vervelend gevoel

Discussie in 'Weer aan het werk' gestart door anoniemetwijfel, 4 nov 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. deniesje

    deniesje Lid

    9 jan 2011
    5
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hee meiden,
    Wat fijn die reacties van jullie! Zit voor het eerst op het forum en ik moet zeggen: lucht enorm op!!

    Ja mijn vriend weet dat ik het heel moeilijk vind om een derde dag te gaan werken.
    Maar hij vindt dat we dit zo hebben afgesproken en dat we anders nauwelijks rondkomen. Daarnaast vindt hij trouwens (hebben jullie mannen dat ook??) dat ik over een heleboel zaken anders ben gaan denken. Nou ja, dat klopt. Wanneer je nog geen kinderen hebt speelt je gevoel niet zo mee!

    Zo dacht ik voorheen veeeeel positiever over de creche (momenteel wordt er opgepast door de oma's die hier dolgelukkig mee zijn) terwijl ik er nu niet aan moet denken (misschien wel als ze wat ouder is) etc.
    Maar inderdaad theLady; mannen zijn hier zoooveel makkelijker in "Ooooh komt allemaal vanzelf wel goed met een baby hoor...8)"

    In ieder geval, ik vind het nu best moeilijk om gezellig te zijn terwijl hij mij 'kort' in de inkomsten.
    Aan de ene kant was het inderdaad een duidelijke afspraak en krijgen we nu erg weinig binnen, aan de andere kant zou er ook wel wat meer begrip kunnen zijn
    (trouwens...hoef nu 1 dag in de week totaaaal niets meer in huis te doen want daar betaal ik nu immers voor ha ha :D)

    We zouden in Scandinavie moeten zitten inderdaad, een jaar verlof: en terecht! Wie kan er nou beter voor je kind zorgen dan jijzelf?!!

    Begrijp me niet verkeerd; ik heb niets tegen moeders die 4 of meer dagen werken, ieder moet dit voor zich weten.
    Maar ik vind het wel erg naar dat je tegenwoordig bijna geen keus meer hebt.......
     
  2. wennepen

    wennepen Bekend lid

    30 dec 2008
    908
    0
    0
    Ik ben na mijn verlof met een andere baan begonnen. Ik werk nu 3 dagen achter elkaar en ik kan er maar niet aan wennen. Ik voel me schuldig tegenover onze zoon. Omdat hij 3 dagen naar kdv moet zie ik hem alleen savonds even. En dat is ook niet lang omdat hij om half 8 alweer op bed ligt. Ik weet ook niet zo goed hoe ik met dit gevoel om moet gaan.
    Daarbij heb ik het niet super naar mijn zin op het werk (mijn bazin is super pittig en ik heb het gevoel dat ik veel fout doe). Misschien speelt dit allemaal mee hoor, maar twijfel heel erg wat ik nu wil.
    Het liefst werk ik maar 2 of 2 1/2 dag, maar dat kan niet in de functie die ik nu heb. Waardoor ik dus weer "spijt" heb dat ik op mijn oude werk weg ben gegaan. Ik weet niet of dit gaat wennen of dat ik misschien toch op zoek moet gaan naar een andere baan.

    Iemand tips voor mij?
     
  3. anoniemetwijfel

    4 nov 2010
    14
    0
    0
    NULL
    NULL
    fijn deniesje!
    ben ook "blij"met jullie berichtjes dat ik niet de enige ben met dit gevoel.
    zoiets heeft mijn man nooit met zoveel woorden gezegd hij zegt ook wel dat hij het snapt maar ook daar heb ik mn twijfels over net zoals vanmorgen hij weet hoe ik me iedere week voel maar dan evengoed vragen wat er is dan kan ik weer boos worden pffft zal wel mannen ding zijn denk ik.
    hihi verhaal over de creche komt me ook bekent voor dat ik nog zwanger was zei ik ook nou wel goed dat hij 2 dagen naar kdv gaat kan hij goed leren met andere kindjes spelen enzo en moet je me nu horen....
    niet dat ik slecht spreek over ze maar zou het niet hoeven ging hij er absoluut niet heen.
    en idd omdat alles zo duur is geworden is het bijna niet te doen om op 1 loon te leven tenminste niet op mn man zn loon.
    @wennepen jeetje wat een lastig probleem zeg ook ik heb het niet zo meer naar mn zin maar dat komt mede doordat ik erg met onze zoon in mn hoofd zit waardoor het me niet meer "boeit"op mn werk.
    maar lijkt me helemaal lastig als je 3 dagen "moet" werken ik maar 2 en dan loop ik nog te klagen....
     
