Heb geprobeerd een beetje bij te blijven hier, maar dat lukt me momenteel niet echt, waarom laat ik maar ff in het midden 😅. Toch gelukkig ook wel wat positieve berichten gelezen. Koekje wat een fijn moment met je dochter. Heerlijk dat ze het zo goed doet ☺️. Voor de meiden met veel tegenslag, sterkte en beterschap, de laatste loodjes zijn nu echt aangebroken. Ben heel benieuwd naar alle lieve kleine babietjes strakjes! Hier word t ook echt zwaar nu. Omstandigheden, mn gezondheid en bekkenklachten die steeds heviger worden. Rusten probeer ik zoveel mogelijk maar is lastig met een kleine van 11,5 mnd. Kerst doen we niet aan. Ik ga niet slepen met een baby van 2 weken oud en een peuter. Geen denken aan! Wie gezellig hier wil komen voor een kop thee met een kerstkransje is welkom maar ga er echt geen werk van maken 😁. Geen haar op mijn hoofd die daaraan denkt! KleineFee gefeliciteerd met je mooie meisje! 1 jaar alweer 😃. Wat gaat dat snel. Ze loopt al zie ik! Vluggert ☺️. Isa word 16/11 1jaar. Het is zo snel gegaan allemaal. Van minimensje van 47cm tot hoe ze nu is. Geweldig! Net geboren en nu bijna een jaar verder ☺️. Trots!
Mik en Kleine Fee wat een schatjes! En Koekje wat heerlijk dat jullie meisje het goed doet. Qua kerst zijn wij misschien te optimistisch maar wij hopen echt dat als hij op tijd komt we wel even langs de opa's en oma's kunnen met kerst. Sterker nog ik heb al een grappig maar comfi kerst outfitje klaar liggen
Mooie meid ook Mik81. Haha ja die kerstoutfitjes vind ik ook super haha! Ik wil gewoon vooral niet dat zij denken dat wij er gewoon zijn en dat het net als altijd is en nu gezellig hun kleinkind erbij. Snap dat ze dat leuk zouden vinden, maar is toch echt even andere situatie dit jaar. Ik wil me daar niet al toe verplicht voelen.
Ja snap ik hoor!! Gelukkig zijn wij in de luxe positie dat onze beide ouders ons nooit het gevoel geven dat we iets verplicht zijn want anders zou ik er ook al een ander gevoel bij hebben.
Dat is inderdaad heel fijn dan! Bij mijn ouders heb ik dat ook niet (alleen is dit jaar dan wat betreft mijn moeder weer even anders). Maar bij hun voel ik me niet verplicht. Bij souders wel beetje haha. Maar weet ook dat het vooral is omdat ze het zo leuk vinden.
Kerst kan ik me echt nog niets bij voorstellen dit jaar. Ze komt 18 november, of al eerder. Dus met kerst is ze iig al minsten 1 maand oud. Maar dit is onze eerste baby.. Dus heb echt geen idee wat ik me er bij moet voorstellen van wat kan en wat we dan willen. Met een kindje die 1/15 december is geboren zou ik eigenlijk alles afzeggen en lekker thuis blijven. Maar zoals gezegd, geen ervaring om het op te baseren
Hier ook zwaar, merk echt dat t de laatste loodjes zijn, van mij mag de kleine zaterdag direct wel komen (37 wk). Maar ja, dat hebben we niet in de hand. Veel last van de bekken en rug, dikke voeten als ik langer sta of loop en super veel moe. Had zaterdag ff mn middag dutje over geslagen... nou pff... om 5u alsnog op bed gegaan... kon nie meer. Kerst hoop ik toch wel dingen te kunnen doen. Vorig jaar waren we op reis en vond ik t zo eenzaam zonder familie. Dus hoop gewoon het normale riedeltje af te kunnen. Dan gaan we wel overal heen en hoeven we niks te regelen. Ma goed, onze gezondheid gaat voor... dus als t nie lukt dan is het jammer. Ga ervanuit dat onze ouders dat wel zullen snappen, ze hebben ons tenslotte ook zelf groot gebracht en weten dus best hoe tis met een kleintje.
