wat eet je nu in een dag tijdens de zwangerschap

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Sila24, 27 mrt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    meer of minder, gezond of ongezond snoep je veel of weing..ik ben hier benieuwd naar
     
  2. Bloemmm

    Bloemmm VIP lid

    31 mrt 2010
    18.894
    1
    38
    Wormer
    Ik let best op wat ik eet.. Ik at normaal al heel veel fruit, maar dat doe ik nu nog meer. Zeker wel 4 verschillende soorten fruit per dag. Daarnaast eet ik elke dag groente (ook als ik af en toe gewoon een pizza eet probeer ik bijvoorbeeld in de middag iets van groente te eten). Die groente probeer ik dan te combineren met macaroni aardappels of rijst. & in de ochtend en avond eet ik een bakje yoghurt en ik drink veel karnemelk. Melk lust ik namelijk niet.. Ooh &ik ben verslaafd aan walnoten! Schijnt heel goed te zijn.
     
  3. siepie

    siepie Fanatiek lid

    28 apr 2010
    3.424
    3
    38
    Ik eet eigenlijk hetzelfde als anders.
    Probeer wel op te letten dat ik genoeg melkproducten binnen krijg, dat vind ik niet zo lekker namelijk.
     
  4. Berretje27

    Berretje27 Fanatiek lid

    30 nov 2009
    1.769
    0
    0
    Sales
    ZuidHolland
    Ik eet net als normaal... Niet meer en niet minder... Ik probeer wel iets meer erop te letten dat ik gezond eet, maar dat schiet er wel eens bij in.. Ik eet veel snoep en lekkernijen.. Maar dat deed ik altijd al ;)
     
  5. Sahi

    Sahi VIP lid

    4 apr 2010
    5.186
    0
    0
    Dordrecht
    ik eet net zo veel als normaal, maar als ik trek heb tussendoor pak ik extra fruit of een boterham. Ik probeer niet te veel ongezond te snaaien, maar dat gebeurt ook wel af en toe.
     
  6. Isodora

    Isodora Actief lid

    4 jan 2010
    173
    0
    0
    Ik eet minder dan normaal. Ligt er ook aan wat ik doe op een dag. Als ik op m'n stageschool ben eet ik veel meer dan als ik bv op de pc werk.
    Ik snoep amper nog, terwijl ik echt een enorme snoepkont ben normaal dus dat is een grote verbetering:)
    En ik probeer bewust meer groente en fruit te eten en zo puur mogelijk eten, niet gemodificeerd enzo, af en toe vis eten ipv vlees. Eigenlijk zijn m'n voedselgewoonten er flink op vooruit gegaan dus!
     
  7. angel229

    angel229 Niet meer actief

    Ik snoep weinig, eet sowieso minder dan voorheen. Verder zijn er veel producten waar ik van moet spugen, dus dat vermijd ik. Tussendoor eet ik graag fruit (appel, sinaasappel, aarbeien en van die diepvries framboosjes van de AH) en verse groente zoals komkommer en tomaat. Gekookte groente verdraag ik niet. Als ontbijt eet ik joghurt of kwark of een wit broodje. Voor de zwangerschap at ik altijd bruin brood maar ook dat gaat niet meer. Avondeten meestal aardappelen (die aten we voor de zwangerschap nooit) of aardappelkroketjes/balletjes uit de oven en vlees en groente.
     
  8. Ago

    Ago Fanatiek lid

    11 okt 2010
    1.470
    1
    38
    NL
    Omdat ik vegetarier ben, let ik nu extra goed op wat ik eet. Ik ben daardoor eigenlijk wel gezonder/bewuster gaan eten. Snoep nog wel hoor, maar niet meer zoveel als anders omdat ik vaker fruit eet.

    's ochtends cruesli met yoghurt, of cornflake's o.i.d. en een stuk fruit.
    500 ml vifit (b vitaminen en melkproduct)
    Fruit
    2 boterhammen met kaas en boter waaraan Omega 3 is toegevoegd
    Liga
    Fruit
    's avonds probeer ik me te houden aan 2 ons groenten, aardappelen en een vleesvervanger.

    Verder drink ik nu vooral multivitamine drank of roosvice.
     
