Marktplaats.. Wat te doen?

Discussie in 'De lounge' gestart door WLE, 23 apr 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. WLE

    WLE Niet meer actief

    Wij hebben een galaxy tab verkocht en per pakket verzonden.
    De helft zou vooraf over gemaakt worden en de anderen helft erna..
    Nu ineens krijgen wij een brief van de ing dat het geld 'fout' over gemaakt is en wij dit terug moeten storten anders mogen ze onze gegevens aan de koper geven!


    Kan dit zomaar?
    Wij zijn en onze galaxy tab nu kwijt en we moeten het geld terug storten?
    Een erg aardige kerel was het niet en ik wil ook niet dat hij hier aan de deur komt...
    Wat moeten we nu doen? Ik heb niks gedaan wat niet mag en heb eerlijk gehandeld en nu krijgen we dit?
     
  2. Bammetjebam

    Bammetjebam Niet meer actief

    Naar die kerel toe gaan met je man/vriend/broer/andere sterke vent. Vragen of je met hem naar de pin automaat/bank kan lopen, zodat hij het geld alsnog aan je kan geven, of hij moet het apparaat aan je teruggeven.

    En voortaan face to face verkopen afhandelen, via de post is vragen om opgelicht te worden, zoals je al hebt gemerkt.
     
  3. Bolly

    Bolly Fanatiek lid

    27 sep 2009
    2.125
    0
    0
    eigen onderneming
    zuid holland
    marktplaats meteen informeren het kan zijn dat hij dit vaker heeft gedaan,, trouwens hij mag dat geheel niet doen

    Voortaan geheel laten betalen voor verzending doe ik ook altijd

    xxjes
     
  4. Done

    Done Fanatiek lid

    5 jan 2009
    2.634
    0
    0
    Huismoeder
    De politie inschakelen en mp op de hoogte stellen.

    Vind het zelf wel een beetje dom dat niet het hele bedra overgemaakt is zoiets is een enorm risico en zo weet iedere verkeerde koper op mp dat ze een makkelijk slachtoffer hebben.
    Waarschijnlijk zit de man nu hard te lachen op de bank met zin nieuwe galaxy tab...en bewijs maar eens dat die niet betaald is en hij van jou is
     
  5. consider

    consider VIP lid

    24 jan 2008
    14.024
    1.850
    113
    Provincie Groningen
    Ik zou contact opnemen met de ing, en hun de mailtjes laten zien tussen jou en de verkoper.
    Hierin kunnen ze zien dat het geld wél juist is overgemaakt.
    En in het vervolg zou ik mensen niet meer de helft achteraf laten betalen....alleen onder rembours, de gehele betaling vooraf of afhalen.

    Want ik weet wel zeker dat je de andere helft van het geld niet meer gaat krijgen.
     
  6. Kabouter Klus

    Kabouter Klus Fanatiek lid

    6 nov 2006
    2.657
    0
    0
    Noord-Brabant

    Inderdaad, mijn idee;

    Geloof niet dat de bank ooit zulke brieven stuurt...
    En hoezo verkeerd overgemaakt???? Beetje krom allemaal...
     
  7. Fiene

    Fiene Fanatiek lid

    27 jun 2008
    2.432
    0
    0
    Dat doen ze wel.
    Als jij overmaakt maar een fout in het rekeningnummer maakt waardoor het geld bij Pietje ipv Jantje terecht komt kan de bank een brief sturen dat er per ongeluk geld is bijgeschreven op je rekening en het verzoek om dit terug te storten. Doe je dit niet geven ze inderdaad je gegevens vrij aan degene die de foute overschrijving heeft gedaan zodat deze aangifte kan doen bij de politie.

    In dit geval zou ik contact opnemen met ING met daarbij kopies van de mailwisseling zodat ze zien dat het geld wel degelijk op de jusite rekening is gestort.
    Verder NOOIT versturen zonder dat je het hele bedrag hebt ontvangen. Wil de koper dat niet? Prima, 100 anderen voor hem hoor, en anders komt ie het maar halen.
     
  8. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.026
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    Weet je zeker dat die brief van de ING vandaan komt? Ik vind het wel heel eng dat een oplichter op die manier aan je gegevens kan komen.

    Ik zou ook aangifte doen bij de politie, je eigen bank op de hoogte stellen dat ze je proberen op te lichten en natuurlijk marktplaats op de hoogte stellen.

    Dit soort oplichters denken echt dat ze 'handig' zijn :x. Wanneer je voortaan iets verstuurd zou ik het aangetekend versturen, dat maakt het juridisch een stuk moeilijker voor de ontvanger om te beweren dat hij niets ontvangen heeft.
     
