Ik zag dat er 2 varianten van de vit. D bestaan. Momenteel geef ik de aquosum, maar behalve dat ik kan bedenken dat degene op olie door de olie het verschil maakt met de ander, komt er verder niets in me op. Iemand enig idee?
De variant met olie werkt ook laxerend en smaakt minder lekker dan de Aquosum waarbij ook een anijssmaakje zit
Heb je een bron? Want ik kan het nergens terugvinden. Volgens mijn potje aquosum (wat betekent dat het op waterbasis is ipv met olie) bevat het alleen D3.
Als je die op waterbasis gebruikt, wordt het teveel dat je geeft afgebroken door het lichaam (simpelweg; uitgeplast). Een teveel aan de olie variant wordt opgeslagen in het lichaam... Dit is mij verteld. Ik vraag me af waarom die olie variant er dan is?
Mijn overweging om destijds de olie te kopen ipv de Aquasom was dat er aan de laatste dus anijsaroma is toegevoegd. Dat staat ook op de bijsluiter (Davitamon).
Nu haal je twee dingen door elkaar. De vitamine D is een in vet oplosbare vitamine. Vitamine C is bijv. een in water oplosbare vitamine en een teveel daarvan pies je weer uit. Overigens hoef je niet bang te zijn dat je baby teveel vit. D binnenkrijgt, want de veilige bovengrens ligt bij 50 mcg, dat halen ze never nooit niet, dat staat gelijk aan 625 gram vette vis! Of de drager nu een plantaardige olie is of water, dat maakt niet uit!
Euh, dat weet ik niet. Ik eet zelf geen kunstmatige geur-, kleur- en smaakstoffen en geef het mijn kleintje liever ook niet als dat niet nodig is!
Ik haal niets door elkaar, dit is mij explesiet verteld bij het kopen van vitamine D. Zal eens googlen of ik er wat over kan vinden
Kan ff niets duidelijks vinden. Overigens geloof ik je wel hoor, maar ik kocht dus al jaren de water variant vanwege het vertelde.. Sinds kort kies ik voor de tabletjes, dus ben ik helemaal van dat gezeur af
Hier een stukje tekst van de site van het vitaminebureau: "Er zijn dertien vitamines: vier vetoplosbare vitamines en negen wateroplosbare vitamines. De vetoplosbare vitamines zijn vitamine A, vitamine D, vitamine E en vitamine K. De vetoplosbare vitamines zitten voornamelijk in het vet van voedingsmiddelen en kunnen in de weefsels van het lichaam worden opgeslagen. De wateroplosbare vitamines zijn vitamine B1, B2, B3, B5, B6, B8, B11 (foliumzuur) en B12 en vitamine C. Deze vitamines zitten juist in het vocht dat in voedingsmiddelen zit. Het lichaam kan deze wateroplosbare vitamines (met uitzondering van vitamine B12) niet goed opslaan; een teveel verlaat het lichaam via de urine." Dus of de drager nou vet of water is, vitamine D IS en BLIJFT een vetoplosbare vitamine, snappie?
Ik geef de aquo. omdat dochterlief de olievariant gewoon uit tufte... Was dus een ramp om haar deze te geven... Gelukkig gaat de aquo. wel goed...
Die watergedragen variant zit gewoon zoetstof in en andere zooi. Ik geef geen vitamine D maar ik zou in elk geval nooit die waterzooi aan mijn kindje geven. Veel te veel troep/toevoegingen.
Ik was ook benieuwd wat het verschil was. Hier geef ik nog steeds aquosom. Maar bedankt voor jullie uitleg.