  9. disney1986

    disney1986 Fanatiek lid

    29 okt 2010
    1.527
    0
    0
    NULL
    NULL
    We eten altijd al erg gezond, alleen probeer ik er nu op te letten extra fruit te eten en melk te drinken.
    Ik ben gestopt met de cola, want dat drink ik VEEL en nu niets meer:D
    Maar ik heb nu al soms eet aanvallen, dus eet gerust een pak koekjes leeg.
     
  10. Muts76

    Muts76 Actief lid

    21 mrt 2011
    254
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ben ik dan de enige die zo'n honger heeft?
    Ik heb echt continu trek, niet normaal meer. En 's middags als ik naar huis ga voel ik me heel vaak helemaal flauw, dus dan heb ik echt even iets met suiker nodig om me snel energie te geven.
    Ik let wel op dat ik vooral gezonde dingen pak, dus vooral brood, fruit, noten en mueslirepen. Normaal ontbeet ik nooit (ja met koffie ;)) maar dat doe ik nu maar wel, sowieso heb ik 's ochtends nu wel trek, en het leek me ook wel gezonder.
     
  11. Assje

    Assje Fanatiek lid

    8 okt 2010
    1.440
    1
    0
    Ik heb een tijdje heel slecht gegeten omdat ik erg misselijk was. Dan kon ik alleen dingen eten waar ik echt zin in had. Dat waren vaak rare dingen zoals een handje chips in de ochtend :) Terwijl ik anders nauwelijks chips eet, dus dat was wel raar.

    Nu gaat het beter maar ik heb nog steeds moeite met avondeten. Veel groente lukt dan ook niet, want ik ben snel vol en ik heb altijd een hekel gehad aan (bittere) groente. Normaal eet ik het wel omdat het gezond is, maar met tegenzin. Fruit hou ik wel van gelukkig! Nu in de zwangerschap blijf ik zwangerschapsvitamines gebruiken omdat ik er zeker van wil zijn dat ik voldoende van bepaalde stoffen binnen krijg.

    Mijn dagelijkse inname bestaat uit ongeveer 6-8 broodjes (minstens eentje met kaas), daar heb ik namelijk wel meer behoefte aan gekregen. Mijn maag rommelt een stuk sneller dan anders maar is ook sneller vol. Verder in de avond een stukje vlees en groenten en soms iets van koolhydraten, maar niet altijd omdat ik ook al voldoende brood eet. Tussendoor eens een Liga of een stuk fruit. Ook ben ik liefhebber van Griekse yoghurt met fruit. Streven is ook minstens 1 glas melk per dag.

    Verder: als ik een behoefte heb geef ik eraan toe. Ik heb begrepen dat dit er meestal op wijst dat je lichaam iets kan gebruiken wat daar in zit. Maar ook een snoepverlangen geef ik nu gemakkelijker aan toe :) Ik heb veel last van kwaaltjes dus ik vind dat ik mezelf af en toe best mag verwennen.
     
  12. debster2009

    debster2009 Fanatiek lid

    9 nov 2009
    2.144
    0
    0
    NULL
    Ik eet net zoveel als voor de zwangerschap aan ontbijt, lunch en avondeten maar merk dat ik veel meer behoefte heb aan zoetigheid. Vooral s'avonds heb ik echt een suikeraanval. Vooral waterijsjes gaan er goed in op het moment. Ik moet zeggen dat ik er wel een beetje aan toegeef, ik kom ook bijna niet aan, dus das een voordeel. Als ik wel veel aan zou komen, zou ik wat meer opletten.
     
  13. noralie

    noralie Actief lid

    18 feb 2009
    480
    0
    0
    Ge'alya
    Nee, hier nog een! Ik kan echt de hele dag eten! En ook trek in de meest uiteenlopende dingen. Ik geef er gewoon aan toe en eet waar ik zin in heb, veel gezond maar ook zeker snoep en ander lekkers. Ik geloof er erg in dat je lichaam aangeeft wat nodig is.
     
  14. NooNoo

    NooNoo VIP lid

    18 jul 2010
    5.422
    1
    0
    Ik eet juist minder dan voor de zwangerschap, maar over het algemeen wel gezonder.
    Doordat ik al een tijdje thuis zit met bekkeninstabilteit en niet meer zo actief ben als eerder heeft mijn lichaam schijnbaar ook minder behoefte. Ik heb gewoon niet meer honger.

