• Energierekening • pt 2

Discussie in 'De lounge' gestart door Nina Sanders, 28 okt 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bezige bij

    Bezige bij Fanatiek lid

    6 mrt 2016
    1.948
    1.711
    113
    Vrouw
    Ik wacht nog even met afsluiten. Hopelijk daalt het nog.
     
  2. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Ik denk niet dat het ooit nog veel goedkoper wordt. Vergeet niet dat de prijs van bv gas echt al wel laag staat. Nee, niet vergeleken met 3 jaar terug maar dat gaat echt niet meer terugkomen die lage prijzen.

    De belasting op gas is namelijk ook sky high he. 0,59 cent per m3. Ik betaal nu 1,29. Haal daar die belasting van af en je zit op 0,70 per m3. Dat is meer dan eerder ja, maar echt niet gek. De belasting maakt het bijna dubbel zo duur.
     
  3. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    1 aug 2018
    3.691
    4.051
    113
    Vrouw
    Heb geen ervaring met Delta, als het een partij is die nog overeind is na de gascrisis om het zo maar te zeggen en toen de ervaringen ook goed waren dan zou ik de gok wel wagen. Je termijnbedrag niet te hoog zetten meer naar wat je verbruikt
     
  4. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    1 aug 2018
    3.691
    4.051
    113
    Vrouw
    Hier nu jaarcontract voor 1,24 afgesloten, kijken wat het de aankomende 2 weken weer doet :roflmao:
     
    Achterkantvandemaan vindt dit leuk.
  5. zwaaistaart

    zwaaistaart Fanatiek lid

    23 jan 2011
    2.438
    1.029
    113
    Vrouw
    Bij eneco krijg ik 1.38 voor gas als prijs als ik vast zou zetten
     
  6. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Netjes toch! En ik ben wel blij dat de twee weken overmorgen verstreken zijn hoor. Het geeft ook wel weer onnodig stress om dan je contract steeds op te moeten zeggen haha. Ik kijk morgen nog één laatste keer naar de tarieven maar ze stijgen juist ipv dalen dus ik verwacht er niks van.
     
    bluedrake vindt dit leuk.
  7. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    1 aug 2018
    3.691
    4.051
    113
    Vrouw
    Is dat voor 1 of 3 jaar?

    Heb je ook wel een punt. Ik vind het een sport om te besparen en 9 cent verschil is op 1000 kuub toch weer 90 euro.. ik verwacht eigenlijk ook geen scherper aanbod van dit momenteel.
     
  8. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    Ik heb een flexibel contract en daar waar we begin van de maand een opleving was, zijn de prijzen juist weer heel hard dalende. Ben wel benieuwd waar de gasprijs nu weer stijgt dan?

    Anwb:
    1 juli: 0,44 cent (ja kaal dus)
    15 juli: 0,29 cent.
     
  9. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Ik check elke dag de meest gangbare; essent, eneco, oxxio, vattenfall, energiedirect etc. De prijzen zijn de laatste twee weken gestegen. Ik kijk wel specifiek naar 3 jaar, want ik wil alleen maar een contract voor 3 jaar. 3 jaar is overal nog iets duurder dan 1 jaar. Maar ook 1 jaar stijgt momenteel weer.
     
  10. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    Oke vandaar, ik denk dat deze bedrijven ook altijd achter de meest recente prijsveranderingen aan hobbelen. Stijgen net iets later dan flexibel en dalen dus ook later.
     
    Damay77 vindt dit leuk.
  11. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    #3271 MissXray, 15 jul 2023
    Laatst bewerkt door een moderator: 15 jul 2023
    Weet iemand de exacte opbouw bij kale gasprijzen? Ik weet even niet meer hoeveel dit exact is.

    Ik dacht zelf 29 cent per kuub (huidige prijs) plus 59 cent belasting en daar de btw nog bij van 21 procent? Dan zou dat dus 1,06 cent de kuub zijn momenteel. Of mis ik iets?
     