Wel heb ik zin in de kerstperiode, zo gezellig met lampjes enz En dan meteen baby's eerste kerst... leuk hoor! Kan niet wachten. Vandaag ben ik weer in het ziekenhuis geweest en oa groeiecho gehad: hij is helemaal bijgetrokken qua groei! ZO fijn. Van nog net geen p4 op een gegeven moment, zit hij nu perfect op schema! Wordt zelfs op dit moment geschat op 2800 gram. Echt een geruststelling. Alle andere dingen waren ook stabiel, dus we kunnen weer even door. Overmorgen weer terug voor controles. Hebben jullie ook een speciale zwangerschapstic? Bij mijn zwangerschappen heb ik altijd een zwak voor MELK Deels door het maagzuur dat de hele dag aanwezig is, maar deels ook omdat ik er gewoon geen genoeg van kan krijgen Ik drink het al weken in grote hoeveelheden. Op dit moment zelfs ruim een liter per dag Heerlijk
Ik ben tante van zes kindjes en allemaal vanaf baby veel bij betrokken geweest, luiers verschoond en in badje gedaan vanaf prille begin, gesust en op gepast dus dat scheelt al wel een hoop denk ik. Dus als de borstvoeding goed loopt en we zijn allemaal gezond dan hoop ik hem zo snel mogelijk overal mee naar toe te nemen qua kerst verjaardagen etc en dan zijn er dus zat ooms en tantes en opa's en oma's die hem af en toe over nemen
IH5, wat goed zeg!! Echt fijn dat het zo goed gaat!! Kleinefee en Mik, wat een mooie meisjes! En wat leuk dalijk zo vlot achter elkaar! Wij hebben ons voor kerst al overal afgemeld, ik verwacht echt dan nog in mijn kraambed te liggen.. De vk zei dat ik er vanuit mocht gaan nu ook weer over tijd te gaan (helaas) en de 14e uitgerekend.. Gaat m denk ik niet worden.. Vandaag mn eerste verlofdag gehad, heerlijk! Dl toch naar de opvang gebracht en zelf alles uitgezocht voor de baby, tekst geboortekaartje doorgegeven voor proefdruk, schoonvader is hier de hele dag aan t verven geweest dus koffie gezet en een beetje geholpen, boodschappen gehaald en heerlijk stoofvlees gemaakt en voor de rest lekker op de bank gelegen met mn haakwerkje... Morgen IKEA en babydump voor laatste spulletjes en klerenkast, die ik nu wel echt wil hebben.. Wil alles wassen en m inrichten! Hoop met 36 weken babyklaar te zijn...
Mochten wij niet twee weken overtijd gaan en onze zoon het verder goed doen dan gaan wij gewoon kerst vieren. Schoonouders wonen ruim een uurtje van ons vandaan maar die baby slaapt toch overal dan. En tweede kerstdag komt altijd heel mijn familie naar ons omdat ik dan jarig ben maar dat heb ik wel geweigerd. M'n zus heeft.net een huis gekocht en vond het leuk als wij allemaal naar haar kwamen dan. Dus inprinciepe dag 1 naar de schoonfamilie en dag twee naar mij eigen familie, mits alles goed gaat met ons natuurlijk. Hier ook al veel voorbereidend werk! Veel druk beneden en steeds meer last van m'n bekken. Ik heb ook echt het gevoel dat het elke dag kan beginnen. Maar goed, kan net zo goed nog zes weken duren. Al hoop ik dat echt niet!!! Van het weekend de box en ledikant klaar gezet dus nu kan ie echt komen. Alleen dit weekend even alle kinderwagens/buggy's met m'n moeder uitschuren en dan ben ik echt klaar 😁
heey meiden, even ego: ik hou sinds een paar weken best wel veel vocht vast, over heel mijn lichaam eigenlijk, het rare is alleen dat het s avonds laat lijkt te beginnen en s ochtends word ik echt opgezwollen wakker, vooral mijn gezicht lijkt heel erg, ik zie gewoon mijn eigen dikke opgezwollen wangen...en ik voel me als of ik ontplof, voel en hoor ook in mijn boven lichaam heel mijn hartslag en mijn hoofd bonkt enorm..het word ook steeds erger..ik ben in een week 4 kilo aangekomen:O maar het rare is dus dat juist wanneer ik ga bewegen en hoe meer ik doe het vocht wat weg begint te trekken..normaal krijg je toch juist doordat je te veel doet oedeem? vraag me af of jullie dit herkennen, moet woensdag weer naar de vk, vraag het dan ook maar even... verder lijkt een harde buik het behoorlijk te verergeren, ik heb het gevoel dat mijn aders dan beklemd zitten en dan worden de bonken nog veel erger, en word ik enorm duizelig en verslechterd mijn zicht en gehoor, hoor dan een enorme ruis/piep... herkenbaar voor iemand? hoop het natuurlijk niet, maar ga mij zo slecht voelen tijdens een harde buik, dat ik soms het idee heb dat ik bijna tegen de vloer ga, en begin mij er best druk om te maken... sorry voor lange verhaal... xx
Vervelend dat je je zo voelt. Mijn advies niet tot woensdag wachten en jezelf druk maken maar gewoon morgen bellen naar je vk of je langs kan komen. Missch is het niets en ben je in ieder geval gerustgesteld.
