Ik persoonlijk zou nooit meer een kinderwens uitstellen voor werk. Ik heb het jaren uitgesteld ivm nog geen vast contract en uiteindelijk was de wens zo sterk dat het lichamelijk pijn deed. Ik ben door de zwangerschap wel mijn baan kwijt geraakt dus in feite heb ik het al die jaren voor niets uitgesteld. Ik zou dus nooit meer zo'n grote wens uitstellen voor werk. Achteraf hoorde ik dat ze op mijn oude werk geen vrouwen meer aannemen omdat die zwanger raken. Bij zo'n bedrijf wil ik dus niet meer werken. Meid ik zou ervoor gaan als ik jou was en als ze je echt graag willen houden doen ze dat ook wel als je zwanger bent.
Bedankt voor jullie tips, meiden! Fijn dat er andere meiden meedenken als je het zelf niet zo helder meer ziet ! @Puck: wat vervelend dat je je baan bent kwijtgeraakt omdat je zwanger was! Ik neem aan dat je nog geen vast contract had. Ik heb het er vandaag nog voorzichtig met een collega over gehad (de enige die ik eigenlijk vertrouw m.b.t. het niet doorkletsen van mijn "babyplannen"). Zij heeft al wel een vast contract, na een half jaar via het uitzendbureau en 2 jaarcontracten, echter is ze wel een fulltimer. Ik werk nu al parttime. Helaas heb ik een nieuwe leidinggevende, die ik voor geen meter vertrouw. Het is een jonge vent die zelf nog geen kinderen heeft. Je kunt hem geen zaken in vertrouwen vertellen, want dan weet de volgende dag het halve bedrijf het. En bij hem werkt het als volgt: als je iets doet wat hem niet zint, pakt hij je 3x zo hard terug. Uiteindelijk hebben we besloten om vanaf juni (wanneer bekend is wat er met mijn contract gaat gebeuren) voor een zwangerschap te gaan. Wat er daarna gebeurt, zien we dan wel. We weten in ieder geval dat we geen anderhalf jaar meer willen wachten met een tweede kindje. Mocht het zo zijn dat ik daarna geen vast contract krijg of zelfs mijn baan verlies (je kunt maar beter van het slechtste scenario uitgaan) dan heb ik altijd nog recht op WW. Bovendien is mijn CV zo slecht nog niet, dus dat biedt wel mogelijkheden. Pfff... Die idiote werkgevers altijd! Ik weet niet zo goed waar ik vanuit moet gaan: mijn gevoel of mijn verstand!
ik kan me je gevoel wel voorstellen, ik kan heel moeilijk zwanger worden maar ik zit nu in dilemma mijn contract loopt tot juli en ik ben nu onverwacht toch zwanger van de tweede, en ben bang dat mijn contract ook niet verlengt wordt, eigenlijk heb ik zoiets dan niet, heb ook recht op ww maar voel me wel gelukkig in mijn baan en zou het heel jammer vinden als mijn contract niet verlengd zou worden, maar andere kant ik leef niet voor mijn werk. Dus ja we zien het wel.
Ik had een tijdelijk contract maar toch gingen we voor een tweede (ik werkte trouwens al wel parttime), begin februari 2010 kreeg ik een contract voor onbepaalde tijd, een week later kwam ik erachter dat ik zwanger was en dat was absoluut geen punt! Had ik me zo'n zorgen gemaakt om niets . Volg je gevoel, werk is maar voor even (hoe gek het ook klinkt), je gezin voor altijd! (Ik weet het; makkelijk gezegd vanaf hier).
