kan dat?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Anouska, 2 mei 2007.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Anouska

    Anouska Lid

    2 mei 2007
    11
    0
    0
    Hoi hoi,

    Ik weet niet zo goed onder welk kopje dit past dus als het niet goed staat verwijder of verplaats het maar.. 8)

    Ik vroeg me dus af of je al in de 6e week vocht vast kan houden?
    Ik ben nu 6 weken zwanger en mn enkels en een deel van mn onderbenen doen erg zeer en zij heel erg dik.

    Moet morgen namelijk naar de abortuskliniek en ben bang dat ze daar zeggen dat ik al over de 3 maanden ben en het niet weg kan laten halen.. moet het namelijk weg halen omdat mn schildklier te snel werkt en ik behandeld moet worden met radioactief jodium. helaas... :(

    Thnx alvast!

    xxx
     
  2. zico

    zico VIP lid

    28 sep 2006
    6.336
    0
    0
    belgische kempen
    kan die behandeling niet uitgesteld worden nu je zwanger bent, je hebt natuurlijke vochtafdrijveres hoor, volgens een dietiste

    ook kan je op homeopatische behandeling je schildklier die hard werkt terug op z'n route krijgen, m'n moeder heeft het ook.
     
  3. rastagirl

    rastagirl Fanatiek lid

    15 dec 2006
    1.156
    0
    0
    is tegenwoordig toch geen reden tot abortus ze heebben er nu toch goeie medicatie voor tijdens de zwangerschap?
     
  4. zico

    zico VIP lid

    28 sep 2006
    6.336
    0
    0
    belgische kempen
    ja snap het ook niet, of er moet iets drastisch zijn.

    Ga er eerst maar eens goed achter informeren voor je heel veel spijt van krijgt......
     
  5. moonique

    moonique Bekend lid

    28 nov 2006
    663
    0
    0
    Drachten
  6. Anouska

    Anouska Lid

    2 mei 2007
    11
    0
    0
    Hoi hoi,

    Bedankt voor de berichtjes!

    Heb alle mogelijke opties al besproken met de arts en met de huisarts.

    Ik heb alle schildklier medicijnen zo een beetje gehad en zodra de stopperiode is, om te testen of mn schildklier het alleen aan kan, schieten mn waardes weer omhoog.

    mijn tsh id nu onmeetbaar en mn ft4 loopt tegen de 100.. ik MOET die radioactieve slok hebben omdat mn lichaam nu 400 keer zo hard moet werken en das ook niet gezond voor de baby. (mijn hatslag in rust is bijv, al rond de 160)

    Ik kan het mezelf ook niet vergeven ls ik dit kindje op de werld zet en het is niet gezond.. dan ga je toch denken van, had ik maar... of als ik...

    Maar wat ik vroeg over die oedeem na anderhalve maand.. is dat gewoon of komt het pas later?

    Geloof me, ik ben helemaal niet voor abortus, maar het kan niet anders.. anders had ik het zeker weten gehouden... zeker weten...

    xxx
     
  7. sonja

    sonja VIP lid

    5 mrt 2006
    5.270
    0
    0
    bejaardenzorg
    DenHelder
    ik heb zelf geen last van oedeem , maar ieder mens is verschillend.

    maar als ik het dan zo lees dat je een abortus moet , dan kan je nooit zwanger raken want dit zal je misschien de rest van je leven houden.
     
  8. Doris

    Doris Fanatiek lid

    26 okt 2006
    1.197
    0
    0
    Hoi Anouska,

    Mijn arts was ook niet voor medicatie tijdens de zwangerschap, dus heb ik gewacht tot ik medicijnvrij was en stabiel.
    Maar ik hoor ook dat veel artsen ptu voor schrijven tijdens de zwangerschap!

    Misschien moet je nog is bij een andere arts informeren, want ik vindt dit wel erg rigoureus , helemaal omdat je anders het kindje wel zou houden!
    Misschien heb je wat aan de volgende link, een forum waar ook een kopje zwangerschap staat. Daar zijn meer meiden die zwanger zijn met medicijnen.

    http://www.graves-patienten.nl/forum/index.php

    Weet niet welke medicijnen je normaal slikt, maar vaak is er in deze gevallen wel een alternatief voor.