Bewegen is heel goed tegen vocht, vertelden ze mij. Ik hou ook redelijk wat vast maar niet zo extreem als jij hoor! Vooral in de avond bij mij, s ochtends zou het ook wel weggetrokken moeten zijn? Ik zou morgen even bellen want het kan een symptoom zijn van zwangerschapsvergiftiging is mij verteld. Vervelend!!
Zou zeker even bellen Kwiebeltje! 4 kilo in een week is behoorlijk veel. Vocht vasthouden kan gewoon 'pech' zijn maar het kan inderdaad een symptoom zijn van pre-eclampsie of Hellp. Better safe than sorry. Lijkt me uberhaupt erg naar zoveel vocht vast te houden wie weet is er sowieso iets aan te doen.
Aan de bel trekken hoor met zoveel vocht en klachten. Een tijdje terug begon ik ook extreem veel last van vocht te krijgen (met wel nog vele andere klachten) en dat kwam doordat mijn hart niet goed kon pompen. En bij mijn andere kinderen was het vele vocht een van de tekenen van pre eclampsie en HELLP. Als je echt het idee hebt dat je 4 kilo vocht in een week hebt opgespaard, zeker vandaag nog bellen.
Sim fijn dat de box en ledikant staan! Ziet er ook meteen zo echt uit hé. De box zetten we denk ik het weekend op voordat hij geboren zal worden (dat is wel het voordeel van een geplande datum hebben). Voor de rest zijn we wel klaar denk ik. Alleen nog de adressen voor de kaartjes verzamelen.
Heey meiden, Bedankt voor de reactie!! zet me idd. Wel aan het denken, ja 4 kilo is wel bizar veel, ben wel 3x opnieuw op die weegschaal gesprongen, van 63 kilo naar 67 kilo...nou was ik de week er voor maar 1 kilo aangekomen en ik weet van mij zelf dat ik goed 2 kilo kan aankomen in een week, heb ik een paar keer eerder gehad..maar 4 is wel bizar veel! Ik hield bij quinn ook wel vocht vast, maar toen was het juli - augustus en toen juist overdag en Was het s ochtends zeker niet op zijn ergst! Ging toen samen met een hoge bloeddruk, zonder eiwitten in de urine! Nu zit ik natuurlijk ook met mijn nier, er word constant geroepen door de gynaecoloog en vk, ja het zou van je nier kunnen komen, maar daar weten wij niets van..en de uroloog blijft maar roepen, ja dat komt van de Zwangerschap, alleen bevallen helpt en daar is het de tijd nog niet voor...kijk maar wat de vk voor je.kan doen...heel irritant om zo heen en weer te worden gestuurd... Ik heb ook enorme dorst, ik drink en plas zeker 3 x meer dan normaal voor mij is..
Kwiebeltje ik denk vooral het aankomen incl. het vasthouden van vocht, dat het een reden is om het met de verloskundige te bespreken. Wie weet is het inderdaad verder niets, maar dan weet je het en waar nodig kan verder worden onderzocht. Succes! Ik gisteren controle vk gehad. De kleine is al helemaal ingedaald, vast in bekken. Dat vind ik een fijn idee. Verder moest ik nu echt rustiger aan doen, anders gaat het wel doorzetten en de kleine moet nog minstens twee weken blijven zitten zei ze.