  9. Rica

    Rica VIP lid

    16 mei 2008
    7.521
    105
    63
    Vrouw
    Mama en meer
    Boven de ijssel
    ik geloof er niks van..is die brief niet gewoon nep!? idd heen gaan met al je informatie maar volgens mij klopt er iets niet...
     
  10. Marsupilami

    Marsupilami Fanatiek lid

    12 dec 2006
    2.072
    309
    83
    verpleegkundige
    Weet je dat heel zeker. Ik heb een keer per ongeluk geld naar de verkeerde persoon overgemaakt. Ik heb de bank gebeld met het verzoek te storneren maar dat deden ze niet. Ik moest zelf maar met de andere persoon contact zoeken en mijn geld terug vragen. Daar ging de bank zich niet mee bemoeien. Zei vertelden dat ze niet nagingen of ik iets wel of niet moest betalen.


    @ts; ik zou gewoon de ing bellen of langsgaan en vragen of die brief wel van hun afkomt. En dat je betaalt bent geworden voor een artikel dat je reeds verstuurd hebt naar die persoon. Het lijkt me sterk dat de bank zoiets doet. Stel je koopt iets dat je betaalt via de bank. Als je dat binnen hebt dan vraag je via de bank je geld terug. Zo werkt de bank mee aan de oplichting.

    De andere partij kan zo naar de politie als jij de boel op zou lichten, ze hebben geld overgemaakt naar jouw rekening. Jouw rekeningnummer is al voldoende voor de politie.
     
  11. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Nee dat is niet echt.

    De bank kan en mag die gegevens natuurlijk nooit aan een derde verstrekken.
    vastgelegd in

    De Wet bescherming persoonsgegevens





    Ik zou dus eerst contact opnemen met de ING. Melding maken van de nepbrief aan hun afdeling fraude.
    En daarna aangifte doen bij de politie. Ook vermelden dat je de koper wat eng vindt.
     
  12. Springmuis

    Springmuis VIP lid

    19 aug 2008
    7.043
    0
    0
    Is geen nepbrief!

    Wij hebben ooit eens verkeerd overgemaakt, ipv naar mijn moeder naar een wildvreemde (1 cijfertje verkeerd)
    Toen hebben we de bank gebeld en die hebben een brief gestuurd naar diegene waarin stond dat ze het terug moesten storten en anders zouden wij de gegevens krijgen.. (zelf stoneren doen ze niet)
    en was binnen no time terug geboekt..

    Dus het is geen nepbrief!

    Snel contact opnemen met ING en de mailwisseling voorleggen..
     
  13. Fiene

    Fiene Fanatiek lid

    27 jun 2008
    2.432
    0
    0
    Jup, 100 procent zeker, ik heb bij een bank gewerkt, en mijn man is ooit zo slim geweest om 2000 euro op een rekening te storten en 2 cijfers om te draaien.. toen is alles op deze manier opgelost.
     
  14. Fiene

    Fiene Fanatiek lid

    27 jun 2008
    2.432
    0
    0
    Mag dus WEL.
     
  15. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    #15 bosi333, 23 apr 2011
    Laatst bewerkt: 23 apr 2011
    En toch mag het echt niet.

    Het is een oude regeling waarschijnlijk.

    Mogen organisaties mijn persoonsgegevens aan anderen doorgeven?

    Een organisatie mag alleen uw persoonsgegevens aan anderen verstrekken als deze gegevensverstrekking is gebaseerd op de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp). Dit is om uw privacy te beschermen. In deze wet staan 6 gronden wanneer gegevensverstrekking is toegestaan. Dat zijn de toestemming, de overeenkomst, de wettelijke verplichting, een vitaal belang van de betrokkene, de uitvoering van een publiekrechtelijke taak en het gerechtvaardigd belang.
    Toestemming
    Overeenkomst
    Wettelijke verplichting
    Vitaal belang
    Uitvoering publiekrechtelijke taak
    Gerechtvaardigd belang

    Toestemming

    Met uw toestemming kunnen uw persoonsgegevens verstrekt worden aan een andere organisatie. De toestemming geldt alleen als duidelijk is waar de toestemming voor is en wat de gevolgen zijn van het geven van toestemming.
    Overeenkomst

    Een organisatie kan uw persoonsgegevens verstrekken aan een andere organisatie als dit noodzakelijk is voor de uitvoering van een overeenkomst die u hebt of gaat sluiten met de eerste organisatie. Zo kan een telecombedrijf uw persoonsgegevens verstrekken aan een postbedrijf, zodat het postbedrijf de mobiele telefoon bij u thuis kan bezorgen.
    Wettelijke verplichting