@ Sunny03: van harte gefeliciteerd met je zwangerschap! Hoe ver ben je? Eigenlijk zou je je om dit soort zaken geen zorgen moeten maken, maar helaas gebeurt het wel.. Weten ze het op je werk al dat je zwanger bent? Ik ben nog wel niet zwanger, maar zit met hetzelfde gevoel! Heb het enorm naar mijn zin met mijn baan en wil hem absoluut niet kwijt! @ Fem: Superfijn dat er zo gereageerd werd op je werk! Ik hoop ook altijd op zo'n werkgever, maar ik werk bij een grote organisatie en dan ben je eigenlijk maar een nummertje. Maar goed, zolang ik mijn werk goed doe, kunnen ze daar niets over zeggen! Fijn dat er ook meiden zijn die een meedenkende werkgever hebben! Dat geeft de burger weer moed!!
Hier het tegenovergestelde. Dus een positief verhaal Heb bij mijn werk eerst stage gelopen. Daarna oproepwerk gedaan. Ondertussen zwanger geraakt en een tijdelijk contract gekregen met 28 weken zwangerschap!!! Hahaa dit betekend dus dat ik nog geen 2 maanden aan het werk ben als ik vervolgens met verlof ga, en na mn verlof zit mn tijdelijk contract er alweer bijna op!!! Ik kan er vanuit gaan dat ze gaan verlengen, want ja voor wat neem je anders iemand aan voor nog geen 2 maanden werk. Dus het kan ook echt heel anders dan wat ik hierboven allemaal lees
Romana, wat superfijn! En nog van harte gefeliciteerd met je zwangerschap! Al die goede verhalen van jullie geven me weer moed!! Ik word er blij van!!
Ik ben 5 weken zwanger nu van een tweede. Mijn contract loopt ook af op 1 juli 2011. Op mijn werk zijn ze niet zo happig op meteen vaste contracten geven. Ze doen liever de wettelijke termijnen verlengen tot op het laatst en dan pas een vast contract. Dus ik had ook zoiets van nou, ik ga echt niet zo lang wachten. In November begonnen met proberen. In december kreeg ik een eindejaar-gesprek, toen zei mijn manager dat hij heel tevreden over mij was en dat mijn contract in juli wordt omgezet naar een contract voor onbepaalde tijd. Ik was zooooo blij en dacht nou dan moet ik mijn kinderwens even een paar maandjes uitstellen. Dus meteen weer veilig gesekst... 8 januari had ik een positieve zwangerschapstest in mijn hand. Ik weet ook niet wat ik moet doen. Ik heb het zo naar mijn zin daar, ik wil absoluut niet weg. Ben bang dat als ik zeg dat ik zwanger ben dat ze mijn contract niet omzetten naar een vast contract. pfff balen dit zeg... terwijl ik ook wel blij ben met de zwangerschap heb ik n u echt gemengde gevoelens.
Ik zou het niet van de beslissing af laten hangen of je wel of niet een 2e wilt. Mijn jaarcontract loopt af tijdens mijn verlof (juli). Ik was best zenuwachtig toen ik moest vertellen dat ik zwanger ben, zeker omdat het gigantisch druk is en blijft en dat vervanging voor 4 maanden eigenlijk geen optie is. Maar ze reageerden heel goed en mijn contract wordt zeker verlengd. Sterker nog, waarschijnlijk krijg ik een vast contract ipv nog een jaar. Ze zijn super tevreden en dan is het natuurlijk vervelend voor het bedrijf dat ik er straks 4 maanden niet ben, maar niet een reden om me eruit te gooien. Voordeel is natuurlijk dat je nu parttime werkt, dan ben je alleen weg met zwangerschapsverlof (ervanuitgaande dat je evenveel blijft werken). Van full-time naar part-time is natuurlijk nog ingrijpender voor een bedrijf... Succes met je keuze!