    Ik wens je in elk geval veel sterkte, het zal niet makkelijk voor je zijn

    Liefs Doris
     
  9. carla 2028

    carla 2028 Actief lid

    27 jul 2006
    228
    0
    0
    kinderverzorgster
    Ach meid toch.
    Is het echt perse nodig die abortus, heb je echt geen andere optie.
    Zal vast toch wel op te lossen zijn.
    Denk eerst goed na voor het te laat is en je voor ALTIJD enorme spijt zult hebben van je abortus.
    Veeeeeel sterkte
     
  10. lolly

    lolly Fanatiek lid

    20 sep 2006
    3.475
    0
    0
    Hey Anouska,

    Je vraag over het vocht vast houden kan ik niet beantwoorden.
    Wel wil ik je heel veel sterkte wensen met alles wat je nog moet ondergaan de komende tijd.

    Zet h'm op hoor!
    Liefs Lolly
     
  11. Jessica24

    Jessica24 Fanatiek lid

    4 okt 2006
    2.486
    0
    0
    huisvrouw /moeder en ff tussendoor studeren....
    Spijkenisse
    phhhhoooeeee.
    Dat is niet niks :confused: maar een abortus...
    Ze kunnen tegen woordig veel hoor, zou inderdaad nog even verder informeren!
    Wat Carla ook schrijft, straks heb je enorme spijt...
    Sterkte!

    jessica
     
  12. chantalk

    chantalk Fanatiek lid

    Ik zou ook ff nog informatie gaan opvragen.
    Je zegt zelf dat je dit kindje zou houden als er niks aan de hand was.
    Denk je niet dat je er spijt van gaat krijgen? En wat als je over een tijdje besluit dat je een kindje wil en je kan dan niet (meer) zwanger worden?

    Denk er nog eens goed over na!

    liefs Chantal
     
  13. carla 2028

    carla 2028 Actief lid

    27 jul 2006
    228
    0
    0
    kinderverzorgster
    En wat als je over een tijdje besluit dat je een kindje wil en je kan dan niet (meer) zwanger worden?

    Dat vind ik heel wijs gezegd!
    Want zo kan het gaan natuurlijk, dan zul je zeker spijt krijggen als je het toch doet.
     
  14. Anouska

    Anouska Lid

    2 mei 2007
    11
    0
    0
    Er zijn ook medicijnen die ik kan slikken tijdens de zwangerschap, PTU, maar die helpen me niet.. hij gaat niet langzamer werken.
    Ik heb het in het VU gevraagd, aan mn internist, huisarts, andere internist ik ben vanaf vorige week maandag al bezig met bellen en informeren
    Die zeiden, "hoe lullig het ook klinkt maar je moet die radioactieve behandeling hebben, jij bent nu de prioriteit en die behandeling geven ze niet als je zwanger bent"

    Ik heb er vorig jaar hetzelfde liedje gezongen heb toen ook een abortus moeten laten plegen om dezelfde reden.. toen heb ik ook alles afgebeld en nagevraagd.

    Ik kan over een tijd wel zwanger worden als mn schildklier is ingesteld en dat gaat nu waarschijnlijk dus gebeuren met die RA behandeling.

    Die site van Graves-patienten ken ik idd.. thnx iig.

    xxx
     
  15. Doris

    Doris Fanatiek lid

    26 okt 2006
    1.197
    0
    0
    Sorry dat ik het zeg, maar had je na de vorige keer niet beter voor een goede anticonceptie kunnen kiezen? Ik snap niet zo goed hoe je dit dan nog eens kan overkomen....
    Lijkt me vreselijk om dit door te maken, laat staan 2x!

    ik snap dat die RA niet kan als je zwanger bent. Ik hoop voor je dat ie bij jou werkt.

    Groeten Doris
     
  16. Patrieske

    Patrieske Bekend lid

    9 feb 2006
    694
    0
    0
    Zuid Holland
    Ik ben zelf schildklierpatient. Alleen ben ik hypo (lees iemand met een traag werkende schildklier)

    Even voor Doris. Het is jammer dat je zo reageert. Hier heeft de toppicstartster niks aan. En wat betreft de radioactieve slok, denk maar eens aan het enorme ongeluk in Tjernobyl... en wat dat voor ellende heeft veroorzaakt. Er worden nu nog kinderen zonder ledematen geboren...
    Dàt is de reden waarom je niet zwanger mag worden of kan zijn als je deze behandeling moet ondergaan. Eerst moet alle radioactiviteit uit je lichaam zijn.

    Wat een enorm vervelende situatie Anouska. Je bent erg aan het hyperen begrijp ik. Dus de medicatie om je schildklier plat te leggen en dan Thyrax in te gaan nemen helpt dan idd niet. Je schildklierwaarden zijn idd erg hoog. Een normale schildklierwaarde is een Tsh van rond de 1 en een Ft4 van rond de 20... Dit geldt dan wel voor de hypo's. Want bij mensen zonder schildklierproblemen mag de Tsh tussen de 1 en de 5 liggen en de Ft4 tussen de 10 en de 20.