    Soms is het nodig om bepaalde persoonsgegevens te verstrekken die noodzakelijk zijn voor de uitvoering van een wettelijke plicht. Een voorbeeld van zo’n verplichting is de Algemene wet bijzondere ziektekosten (AWBZ). Op grond van deze wet is iedereen verplicht alle inlichtingen aan zorgverzekeraars te geven die deze nodig hebben voor de uitvoering van de AWBZ.
    Vitaal belang

    Bij vitaal belang kan gedacht worden aan een dringende medische noodzaak. Als toestemming vragen niet meer mogelijk is, bijvoorbeeld omdat de betrokkene buiten bewustzijn is, mogen zonder diens toestemming de persoonsgegevens verstrekt worden.
    Uitvoering publiekrechtelijke taak

    De overheid mag persoonsgegevens verstrekken als dat noodzakelijk is voor de goede vervulling van haar taken. Het Openbaar Ministerie (OM) mag dus informatie over een strafbaar feit, bijvoorbeeld een fraudezaak, aan verzekeraars doorgeven.
    Gerechtvaardigd belang

    Het verstrekken van gegevens moet noodzakelijk zijn voor het gerechtvaardigd belang van een organisatie. Dat betekent dat de organisatie zich moet afvragen of met minder gegevens hetzelfde resultaat bereikt kan worden. Ook moet de organisatie een privacytoets uitvoeren. Dit betekent dat uw belang en rechten afgewogen dienen te worden tegen het belang van de organisatie bij het verstrekken van de gegevens.



    Maar jullie zijn wel overtuigd dat het kan. Waar staat dat? Ik heb bij de ING gewerkt maar dit nog nooit geleerd. Zat wel op een afdeling waar ik het wel had moeten weten dan.
    Ik denk dus echt een oude methode die hij toepast.
     
  16. Fiene

    Fiene Fanatiek lid

    27 jun 2008
    2.432
    0
    0
    Nou ja prima, ik weet dat ze het nog steeds doen... en ja, uit ervaring ja..
     
  17. winniethepoeh

    winniethepoeh Niet meer actief

    mag dus wel:
    Wanneer er abusievelijk gelden zijn overgemaakt naar een onjuist bankrekeningnummer of dat u bent opgelicht waarbij gebruik werd gemaakt van een bankrekening, moet u de NAW-gegevens (Naam, Adres en Woonplaats) opvragen bij de bank waartoe het rekeningnummer behoort.

    U moet daartoe schriftelijk een verzoek doen. In uw brief legt u uit wat er gebeurd is en geeft u het rekeningnummer op waarnaar de betaling is overgemaakt.
    De bank stuurt dan een brief naar de begunstigde van de rekening met het verzoek het geld terug naar u over te maken. Wordt niet aan de terugboeking voldaan, dan is de bank verplicht (na ongeveer 4 weken) op grond van artikel 5.2.3 van de gedragscode Verwerking Persoonsgegevens Financiële Instellingen de naam en adres gegevens van de rekeninghouder door te geven, zodat de rekeninghouder civielrechtelijk aangesproken kan worden.
    Artikel 5.2.3 van de gedragscode Verwerking Persoonsgegevens Financiële Instellingen 5.2.3 Door een Financiële instelling worden in het kader van de normale afwikkeling van het betalingsverkeer Persoonsgegevens doorgegeven aan de wederpartij. Tevens worden, tenzij vooraf anders is overeengekomen, aanvullende Persoonsgegevens verstrekt aan de bij de verdere Verwerking van Persoonsgegevens betrokken partijen, voor zover deze redelijkerwijs noodzakelijk zijn voor verificatiedoeleinden of reconstructiedoeleinden.

    bron:
    Opvragen NAW-gegevens begunstigde van bankrekening - Juridisch kennisportaal
     
  18. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Uhm... behoort de persoon waar het geld naartoe is gestort en waarvoor het niet bestemd is dan niet zo'n brief te krijgen? Met het verzoek het terug te storten naar het bankrekening nummer waar het vandaan komt? TS zou dan toch de gegeven moeten krijgen en niet andersom om het geld terug te krijgen? Of zeg ik nu iets heel doms en sla ik de plank volledig mis? Hoe weet de ING nou naar welk rekeningnummer TS iets zou moeten storten.... Zou hun een worst wezen...

    Hoe lange tijd is hier overigens overheen gegaan? Wat volgens mij duurd het altijd wel een tijdje voordat zoiets in werking wordt gezet?
     
  19. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    ok, mag dus wel.

    Maar alleen dus als je stappen gaat ondernemen. Niet om de boel kort en klein te komen slaan. Er zal vast dan advocaten bij betrokken moeten worden.

    Er zal dus nog een hele procedure aan vast zitten.
     
  20. LovelyDK

    LovelyDK Niet meer actief

    Minya natuurlijk niet! TS heeft toch geld gehad voor die galaxy tab!
     

Deel Deze Pagina