mijn zoontje is in september 2. hij heeft nog een ochtendfles van 200cc, en een avondfles van 200cc. omdat ik toch aan de 400cc wil komen. de hoeveelheid melk die hij nodig schijnt te hebben ligt tussen de 300-500. vond 400 wel een mooi getal. maar overdags zijn we aan het leren om uit een bekertje te drinken. uiteindelijk moet de fles er toch af. maar 200cc gaat hij nooit drinken uit een bekertje, hooguit 50cc. hoe kom ik van de flessen af of hoe kan ik het anders aanpakken? Lfs Terra
300 ml zuivel is de aanbevolen hoeveelheid en dat is dus inclusief yoghurt, kaas, vla etc etc. 2 x 200 is dus gewoon erg veel Wij geven 100 ml bij het ontbijt 100 ml bij de lunch 100 ml na het avondeten (yoghurt of kwark) Je zoontje associeert melk met de fles. Er is maar één manier om daar van af te komen: stoppen. Probeer die 300 ml op andere manier te geven (bijvoorbeeld wat extra yoghurt of een plakje kaas) en probeer na een paar weken eens hoe melk drinken uit een gewone beker gaat (of tuitbeker als het echt moet)
Hier ook nog een flesje melk bij het slapen gaan hoor. Wij zijn ook 'laat' met het afbouwen daarvan. Maar wij kiezen daar bewust voor. De ochtend'fles' hebben ze hier zelf afgebouwd. We gaan gewoon nu naar beneden 's ochtends en aan tafel zitten ontbijten, dan krijgen ze een bekertje melk, waarvan ze maar een paar slokjes drinken. maar zoveel zuivel hebben ze tegenwoordig echt niet nodig, wat Cygnet zegt: 300cc incl alle andere zuivel.
mijn zoontje heeft kma en eet en drinken verder geen zuivel. heb vandaag toevallig voor het eerst geitenyoghurt gekocht. maar dat eet hij ook niet elke dag.
In dat geval zou ik het gaan verdelen over 3 drink / eetmomenten per dag ipv 2 x een grote. Geef bijvoorbeeld 150 in de ochtend (lekker ontbijt, bijvoorbeeld met granen of muesli). 's middags die 50 uit een beker en dan 's avonds nog eens 100ml (lekker warm voor het slapen gaan (nog wel even poetsen). Probeer eens tuitbekers, wel of niet verwarmen etc etc. SucceS!
300cc is het advies, 500cc de max Ik gaf 2 bekertjes van 100cc, en toetje. Dan zaten we wel aan 300cc. Of een bordje pap met 150cc, bekertje van 100cc en toetje Evt kun je ook in de namiddag drinkyoghurt geven ipv evt sap/thee (yoghurt+melk+diksap), dat drinken kinderen ook graag.
Ik zou het ook minderen.Kun je s'ochtends niet een boterham geven met een beetje opvolgmelk in een bekertje? Of speciale melk die wel mag? En na het avondeten altijd wat yoghurt en de avondfles kleiner maken?
Oke, Dus bijvoorbeeld 50cc nutrilon pepti bij ontbijt. 50 cc tijdens de lunch Dan 100cc geitenyoghurt na het eten. En dan een flesje van 100cc voor het slapen gaan. ?? Dan is het wel afbouwend. Wij eten na het eten meestal nog fruit. Maar yoghurt kan natuurlijk ook Of zou iemand het nog iets anders doen??
ik zou dat fruit lekker na het eten houden en die yoghurt ergens op de dag tussendoor geven, of bij het ontbijt.
Volgens mij is dat een prima schema! Tuurlijk kun je fruit als toetje gebruiken, maar na een volle maaltijd is fruit misschien te vullend.. ? Maar gewoon doen wat voor jullie werkt!
Onze meid drinkt ook geen halfvolle melk. Daarom geef ik haar als ontbijt Bambix, waar dus wel halfvolle melk doorheen zit. Verder krijgt ze kaas, smeerkaas, yoki, yoghurt en vla. Op die manier komt ze toch aan haar dagelijkse hoeveelheid zuivel. Met de fles zou ik in ieder geval stoppen.
Van koemelk producten moet ik alles omzetten naar geitenmelk producten. gister had ik vanille geitenvla en vond hij heerlijk! Vandaag geitenyoghurt, vond hij maar niks. Ik ben geen fan van plakjes op het brood, dan eet hij de plakkies eraf en wilt zijn brood niet meer Geitensmeerkaas bestaat gelukkig ook Hij zal het niet leuk vinden dat ik zijn flessen eraf ga halen, maar dat hoort bij groot worden