    Ik eet 2 tot 4 boterhammen per dag, probeer elke dag 2 stuks fruit te nemen en 's avonds vaak een maaltijd met genoeg groentes. (al komt het ook nog weleens voor dat ik helemaal geen trek heb en over m'n nek ga van het idee alleen al, dan eet ik dus niks :), neem dan wel 's avonds later nog iets van brood en extra fruit)
    Melk of yoghurtdrank vind ik erg lekker dus dat drink ik nog weleens zo tussendoor. De laatste weken ben ik helemaal into de toetjes dus vaak ook wel elke avond een toetje ;)

    Verder neem ik waar ik zin in heb. Qua gewicht zou ik het me niet kunnen veroorloven (vrijwel niets aangekomen, wel een hoog startgewicht), maar omdat ik de behoefte verder niet echt heb en dus gewoon gezond eet, vind ik dat het zo af en toe mag. Kibbeling/haring op de markt, loempiaatje, chips, paar koekjes in de middag, Mc Flurry of schepijs...
     
  15. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Ik eet eigenlijk nog net zo als voor mijn zwangerschap, alhoewel ik per dag wel wat meer boterhammetjes naar binnenwerk.
    Ik snoep niet echt veel meer (nou ja, wel dagelijks wat chocola...) en ik heb ook geen trek in rare dingen.

    Wel eet ik meer fruit en let ik er op dat ik genoeg vezels binnen krijg. Ook eet ik meer mueslirepen.

    Ook zorg ik dat ik voldoende drink (water, sap, karvan cevitam e.d.).
     
  16. moonlight159

    moonlight159 Fanatiek lid

    20 mei 2008
    3.051
    1
    0
    In m'n huis
    Ik heb constant trek! Geef ik er niet aan toe, dan wordt ik misselijk en kan ik gaan spugen....
    Ik probeer het wel zo gezond mogelijk te houden met brood, fruit en groente....maar ja soms....;) kan ik ook niet van die paaseitjes afblijven. Bedankt vriendlief!!:x
     
  17. Genesis

    Genesis Bekend lid

    19 jul 2010
    638
    0
    0
    fiancieel adviseur
    de 1e drie maanden om het uur zowat flinke hongeraanvallen gehad en wilde het liefst alleen maar warm eten.

    Snoepen niet echt. Wel enorme drang voor saucijzenbroodjes daar heb ik ook wel de nodige van gegeten ;)

    Nu na de 1e drie maanden zijn de hongeraanvallen aanzienlijk minder geworden. Eet gevarieerd en zoveel mogelijk gezond maar zal niet ontkennen dat ik af en toe ook toegeef aan de vette hap maar probeer dat zo min mogelijk te doen.
     
  18. Loki09

    Loki09 VIP lid

    2 okt 2009
    7.631
    2
    38
    Brabant
    Ik pas me ook echt aan nu ik zwanger ben. Vind het ineens veel belangrijker dat het zo gezond mogelijk is. Zal straks wel weer afnemen als frummel er is :)

    Ik heb nooit fruit gegeten maar probeer nu zeker 1 liever 2 stuks per dag te eten en multivit dranken of aanmaak ranja (die met extra vit c enz). Ook groente eten we nu eigenlijk iedere avond terwijl ik dat vroeger kon missen als kiespijn bij bv macaronie enz.

    Qua brood is het 1 snee extra en bruin ipv wit. Vaker met vlees of kaas/jam dan vroeger (hagel :D).

    Redelijk wat melk en maar 3x per week een glas/blikje frisdrank. Savonds vaak vruchtenkwark.

    Snoepen doe ik savonds nog wel redelijk, moet ook een beetje spek kweken voor de borstvoeding ;)
     
  19. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    vooral veeeeeel chips (na 21u, eerder mag niet van manlief:D)
    voor de rest is het nu aardig normaal volgens mij...
     
  20. Flutterby

    Flutterby VIP lid

    23 jul 2008
    10.153
    63
    48
    Ik heb echt de hele dag honger nu ik zwanger ben (en niet meer rook), maar wil deze zwangerschap niet zo belachelijk veel aankomen als vorige keer.

    Nu eet ik:
    08.00u 2 sneeen brood
    10.00u fruit
    12.00u 2 sneeen brood
    14.00u 2 sneeen brood
    17.00u warm eten
    20.00u iets lekkers, dat probeer ik dan gezond te houden ;)
     

Deel Deze Pagina