    Heel veel schildklierpatienten die hyper zijn worden na de 'slok' hypo. Dit heeft absoluut geen nadelige gevolgen voor je vruchtbaarheid, mits je maar goed bent ingesteld met de medicatie. Als je hypo raakt na de radioactieve slok dan zou ik er sterk rekening mee houden dat het 1 tot 2 jaar kan duren eer je goed bent ingesteld.

    Ik wens je enorm veel sterkte met deze zware beslissing. Ik hoop dat je veel steun en liefde krijgt uit je omgeving. Het is niet niks. Ook je ziekte is geen lachertje.
     
  17. Doris

    Doris Fanatiek lid

    26 okt 2006
    1.197
    0
    0
    Dat mag jij jammer vinden Patrieske, maar ik vind dat dat wel gezegd mag worden als het al de tweede keer is! Dan zou je toch juist denken dat ze extra op zou letten om niet zwanger te raken als je het allemaal al is hebt meegemaakt!

    En ik weet echt wel die RA echt niet mag als je zwanger bent. Heb zelf een te snel werkende schildklier gehad gehad en hebben ruim 1 1/2 jaar moeten wachten om zwanger te mogen raken.

    Groet Doris
     
  18. Anouska

    Anouska Lid

    2 mei 2007
    11
    0
    0
    Hoi Doris,

    Heb ik ook maar 1 keer in dit topic gezegd dan dat ik géén anticonceptie heb gebruikt?

    Die arts van me is zo snugger om te zeggen dat ik aan abortus moet voor die behandeling, maar is wel even vergeten te melden dat het kan gebeuren dat de pil niet werkt.

    Ik ga nu meer dan 6 jaar met mn vriend, nooit zwanger geworden.. sinds ik hyper ben nu al 2 keer, lijkt wel alslof je extra vruchtbaar word dan. :(

    xxx
     
  19. Hoi Anouska

    Wat een afschuwelijke topic is dit geworden dames !
    Gatverdarrie... Grote monden en (ver-) oordelen zonder enige notie te hebben waar jullie het over hebben.....
    Mag ik even een teiltje!

    Ik vind het hartstikke rot voor je dat dit is gebeurd. En wens jou en je vriend heel veel sterkte met deze moeilijke stap.

    Ik heb vorig jaar die radioactieve slok gehad, omdat ik een gezwel had waardoor mijn schildklier te hard werktte (in die periode tot de slok mocht ik ook absoluut niet zwanger worden). In mei vorig jaar heb ik de slok gehad. Ik ben in november zwanger geraakt. Godzijdank zat er precies genoeg tijd tussen en is het allemaal goed verlopen hier.

    Wel werkt mijn schildklier nu iets te langzaam door de slok. Ik slik thyrax sinds we weten dat ik zwanger ben (vanaf 5,5 weken dus ongeveer). Het gaat allemaal hartstikke goed zowel met mij als de beeb

    Ik hoop voor jou en je vriend dat tzt als jouw gezondheid het toe laat, jullie alsnog voor een kindje kunnen gaan. Mocht je vragen hebben over de slok of over mijn zwangerschap dan mag je me altijd pb-en. Ik moet er alleen even bijvertellen dat ik morgen op vakantie ga en 2 weekjes wegben

    Dan je vraag over vocht vasthouden. Ik snap dat je erg bang bent om toch verder te zijn dan je denkt... Maar het lijkt me wel dat je ook zo vroeg in de zwangerschap al vocht vast kunt houden.Ik hoop voor je dat daar zo snel mogelijk duidelijkheid over komt.

    Ik wens je heel veel sterkte, ook straks met de slok.

    Groetjes Kirsten
     
  20. Doris

    Doris Fanatiek lid

    26 okt 2006
    1.197
    0
    0
    Nee, dat heb je niet en dat zeg ik ook nergens, ik heb het over GOEDE anticonceptie....Desnoods dubbel, na de eerste keer heb je dan toch gemerkt dat wat je gebruikt niet voldoende is?
    Tuurlijk heb je aan mijn antwoord voor nu niks meer, maar ik hoop toch dat je nu wel beter maatregelen gaat treffen...
    En niet alleen voor de kindjes die je laat weghalen, maar ook voor jezelf, aan abortus zitten ook veel risico's voor jezelf voor de toekomst.

    Doris
     

Deel Deze Pagina