wie o wie heeft ervaring met een oorthermometer

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door appelthee, 28 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. appelthee

    appelthee Niet meer actief

    goede avond

    aangezien onze zoon het een ramp vind om via de billen zijn temeratuur te meten schreeuwt hij moord en brand.
    nu zitten we te snuffelen voor zo'n oorthermometer.

    wie is er bekend mee en welke is favoriet ?

    gr Zwelgje
     
  2. misa

    misa Niet meer actief

    Ik heb er geen ervaring mee, maar het zal best kunnen. Je kindje is geen pasgeborene meer, dus zo heel vaak zul je het niet nodig hebben.
    Je hebt trouwens ook thermometers (gewone) die met 10 sec klaar zijn en met flexibele punt. Gewoon bij de kruidvat. :)
     
  3. appelthee

    appelthee Niet meer actief

    hoi hi

    ja dat weet ik we hebben er drie van in huis. het gaat om onze oudste zoon die is dik 2.5 jaar..... hij is nu heel erg ziek en wil zijn temp meten maar hij is zo sterk in de benen dat het haast onmogelijk is mijn vriend en ik hebben het gisteravond met zijn 2e moeten doen ................
     
  4. Koekeloerie

    Koekeloerie Niet meer actief

    Wij hebben er 1tje. Prima ding voor ons en ook best nauwkeurig, maar voor de kleine meid zit er toch nog wel eens wat verschil in naar mate de koorts hoger wordt. Klinkt vaag, maar toevallig pas getest.

    Ik gebruik het liefste voor haar de rectale, maar als ik het even vlug wil weten (ter indicatie zeg maar) dan de oorthermometer.

    Wij hebben hem bij de apotheek gekocht.
     
  5. Isis26

    Isis26 Niet meer actief

    Hier best een dure gekocht maar wijkt echt af van rectaal soms wel 1,5 graad dus niet echt betrouwbaar.
     
  6. loesjej

    loesjej Actief lid

    12 dec 2008
    416
    0
    0
    hoi
    mijn schoonzus werkt in het ziekenhuis en daar zijn ze zeer ONtevreden over de oorthermometer, als ze links enr echts meten zit er een groot, te groot verschil tussen...
    ik ben vorige week met uk s nachts opde HAP geweest, thuis met een ouderwetse kwik en gewone digitale rectale thermometer 40,9 en op de HAP met zó'n oording, 38,1, ik moest spontaan lachen, krijg ik me toch een zuur gezicht en een preek.... ik naar eigen huisarts gebeld de dag erop, zat me niet lekker, hebben ze dat ding na laten kijken....klopte van geen kanten...!:x ben dus mooi wel weg gestuurd met een heel ziek kind.
    Dan maar moord en brand schreeuwen, hier gaat ie rectaal!
     
  7. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Ik vertrouw die dingen voor geen meter.


    Per oor een verschillende temp....
     
  8. Isis26

    Isis26 Niet meer actief

    Hier ook steeds als we bij de hap zitten heeft hij opeens geen koorts meer terwijl hij dan thuis weer 39,5 had
     
  9. Wilma1978

    Wilma1978 Actief lid

    27 dec 2009
    249
    0
    0
    Ik gebruik de oorthermometer (wij hebben er eentje van 6 jaar oud van Braun en ik vindt hem prima hoewel de nieuwe modellen natuurlijk wel beter zullen zijn) bij mijn oudste (6 jaar) en bij onszelf. Bij mijn meisje (bijna 6 maanden) gebruik ik hem nog niet omdat de oortjes nog veel te klein zijn en omdat bij haar koorts veel erger (en hoger kan worden) is dan bij ons. Verder is zo'n oorthermometer inderdaad niet nauwkeurig. Twee oren maken inderdaad verschil uit en bij zo'n kleintje vindt ik het eng om niet precies te weten hoe hoog de koorts is.

    Bij mijn oudste vindt ik een oorthermometer wel echt ideaal. Hij heeft een hekel aan een zetpil (laat staan een thermometer). Om te zien of hij koorts heeft is een oorthermometer ideaal, een paar seconden in het oor en klaar. Ook kan ik zo voordat ik ga slapen hem nameten, zonder dat hij wakker wordt. Als de koorts bij hem trouwens gevaarlijk wordt, dan zijn er andere signalen waardoor ik sowieso gelijk met de dokter contact opneem, maar dan zal ik denk ik ook wel rectaal meten. Gelukkig heb ik dit niet hoeven meemaken.

    We hebben trouwens wel meerdere malen gemeten wat zijn normale temperatuur is. Ook meet ik het altijd in beide oren en twee keer (ben je nog niet snel klaar natuurlijk, maar hij vindt dit niet erg). Ik heb dan een goede indicatie over zijn koorts icm zijn normale temp. 38 -39 is koorts 39-40 is hoge koorts, alles boven de 40 is hem heeeeel goed in de gaten houden en evt nameten met rectale thermometer.

    Mijn zoon heeft tot zijn tweeenhalf aan de antibiotica gezeten ivm reflux en met koorts moesten we gelijk contact opnemen met het ziekenhuis (later huisarts). De ha heeft toen ook aangegeven dat een oorthermometer niet goed genoeg meet (niet nauwkeurig genoeg). We gebruikte de oorthermometer toen hij begon met protesteren wel bij hem. In eerste instantie alleen om te zien of hij koorts had en daarna nameten met een normale (ik was natuurlijk banger voor koorts dan bij een gezond kindje).

    Je kan m.i. heel goed een oorthermometer aanschaffen en gebruiken, mits je ook altijd een gewone thermometer achter de hand heb.
     
  10. Panda81

    Panda81 Fanatiek lid

    13 nov 2008
    3.419
    443
    83
    Limburg
    Hier een keer een braun oorthermometer gewonnen en hij is erg handig ter indicatie. Als ik twijfel doe ik het nog ff met de normale na.
    Meet wel elke keer beide oren om te kijken of dat het klopt.
     
  11. babydi

    babydi Lid

    11 okt 2010
    53
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook een Braun, ben er niet tevreden over. Vorige week nog....mn dochter ziek, griepig, met de oorthermometer 37,8. Maar rectaal 38,6, dus echt een verschil dus. Maar wel vervelend als ze het niet toelaten, maar ik zou toch doorzetren, zeker als je dan ok echt denkt dat ie toch tegen koorts of koorts heeft. Succes.
     
  12. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Dan heb ik een goedtip voor jou om het toch rectaal te kunnen doen.

    Naamlijk uit leggen dat hij het zelf mag doen.

    Want ik snapje, mijn zoon wilden ook geen thermometer meer in zijn billen ook rond die leeftijd en zo loste ik het op ze zijn al op een leeftijd dat je het kunt uit leggen ect,. Zo deed ik het ook op een gegeven moment met een zetpil want die krijg je er dan ook met geen mogelijk heid meer in. Dus mijn advies leer het hem zelf doen vinden ze vaak interesant;)
     

Deel Deze Pagina