  4. wennepen

    wennepen Bekend lid

    30 dec 2008
    908
    0
    0
    Anoniemetwijfel, Je klaagt helemaal niet hoor als je zegt dat jij 2 dagen werkt en ik 3. Het is een keuze die ik heb gemaakt en helaas bevalt hij niet zoals ik zou willen. Ik heb de keuze gemaakt vanuit de persoon voordat ik mama werd, omdat ik toen meer zou willen op mijn werk voor mijn eigen ontwikkeling. Ik dacht dat dit hetzelfde zou zijn nu ik mama ben en dat is dus helemaal niet zo. Ik vind het vreselijk om mijn zoon 3 dagen niet te zien en savonds maar heel kort omdat hij dan gaat slapen. Maar goed, het probleem is nu dus nog niet opgelost en weet ook echt niet wat ik moet doen :(
     
  5. anoniemetwijfel

    4 nov 2010
    14
    0
    0
    NULL
    NULL
    zo voelt het wel hoor ;).
    maar kan me ook helemaal voorstellen dat je er van baalt!
    en er is ook helemaal geen mogelijkheid om minder te werken?
    al met je baas over gehad?
    ik zit er nu zwaar aan te denken om ik werk ene week 3 dagen andere week 1 dag om dan om de week 1 dag ouderschapsverlof op te nemen heb het idee dat ik daar nu meer aan
    heb dan straks moet alleen bij p&o even gaan overleggen hoeveel uur dat n og uitbetaald is en op hoeveel uur ik recht heb.
     
  6. wennepen

    wennepen Bekend lid

    30 dec 2008
    908
    0
    0
    Niet zo gek doen hoor meid, iedereen heeft een eigen gevoel bij hoeveel dagen dat ze werkt. Er zijn ook vrouwen die met 4 dagen werken nog geen probleem hebben.

    Ik heb het voorzichtig aan gekaart toen mijn werkgever mijn contract van 27 naar 24 uur wilde doen. Ik gaf aan dat ik dat prima vond, maar dat ik dan wel die uren op een halve dag in mindering wilde brengen en niet iedere dag een uur. Toen hebben ze gezegd dat dit niet kon. Mijn functie was namelijk dat ik 4 dagen moest werken en bij mijn sollicitatie heb ik gezegd dat 3 dagen echt mijn max was. Hier hebben ze mee ingestemd en ze gaven aan dat ze dit nu niet konden minderen naar 2 1/2 dag. (al vind ik het zelf onzin, omdat ik zie dat het wel in deze functie kan, maar goed daar heb ik niks over te zeggen natuurlijk)

    Ik wil dinsdag wel aangeven dat ik het soms pittig vind om het moederschap met het werken te combineren. Ik wil me goed voorbereiden en hopelijk kan ik dan zeggen wat ik voel. Ik vind het wel spannend. Ik ben alleen bang dat mijn leidinggevend hier niet echt begrip voor heeft. Ze is niet altijd zo meelevend zeg maar.

    Misschien is het voor jou inderdaad een oplossing om nu ouderschapsverlof op te nemen. Vraag wel goed alle voorwaarden na, want soms kunnen er nogal wat haken en ogen aan vast hangen. (niet alle werkgevers betalen hieraan mee zeg maar) Ik zou het zo snel mogelijk na vragen zodat je hier een beslissing in kan nemen en je werk zich hier ook op kan voorbereiden. Ik hoop voor je dat het lukt!
     
  7. deniesje

    deniesje Lid

    9 jan 2011
    5
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben vlak voor mn zwangerschap ook van baan gewisseld en heb hier ook ontzettend spijt van. Ten eerste moet ik nu veel langer reizen en ten tweede bevalt t gewoon niet. Zit in het onderwijs en hoop na de zomervakantie iets anders in de buurt te hebben gevonden.
    Zie er nu al tegenop op dit mijn baas te melden aangezien ik toen ik er 2 maanden werkte meldde dat ik zwanger was en nu net terug ben van verlof ......
    In jullie werk zal het waarschijnlijk lastiger zijn iets anders te vinden?
    En inderdaad, na ouderschapsverlof moet je wel weer die uren inhalen dacht ik. Ik bedoel als je van 3 dagen naar 2 en een half gaat moet je na je verlof wel weer gewoon een periode 3 dagen werken.
    Nou ja poe hee, tis allemaal best ingewikkeld geworden he?
     

Deel Deze Pagina