Behalve de veiligheidshekjes (die hebben we niet namelijk) en de zindelijkheid doet dochter ook alles van dit lijstje. Dat telefoon opnemen vind ik zooo schattig . We hebben het haar niet eens echt geleerd, maar afgelopen week belde ik een keer vanaf mijn werk en kreeg jongste aan de telefoon, keurig "Hallo met X", haha! En ze ging daarna de telefoon keurig naar papa brengen toen ik dat vroeg. Eten doet ze al heel lang netjes. Sinds kort vindt ze ook zelf tafel dekken leuk, ik doe dan de borden en zij legt er keurig een mes en een vork naast. En die zindelijkheid: het begint te komen! Hoera hoera. De laatste dagen heeft ze al een aantal keren keurig op tijd aangegeven dat ze moest plassen, en in de ochtend komt ze zeer regelmatig droog uit bed. Nog even geduld en dan kunnen de luiers de deur uit!
haha las net iets over mandarijn pellen.. hier ook zo'n tante als ik ff naar de wc ga schiet madame de keuken in, de koelkast in en staat ze netjes aan tafel dr mandarijn af te pellen en op te peuzelen
-puzzels van 20 a 25 stukjes -zindelijk overdag -kleding uitdoen -broek, sokken en schoenen aandoen -jas aandoen (afgezien van de rits), sjaal omdoen en muts opzetten -praat duidelijk en kan goed teksten (bijv. van liedjes) onthouden en nazeggen -tellen tot 10, en met beetje hulp tot 20 -veel kleuren benoemen -netjes iets vragen, ben ik persoonlijk wel blij mee haha -tanden poetsen met hulp -helpen met koken (lees; in de soep roeren), was uit de machine halen, Senseo koffie zetten,... -letters van het alfabet benoemen.(niet allemaal, wel veel) Ze weet ook dat de O van opa is, de M van mama en de P van papa -zelf eten met vork of lepel kan ze, maar na 5 happen heeft ze daar genoeg van waardoor we dus elke dag een uur aan tafel zitten, grrr -speelt zelf met teletubbie laptop (gevraagde knoppen indrukken enz.) -heeeeel veel dieren+geluiden benoemen -zichzelf wassen met een washandje -dvd opzetten (dus; uit de kast, uit het doosje, dvd aan, knopje drukken, dvd erin, knopje drukken) Enz...ze kan tegenwoordig zoveel en het gaat zo snel met die ontwikkeling, prachtig om te zien. Ze is 2 jaar en 9 maanden trouwens.
Ohja, deze ook nog; (even de vorige posten bekeken) -De trap op lopen zonder handjes te gebruiken (eigenlijk 1 aan de leuning) -De trap aflopen met 1 handje aan de leuning -Weet welke dvd in welk hoesje moet -Fietsen op een loopfietsje/driewielertje/zijwieltjes -Fantasiespel (bijv. hele verhalen tegen Iejoor ophangen of een papier verkreukelen, daar een speldje tussen steken en dan is het een kadootje )
mijn zoontje is nog geen 2½ maar 2. Kan al wel enkele dingen van de lijstjes, nog niet alles uiteraard: - zelf de trap op en af met hand aan de leuning - sokken en schoenen zelf uitdoen, jas ook - rest van de kleding helpt hij met uitkleden - zelf meehelpen met klusjes in huis - zingen - praten gaat steeds wat beter. nu 2 woordzinnen en soms 3 woordzinnen. - zelf opruimen (is nogal een pietje precies) - drinken uit een beker en als pak niet te vol is drinken inschenken - eten met lepel, eten met vork - begint met brood smeren, gaat nog niet zo erg goed - lichten aan en uit doen - tv aan en uit doen (vraagt eerst netjes of in opdracht) - zelf you tube filmpjes kijken (van opa geleerd haha) - deels zelf tanden poetsen (poets wel altijd na) - haren kammen en die van mama - kleuren tot 20 minuten - puzzelen - geeft aan dat hij gepoept heeft en pakt mij dan bij zijn hand, zegt poep bah kom en dan ga ik hem verschonen. Ga nu beetje beginnen met potje neerzetten enz. - slaapt netjes in peuterbedje - eigen neus snuiten - overal op en af klimmen netjes - katten eten geven - helpen met boodschappen opruimen en weten waar de spullen moeten verder beheerst hij gedeeltelijk gebarentaal. Ik ben hier met hem met 7 maanden ongeveer mee begonnen. Dit omdat hij al meer kon dan gemiddeld maar niet kon spreken nog uiteraard. Hij raakte daardoor heel gefrustreerd. Aangezien ze gaberen sneller leren dan praten ben ik hiermee begonnen en hij nam dit over. Nu praat hij en als het hem niet lukt kan hij bepaalde dingen nog wel eens gebaren.
