ik geef alicia bv maar wil de avondvoeding veranderen in kv in de hoop dat ze doorslaapt. ik heb nutrilon gehaald (standaard) en vraag me af hoe het zit met bijgeven van vitamine d en k. hoe doen jullie dat degene die dus ook 1 kv geven. de avondvoeding ga ik nu ook afkolven voor een goede voorraad in de vriezer zo blijft de melkproductie toch wel op gang? iemand tips?
heb jij dit trouwens gedaan in overleg met cb of arts. dit staat namelijk op de verpakking maar het lijkt mijn weinig kwaad kunne toch. ik heb dit niet gedaan en wil er morgen mee beginne
Is het echt zo belangrijk dat ze nu al doorslaapt? Ze is nog zo klein... heb je er niet genoeg vertrouwen in dat dat na verloop van tijd zelf wel komt? Kv is echt geen garantie voor langere nachten en als je je wat verdiept in waarom sommige kids op kv langer slapen kijk je er misschien al anders tegenaan... Over vitamine heb ik geen verstand... zou daar het cb ff voor bellen.
Ik zou wel even vragen op het cb hoeveel je nu nog bij moet geven. Want zowel vit D als K moet je niet te veel geven, dat is niet goed. Ik weet dat er een richtlijn is van bij zoveel flessen kv hoeven D en K niet meer, maar ik weet niet meer bij hoeveel. Verder sluit ik me bij Zeeuwsmeisje aan. Sterker nog kv kan zelfs de nachten slechter maken ivm darmkrampen.
Pas als je meer dan 500cc kunstvoeding geeft kun je de vitamines achterwege laten. Waarschijnlijk schiet je qua doorslapen weinig op met een fles kunstvoeding. Doorslapen doen kinderen pas als ze er lichamelijk aan toe zijn, en met 1 maand kun je dat gewoon nog niet van een baby verwachten. Je maakt het je zelf alleen maar moeilijker, een fles maken en geven is alleen maar meer werk dan gewoon even aanleggen. Verder profiteert je kind natuurlijk minder van de bescherming van moedermelk als je elke dag een fles kunstvoeding gaat geven. Kunstvoeding tast de beschermende laag die moedermelk in de darmen aanlegt aan. Verder vergroot het de kans op buikpijn en krampjes (en dat levert weer slapeloze nachten op). Als je erg graag een flesje wilt geven, omdat je wat langer wilt slapen, waarom kolf je dan niet gewoon wat melk af? Dan heb je het beste van 2 werelden: rust omdat je man een fles kan geven, en de zekerheid dat je kind geen last krijgt n.a.v. de kunstvoeding.