat we wisten dat ik zwanger was bij de eerste heb ik niet meer gereden.
    Dit ivm de risico's aan de jonge paarden en we altijd paarden hebben die we vaak niet kennen en nieuw komen. Tevens in het werk hield ik heel erg rekening met de risico's en lette extra goed op.

    Na de eerste heb ik na 6 weken 1 x gereden, was nog een tikje ongemakelijk, door tijd en andere belangrijkere werkzaamheden heb ik niet meer gereden en werden we al snel weer zwanger, ook niet meer gereden.

    Als de tweede is geboren wil ik het weer op gaan pakken.

    Wedl kan ik vertellen dat er in onze vriendengroep dames zijn die door hebben gereden met 30 weken zwangerschap professioneel op wedstrijdniveau, zelf vind ik dit ontsettend onverandwoordelijk, misschien dat ze dit bij een tweede niet meer zullen doen.
    Het brengt veel te veel risico's met zich mee.

    Zou lekker rijden zolang jij je prettig voelt, vaak met 1 eigen paard wat je goed kent kun je toch lekker genieten.
     
  16. Miek74

    Miek74 Fanatiek lid

    3 nov 2007
    1.968
    1
    0
    NH
    Helaas krijg ik langzaam meer last van mijn bekken en begin ik een beetje te zwaar te worden voor haar :(

    Na mijn vorige bevalling heeft het denk ik 4 maanden geduurd voor ik er weer op kon, door de keizersnee (wond ging niet helemaal dicht) en ook omdat ik nog te zwaar was voor haar. Hopelijk gaat dat nu beter/sneller.

    Leuk dat er zoveel ruiters zijn :D
    Net nog even rustig aan gereden in de bak, was wel erg koud, maar kom dan toch ontspannen weer thuis. Lekker!
     
  17. riv

    riv Fanatiek lid

    12 jan 2009
    1.339
    0
    0
    Drenthe
    Hi,

    Hier ook twee eigen paarden. Mocht niet meer rijden van manlief zodra hij wist dat ik zwanger was. Zelf durfde en wou ik graag nog maar jah. We hebben bijna 5 jaar erover om zwanger te worden....

    Liefs riv

    Hier een foto van mijn lieve paardjes moeder en zoon....
     
  18. Induna

    Induna Actief lid

    28 apr 2010
    162
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb geen eigen paard, maar leasede een pony voor 3 dagen in de week. Dit is nu terug gelopen naar 1 keer in de week. Ik heb afgelopen vrijdag nog gereden, en als ik me fit voel ga ik vrijdag ook weer naar stal toe.
    Echter kom ik niet verder dan een klein drafje.. en verder veel stappen, maar ook in de stap zijn er genoeg oefeningen voor paard en ruiter..

    Ik denk dat ik het niet heel erg lang meer volhoud.. maar we zullen zien..
     
  19. MarloesC

    MarloesC Lid

    21 jan 2010
    26
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier ook een volhouder die redelijk lang doorreed. Bij mijn vorige zwangerschap leefde mijn eigen paard nog, toen heb ik tot 20 weken gereden, behalve springen. Ik heb deze keer door kunnen rijden tot zo'n 27 weken, toen kwam ik er haast niet meer op. Het paard is ook niet de allerbraafste, dus vond het toch beetje risicovol worden met de flinke buik. Het voelde wel heerlijk, je vergat even die buik en was weer gewoon jezelf, daarom bleef ik doorrijden.
    Nu longeer ik 2x per week dit paard, om gewoon wat te doen te hebben.
    Leuke knappe appaloosa op de foto trouwens, zo een had ik ook, helaas is hij er niet meer.
     
  20. Miek74

    Miek74 Fanatiek lid

    3 nov 2007
    1.968
    1
    0
    NH
    met de drafje voel ik wel veel druk op mijn blaas, das niet zo lekker, maar verder is het wel heerlijk ontspannen, even lekker eigen tijd hebben is zalig!
     

Deel Deze Pagina