Wij hadden net besloten om voor een 2e te gaan toen ik te horen kreeg dat ik er vanaf 01-02-'11 uit moest. Ik werk er al 9 jaar en mijn baas gaat met pensioen alleen wel een jaar eerder dan hij in eerste instantie had gezegd Wij wisten toen ook niet zo goed wat te doen maar hebben om bepaalde redenen (ik kan moeilijk zwanger worden) toch besloten ervoor te gaan. Gelukkig was ik in de 3e ronde al zwanger! Ik ga straks de ww in en in mijn ww krijg ik zwangerschapsverlof waarna ik nog recht heb op de rest van mijn ww. Ik ben wel aan het solliciteren e.d en volg een opleiding. We zullen het allicht af en toe niet makkelijk krijgen maar we hebben er totaal geen spijt van. Voor een vast contract o.i.d zou ik mijn kinderwens ook niet uitstellen.
@Debster2009: Gefeliciteerd met je zwangerschap! Wat fijn dat het ook zo kan gaan! Blijkbaar blijkt de slogan die binnen mijn bedrijf heerst ("niemand is onvervangbaar", hoe ze erbij komen, vraag het me niet ) niet op te gaan! Ik hoop dat het ook zo bij mij mag lopen! @Stan: gefeliciteerd met je zwangerschap! Blijkbaar is een vast contract toch geen garantie om te blijven wanneer je zwanger bent . Maar superfijn dat je zwanger bent en dat alles toch goed geregeld is! Uiteindelijk komt alles goed en heb je straks nog een wondertje erbij!
ik ben zwanger van de 2e en mijn contract loopt af op de dag dat ik met verlof ga. toen ik zwanger was van de eerste heb ik dat direct verteld (in mijn proeftijd) dat is nu 2 jaar geleden en ik werk er nu nog. mijn baas zei ook dat ik, als ik goef blijf functioneren ik straks een gewoon een vast contract krijg.
Ik had een vaste aanstelling en ben er gewoon uitgemikt hoor nadat ik miskramen kreeg, ik had ineens allemaal klachten volgens hun zeggen de de cliënten wisten nergens van!? Tegenwoordig is het heel makkelijk om iemand met een vast contract eruit te zetten hoor, daar hoeven ze geen moeite voor te doen Ik zou dus zelf niet wachten en ben er in 2008 ook gewoon voor gegaan terwijl ik wist dat mn contract niet verlengd zou worden. Natuurlijk kom je dan in een uitkering, niet wat iedereen zou willen
hallo, ik ben nu ongeveer 6 weken zwanger, wanneer ik het ga vertellen weet ik nog niet, of na 12 weken of al eerder ligt een beetje eraan hoe ik me voel, mijn eerste zwangerschap is niet zo heel goed verlopen en ik werk met diensten, wat zou betekenen dat er uiteindelijk aangepast moet worden geen nachten en avonden mee, dan lijkt het me wel handig om t op tijd te vertellen en ik weet dan gelijk als mijn contract verlengd wordt of niet. Ik vind het nogal moeilijk om te vertellen.
@sunny03: gefeliciteerd met je zwangerschap! Ik hoop voor je dat je je goed voelt! Wat voor contract heb je momenteel? Ook nog een tijdelijk contract?
Ja mijn contract zou in juli aflopen, dan nog ongeveer een week of drie zou ik met verlof gaan zoiets ongeveer, dus het wordt spannend, is ook vakantietijd dus we w8tte af
ik volg dit topic ook even! Ik ben zelf net 2 weken begonnen met mijn nieuwe baan (halfjaarcontract). Mijn voordeel is dat ik al hoorde dat niet iedereen hier op zijn plek zat. Dus ik hoop door goed te functioneren hierna nog een contract te krijgen. Onbepaalde tijd zal het wel niet worden maargoed. Ik zou ook het liefste gister al een test gedaan hebben maar ondertussen zit mijn spiraal er nog steeds in. Ons dochtertje was niet gepland en daarom willen we het nu wat beter geregeld hebben voor de 2e.. Althans dat is gezegd met ons verstand, het liefst ga ik morgen naar de huisarts om het spiraaltje eruit te laten halen! Stom eigenlijk he, dat in je broek scheiten voor je werkgever en dat je daar zo afhankelijk van bent!?