o en hij weet al meerdere lichaamsdelen te benoemen en aan te wijzen: - hoofd - neus - oor - oog - mond - haar - voet - hand - buik - billen - tong - piemel
Hoi, hoi, Hier ff een reactie van mij,...ik ben zo'n moeder die niet aan lijstjes doet. Ik kan zo wel zien dat mijn zoontje zich goed ontwikkeld en dat hij sommige dingen wat sneller onder de knie heeft dan andere dingen. Waarom jezelf onzeker maken door met andere kinderen te vergelijken? Laat je kind lekker in zijn/haar tempo de dingen ontdekken en leren...is nog goed voor het zelfvertrouwen ook nog Ik val niemand aan, begrijp me niet verkeerd
Kinderen zijn zo verschillend, ik ga die lijstjes niet eens lezen, je gaat dan toch vergelijken. Volgens mij doet mijn dochter het hartstikke goed, ik heb ook nog nooit de puzzelstukjes geteld, tot hoever ze kwam. Wel weet ik dat ze niet vlot is met praten, tegen ons kan ze zich goed verstaanbaar maken, maar tegen 'vreemden' zegt ze vrijwel niks. Ze wordt dan een soort verlegen en praat dan heeeel zachtjes en onverstaanbaar. Ach... komt vanzelf wel.
Waarom denk je dat mensen die wel een lijstje maken een kind niet in z'n eigen tempo laten ontwikkelen? Ik word helemaal niet onzeker als ik naar andere lijstjes kijk... ik vind het leuk om te zien wat kinderen allemaal kunnen (of niet kunnen). Ik begrijp dat je niemand aanvalt maar je bericht staat wel bol van de aannames. Sinds een paar dagen gaat zoonlief zelfstandig naar de wc! Ik ben zo trots! hahahaha
onze dochter kan goed liedjes zingen , uit zichzelf ook -zelf klimmen en van de glijbaan af( vorig jaar zomer al) -tekenen 10 min ongeveer vindt ze mooi -praten best duidelijk zinnen -goed haar eigen wil duidelijk maken -broek aantrekken, en trui een beetje -pantoffels zelf aantrekken -geeft aan wanneer ze gepoept heeft bah gedaan zegt ze dan -vaatwasser samen met mama leegruimen - glazen enz van salontafel naar het aanrecht brengen doet ze uitzichzelf soms erg netjes! -booschappen meehelpen opruimen -haren kammen en die van mamma - tandenpoetsen al beetje zelf -eten met vorkje, en lepel - de trap op en aflopen ze is nu 2 jaar en een maand oud
onze dochter kan zelf ze is 2 jaar en een maand - tot 10 tellen - broek aantrekken zelf, en piama jasje zelf - trap op en af lopen -zinnen maken -goed haar eigen wil duidelijk maken -kleuren 10 min ongeveer - aangeven wanneer ze gepoept heeft -tandenpoetsen zelf al wat -glazen opruimen naar het aanrecht ze is erg netjes - vaatwasser mee helpen leegruimen -puzzelen -boodschappen opruimen voor mama/papa -slapen s nachts gaat goed -dansen, kan ze al goed -koprol doen -springen -met vorkje/lepel eten -zelf klimmen en dan van glijbaan( al sinds zomer 2010)
Van alles wel wat eigenlijk. Al hoewel Julia vooral heel goed is in kletsen...ouwehoeren...hihihi! Dat gaat aan een stuk door! En inderdaad fantasiespelletjes: "Juia gaat ff gootschappies halen. Baby moet ook mee, maar wel jas aan en muts op. Is koud buiten, brr. Zo...even in e buggy, tas mee...hooiii mama! Juia gaat ff gootschappies halen, eve melluk kopuh en tatjes en nieuwe broek voor papa (die was blijven hangen, dus had een kapotte broek ). Mag ik centjes van mama?" En zo gaat het hier de hele dag door Nu heeft ze sinds kort K3 ontdekt. Dus staan we elke avond na het eten te dansen. Zo skattig als ze vraagt: "mama, mag ik k3, handjes draaien?"
prima,...ieder denkt er op zijn/haar manier over. Dit was mijn mening,...niks geen aanname Super dat je zoontje zelfstandig naar de wc gaat.
