dat had ik dus heel erg hahaha. ja die zalf van wedela was echt ideaal verkoelde/verzachte en heelde de huid dat was echt fijn.en hij zat in een groot verpakking
Ik zou het ook zeker even aan de dok laten zien... Het zou inderdaad PUPPP kunnen zijn. Ik heb dat deze zwangerschap ook, vanaf 17 weken al. Het begon met kleine rode, jeukende vlekjes op m´n armen, wat zich razendsnel uitbreidde over m´n hele lijf met enorme galbulten. M´n beddengoed zat ´s ochtends helemaal onder het bloed van het krabben, het was niet te harden. De dermatoloog heeft de diagnose gesteld, na uitsluiten van oa cholestase door meerdere keren bloedonderzoek. Die heeft me Zyrtec, Tavegil (antihistaminica) en Elocon (steroidzalf) voorgeschreven, in combinatie met 3 x per week UVB lichttherapie. dat sloeg uiteindelijk na 8 weken aan. Nu zit ik alleen nog onder de littekentjes, die moeten vanzelf weggaan. Laat je even weten hoe het afloopt?
Ik heb ook jeuk, en toen ik dat tegen de VK zei gaf ze meteen aan dat ik moest bellen zodra ik ook rode vlekken/bultjes kreeg. Dan zou ze mijn bloed laten controleren... Toch maar even GYN/ VK bellen? Succes ermee!!
Ik had het ook ineens. Ik heb toen bloed laten prikken en had ontertussen wel 1% cortisonenzalf meegekregen en een vochtinbrengende creme die ik ook als douchespul kon gebruiken. Ze hebben niks gevonden in mijn bloed dus het advies was gewoon de zalf en crème blijven smeren. De jeuk is nu weg, en de bultjes zijn rode plekken. Ik smeer nu double base vochtinbrengende crème, die helpt veel beter tegen de droge huid dan de crème die de dokter gegeven had.
Amai als ik zo nog 8 weken moet rondlopen ben ik op van de stress, wat een ellende zeg!! Mijn lakens en kleren zitten ook dikwijls onder het bloed, het is echt miserie, en men partner zegt dan van niette krabben, maar het is zalig om te kunnen krabben, en hij begrijpt niet wat een jeuk ik heb. Ik laat jullie zeker iets weten. Laat je even weten hoe het afloopt
@Kim: Ik ben de jeuk ook al heel erg zat hoor! Ook al een paar keer alles open gekrapt en vooral mijn benen bloeden heel erg. Mijn man zegt ook dan: niet krabben......... Tja hoe kan je niet krabben als je het gevoel hebt dat er een miljoen muggenbulden over je heel lijf zitten! En ik ben ook op van de slaap gebrek, ik word 's nachts heel vaak wakker omdat ik jeuk heb. Ik hoop maar zo dat ze er voor mij rond de 38wkn een einde aan breien..... Ik word er echt gewoon verdrietig van.
Hoi allemaal Ja de ha wist het even niet meer, en kwam met het googlen ook op het PUPPP syndroom, toen ze de afbeeldingen bekeek zei ze, ja dat is wat jij hebt! Ze kende het niet en gaat er verdere info over opzoeken. Ze heeft wel bloed getrokken om andere zaken uit te sluiten. Verder zou ze proberen de jeuk onder controle te krijgen met medicatie, dat zou ik straks met de gyneacoloog moeten overleggen, om straffere medicijnen te krijgen, ik neem al Zyrtec (cetrizine) en diphenhydramine, geen van beide werkt echter, dus hopen dat gyneacoloog straks iets beter heeft, want inleiden is wat vroeg .... @sloppyslayer: ik begrijp wat je doormaakt want dit zet een enorme domper op de zwangerschap, ik word 's nachts ook wakker van de jeuk en zou men vel eraf willen krabben van ellende, en dat maakt de uitslag natuurlijk alleen maar erger...
Wat naar hè! Mijn collega heeft het ook gehad, die moest zelfs eerder weg soms van verjaardagen enzo, zo'n vreselijke jeuk! Ik heb het zelf in mindere mate, wat ik wel heel erg heb gehad is jeuk aan mijn borsten, echt heel irritant! Er kwam dan ook veel vocht uit, en 't leek net dat ik soms 'teveel' vocht had, en als dan het ergste eruit was, de jeuk minder werd. Maar ook op m'n rug en benen heb ik inderdaad ook jeuk gehad, echt heel erg vervelend! Sterkte!