  12. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Screenshot_20230715_075953_Facebook.jpg
     
  13. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Het is 16 juli... m'n bedenktijd is om :roflmao: ik zit nu vast aan 3 jaar! Haha. We gaan het meemaken komende jaren!
     
    bluedrake en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  14. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Niet meer kijken en gewoon blij zijn met het resultaat!
     
    Achterkantvandemaan vindt dit leuk.
  15. ClaireDeLune

    ClaireDeLune Fanatiek lid

    12 okt 2021
    1.156
    1.962
    113
    Nederland
    Net een contract voor 3 jaar bij Eneco afgesloten. Ook door goede ervaringen in het verleden met Eneco.
    0,38 voor elektra, 1,34 voor gas. 0,09 center per kWh terug levering.
    We hebben straks een hybride warmtepomp met nieuwe hr cv ketel. En een zonneboiler. 15 zonnepanelen en 2 houtkachels. We kunnen niet helemaal van het gas af maar hoop wel een heel stuk minder gas te gaan gebruiken.
    Komt volledige spouwmuurisolatie, overal dubbel glas, in de toekomst hr+++, vanaf september zolder en vloer isolatie.
    We gaan het zien hoeveel we gaan verbruiken.
     
    bluedrake vindt dit leuk.
  16. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    1 aug 2018
    3.691
    4.051
    113
    Vrouw
    Spannend, nouja slechter dan afgelopen jaar word het niet meer moet je maar denken!
     
    Achterkantvandemaan vindt dit leuk.
  17. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Klopt lieve dames @Dubbelgeluk en @bluedrake! Moet even afkicken van elke dag kijken :o:

    Ik ga er nog steeds wel een sport van maken om zo min mogelijk gas en stroom te verbruiken. We zijn qua gas van 1100m3 naar 700m3 gegaan. Nu wordt het een sport om dáár onder te blijven. En qua stroom hebben we zonnepanelen en probeer ik zo veel mogelijk direct te verbruiken. Lukt al aardig!
     
  18. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    1 aug 2018
    3.691
    4.051
    113
    Vrouw
    Haha jij bent echt net zoals ik, heb dat ook! Ik ga nog wel kijken maar dan bij Vattenfall, dat bevalt ons gewoon prima dus blijf daar ook. Als het nog goedkoper word dan ga ik weer bellen, omdat het kan :oops::roflmao:

    Wij zijn ook van 1100 naar 757 gegaan. Nu hebben we wel een kind erbij dus zo extreem zal het niet meer worden denk ik. Heb ook wel dagen in de kou gezeten en dat hoop ik nu niet meer mee te maken. We hebben nu ook zonnepanelen en vorig jaar zomer dakisolatie geplaatst wat wel een verschil is!

    Toevallig ons raam ook kapot gegaan dus 1 raam is van dubbelglas naar hr++ gegaan en dat is toevallig ook nog ons grootste raam.

    Wek je nu meer op met je panelen nu ze op een andere fase zitten?
     
    Achterkantvandemaan vindt dit leuk.
  19. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Ja groot gelijk, ik zou ook bellen als het weer goedkoper wordt!
    Hier ook dagen echt in de kou gezeten, hopelijk komende winter inderdaad niet meer. Ik vind het niet zo erg maar man en kind kan ik dat niet aan doen :roflmao: en jij met een kindje erbij inderdaad, zal knap worden om er onder te blijven!

    Hier merk ik echt veel verschil sinds we de panelen op een andere fase aangesloten hebben. We wekken nu bijna het dubbele op van wat we eerst opwekten. Heel blij mee dus! En nul foutmeldingen meer gehad.
     
  20. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    1 aug 2018
    3.691
    4.051
    113
    Vrouw
    Nee dat heb ik ook van man en kinderen in dit geval :roflmao: deze winter was ook niet eens een echte winter dus als het nu kouder word.. :o: Opletten is goed, maar ik word nu wel wat minder streng.

    Oh super zeg van die panelen! Goed dat je er dan zelf nog achter bent gekomen o_O Anders loop je nog een hoop kWh mis!
     

Deel Deze Pagina