Mijn zoontje kan al heel veel maar het meest uitzonderlijk is zijn "talent" voor automerken. Hij weet zowat alle automerken aan de hand van het logo op te noemen en soms alleen aan het model te zien wat voor auto het is. Dit kan hij al vanaf 19 maanden. Verder weet ik dat hij goed ontwikkeld dus lijstjes doe ik niet aan.
ons meisje is 23 maanden: * ze kan springen, klimmen, van glijbaan af, koprol met een beetje hulp * trap op en af (we gaan altijd mee maar ze kan het alleen) * puzzelen * tekenen en verven ruim 30 min. aan 1 stuk * eet sinds ze 12 maanden is zelf, ook heel netjes met een vork, soep en vla met een lepel ook bijna altijd zonder morsen * praat goed verstaanbaar, ook voor mensen die haar weinig zien of vreemden * zegt alsjeblieft als ze iets geeft en dankjewel als ze iets krijgt * kent veel mensen bij naam, weet ook welke auto's veel bekenden hebben (bv als ze een witte cabrio ziet, noemt ze de naam van de buurvrouw enz) * weet veel dieren en de bijbehorende geluiden * vertelt regelmatig waar ze is geweest met oma of wat ze op kdv heeft gedaan (zingen, eendjes kijken enz) * helpt met aan- en uitkleden, muts en sjaal kan ze zelf, jas doet ze zelf aan en uit (behalve de rits) * hele fantasieverhalen met haar pop (slapen, eten, luier uit en aan, gepoept (gaat ze ook ruiken ), wandelen, mutsje op en af, dekentje op en af * vaatwasser uitruimen, wasmachine inruimen zijn erg favoriete werkjes, net als tafel dekken (legt het bestek neer, de placemats, kaasschaaf enz. * kan goed duidelijk maken wat ze wil (en ook heel goed wat ze niet wil ) * danst graag en klapt veel in haar handjes, de hele dag moet de muziek aan, geweldig!
ik ben het helemaal met je eens. sterker nog, ik vind dit topic echt heel erg nutteloos. Ik snap gewoon niet wat je ermee hoopt te bereiken om te benoemen wat je kind allemaal kan. Mijn kind kan ook heel veel en ook heel veel andere dingen niet, wat schiet ik ermee op om dat met jullie te delen? Als ik me afvraag of bepaald gedrag normaal is of niet, dan post ik dat om het te bespreken, maar dit vind ik ronduit opscheppen for the sake of opscheppen. maar dat is dus mij mening
Pas op, hier komt nog een opschepper!!! M haar talent zat en zit echt in de kleine en fijne motoriek: ze kan supergoed tekenen en kleuren en knutselen. Denkspelletjes (doolhof, lijntjes trekken van 1-2-3, welke hoort niet in het rijtje, zoek de verschillen, puzzels, memory ed, cijfers en letters herkennen, benoemen en toepassen) vindt ze ook heel erg leuk. Verder is ze liever lui dan moe: aan/uitkleden heeft ze geen geduld voor, onderkleding gaat inmiddels goed, bovenkleding trekt ze 1x aan het armgat oid en dan zegt ze: kan ik niet . Met plassen is ze zindelijk, poepen kan ze niet op de wc (ze vraagt om een luier, maar heeft ook poepprobleem - hard en pijnlijk). Verder geeft ze de allerlekkerste kusjes en knuffels van de hele wereld (gedeelde eerste plaats met haar papa en dr broertje). M is trouwens net 3
Ach... ik gebruik voor mezelf ook geen lijstjes of zo hoor. Is meer dat ik het topic grappig vind en uit mijn hoofd heb omschreven wat ik weet dat hij kan. Is niet dat ik zoiets heb van ik moet vergelijken en zien of mijn kind zich goed ontwikkelt want dat doet hij toch wel. Maar wat maakt het nu uit of je kijkt naar wat anderen kunnen... niets mis mee toch? als je dat maar niet oplegt aan je eigen kind en daarin gaat forceren. Want immers elk kind is een persoon apart en ontwikkelt ook op diens eigen wijze.