Even een vraagje: ik ben vorig jaar in februari of maart gestopt (even vergeten hihihi ) met de pil, in mei zwanger en in juni een miskraam. Zijn dus al een tijdje bezig. De uitslag van de onderzoekjes naar de zaadjes en de eisprong deze maand waren goed. Nu zegt mijn gyn dat we het nog een half jaartje zelf moeten proberen en dan in maart kijken we wel verder. Vinden jullie dit ook niet lang? da's dan 2 jaar... (ook gezien mijn leeftijd). Ik hoor graag van jullie! Liefs, Daantje
Vind het zeker lang aangezien je leeftijd. Waarschijnlijk heeft het te maken met de miskraam (je kan dus zwanger worden, zo zien zij dat) en de uitslagen zijn goed. Leuk is anders, als je je er niet goed bij voelt, zou ik voor een second opinion gaan.
Nou ik zou er vaart achter zetten! Gewoon zeggen dat je nu verder wil! Straks zeggen ze dat je te oud bent om doorverwezen te worden. GO FOR IT! Suc6! Liefs Marjo
Volgens mij heb ik ergens gelezen (corrigeer me meiden al ik het fout heb!) dat de kansen op zwangerschap bij zelf proberen GROTER zijn dan bij IUI, ervan uitgaande dat alles werkt zoals met moet werken (dus zaad goed e.d.). Misschien dat dat de reden is? Ik kan me je gevoel wel voorstellen! Ik ben even oud als jij en je wilt onderhand niet meer het gevoel hebben dat je maar aan het wachten bent ](*,) .... Op een gegeven moment is het tijd voor ACTIE! Succes!
hmm lijkt me niet, maar goed Het lijkt me ten alle tijden beter dan zelf doen, alle slechte zaadjes zijn weg, geen slijm in de weg, dus geen slachtoffers.
Nee, vond het ook erg onlogisch klinken, was erg verbaasd toen ik het las....zaadjes worden toch heel stuk dichterbij gebracht, dus zou toch juist meer kansen moeten geven?!
Hoe groot is de kans op een zwangerschap bij IUI? IUI leidt gemiddeld bij 1 op de 10 behandelingen tot een zwangerschap. Na zes behandelingen is de kans dat u zwanger bent geraakt, ongeveer 25 tot 35 procent. De meeste vrouwen zijn dus na zes behandelingen nog niet zwanger. Uw arts zal hierna met u en uw partner een nieuwe afweging maken: doorgaan met IUI, overstappen op een andere behandeling, bijvoorbeeld IVF of stoppen met behandelen. FF van deze site geplukt. Normaal is het toch 20% kans per cyclus (uitgaande van goede timing etc.)?. Strange....
Ja, je bent 1x zelf zwanger geworden...maar om nou zo lang te gaan wachten. Ik weet het ook niet hoor...zou toch nog eens bellen of ergens anders een second opinion vragen. Succes. Elmo
met die 20 procent moet er veel goed gaan hoor. het komt een beetje op hetzelfde neer. ik had ook meer kans van slagen, goede cyclus, jonge leeftijd, dus mijn gemiddelde bij de IUI was weer hoger.
Dank jullie voor de reacties! Het 'probleem' is ook een beetje dat ik me nog zo'n meisje voel maar ja, de klok tikt toch door he? Mijn gyn is niet zo dol op IUI, hij zegt dat de kans helemaal niet zo groot is met IUI (ik had het er ook al over gehad). Ik vind mijn gyn wel aardig maar een beetje laks. Mijn vriend is chirurg en is nu nog aan het waarnemen maar hij zei dat zodra hij ergens voor vast wordt aangenomen ik gewoon daar naar de gyn moet gaan, krijg ik een voorkeursbehandeling omdat hij daar werkt! Ik denk dat ik dat dan maar doe, nu maar hopen dat hij snel een vaste baan heeft ergens! Liefs, Daantje
Nou, om met 37 jaar nou op een "voorkeursbehandeling" te gaan zitten wachten vind ik persoonlijk niet echt slim. Je bent misschen sneller als je gewoon de telefoon pakt en een ander ziekenhuis belt. Sommige hebben amper wachtlijsten. Zelf weten hoor....succes. Elmo
Ik 'wacht' niet op een voorkeursbehandeling ik bekijk mijn opties! Ik heb dit net met mijn vriend besproken. Als mijn vriend volgende maand ergens voor vast werkt is het nog altijd sneller dan te wachten tot maart... En je hoopt natuurlijk altijd dat het op de natuurlijke weg gebeurt, tis niet omdat ik 37 ben dat ik geen tijd meer heb ofzo! Kijk maar op het 35+ topic Anyway, misschien is het deze keer wel raak en hoef ik helemaal niks meer te doen!
Hallo MissDaantje, ik wil toch graag even reageren. Ik ben zelf 33 en nu in de 17e mnd bezig. Ook wij zijn inmiddels in het (academisch) ziekenhuis geweest en naar huis gestuurd met: 'alles ziet er goed uit, kom zo nodig over een half jaar maar terug'. Ik was daar -relatief- blij mee. Ik denk daarom dat jullie en onze situatie wel vergelijkbaar is. Er is gelukkig niets afwijkends gevonden en dus geen enkele reden om gezonde mensen in de medische molen te trekken. Zo'n lolletje is het niet, en wat je zelf al zegt: je leeftijd is echt niet rampzalig in dit verhaal. Ik ben het dus absoluut niet eens met de meiden die hier vrij stevig bij jou erop aan zitten te dringen dat je om een secon opinion en weet ik niet wat moet gaan vragen. Die voorkeursbehandeling als je man in een maatschap komt lijkt me ietwat overbodig, er zijn inderdaad steeds minder wachtlijsten. Alleen als je jezelf niet kunt vinden in het advies van de gyn, dan is het anders. Misschien handig dat ik er even bij vermeld dat ook ik een medische achtergrond heb, net als jouw man. Ik ben zelf arts en heb 2jr gynaecologie gedaan, waaronder ook een fertiliteitspoli...Vandaar dat ik zeg: zo'n lolletje is het niet! Veel succes met alles, Eef16
Ze moet niks hoor Ik geef alleen aan wat ik zelf zou doen. ben zelf ook door de molen gegaan en ben ook zelf weer weggestuurd voor 6 maanden. Ze gaf zelf wel haar leeftijd aan als struikelblok om die 6 maandjes te wachten. Daarom ALS ze zich e niet goed bij voelt, kun je een second opinion aanvragen. Als je dat niet wil ook prima toch?
Dat is ook prima, als ze dat zelf zo voelt, maar dat lees ik er niet in... Anyway, als nieuwe lezer stond de toon van sommigen mij minder aan, vandaar dat ik even wilde reageren. Nieuwsgierig: jij bent zwanger zie ik: is het bij jullie dan in die 6 mnd 'wachten en proberen' gelutk of hebben jullie uiteindelijk hulp nodig gehad? Gr. Eef
volgens mij bedoelde ze het juist om goed, om het traject te versnellen in plaats van af te wachten, daantje vraagt toch om advies, nou dan is dat hun advies. Het is op mij niet oprdringerig over gekomen in ieder geval. Mijn advies zou hetzelfde zijn, als je het te lang vindt duren dan een ander ziekenhuis bellen elk ziekenhuis heeft een eigen methode / behandeltraject waar je misschien meer "vrede" mee hebt.