Normaal lees ik alleen mee, maar nu toch maar onderwerp openen over iets van mij onzeker maakt. Wij hebben 3 feb onze eerste punctie van onze eerste icsi gehad. Na drie dagen terugplaatsing en voor het eerst na 3 jaar zwanger. Eerste echo 3 weken na terugplaatsing afgelopen vrijdag eeen mooi kloppend hartje gezien bij ivf afdeling. Baby was toen 7 w en 1 d. Doorgestuurd naar de gynin onze eigen woonplaatst en daar kon ik gisteren terecht. Intake gehad en vervolgens echo. Met volstevertouwen na weken onzekerheid in de stoel. Nu werd echter 7 w. En 5 d gemeten, wel met een goed kloppend hartje. Co assistent leek ook te schrikken maar gaf aan dat het aan apparatuur kon liggen en aan 2 personen die hebben gemeten. Ik krijg volgende week weer een echo bij beter echo apparatuur. Nu ben ik heel benieuwd of mensen dit herkennen en waar toch goed is afgelopen of natuurlijk niet goed is afgelopen.
Kan heel goed gewoon een meet fout zijn geweest. Een millimeter verschil kan al een groot verschil maken. Bij mijn eerste echo zou ik 7+6 zijn, de gyn kwam op 7+3. Toen ik met 10+5 bij de vk kwam, klopte het precies weer. Denk dat mijn gyn er ook iets naast heeft gezeten.
Ik denk eerder een meetfout. Zo vroeg kan geen enkele gyn (ook niet met beste apparatuur) precies meten. Daar is vruchtje gewoon te klein voor. Ik had ook zoiets met huidige zwangerschap. Kreeg met 8wkn en 3 dgn een echo omdat ik me ineens niet meer zwanger voelde. Metingen kwamen overeen met termijn. 3 dgn later (8wk en 6dgn) nogmaals een echo en omdat hij zo goed lag toch maar opnieuw gemeten en kwam ik uit op 9 wkn en 4 dgn. Hier gaat het goed en loop ik nog steeds "voor" zeg maar!
Heb ik gehad tijdens mijn 2e zwangerschap. Zwangerschap is tot stand gekomen in het ziekenhuis, aantal echo's gehad en toen overgedragen aan gyn in ander ziekenhuis, toen werd ik ook een aantal dagen teruggezet. Dit werd later weer aangepast, om uiteindelijk ergens met 20 weken 2 weken voor te lopen op groei. Zou met niet al te veel zorgen maken, een paar mm minder meten en het scheelt een paar dagen.
Ach lieverd, ten eerste gefeliciteerd! Maak je niet druk over de termijn! Met 7 weken meten is zo moeilijk. Pas met 10 weken kunnen ze goed meten omdat het vruchtje met 7 weken zo klein is. Bij mij met 7+2 gemeten, toen 9+2 in toen ik met 10 weken voor een extra echo ging was ik ineens veel verder omdat ze met 7 + 9 weken niet goed kunnen meten. Maak je er niet zo druk over, het hartje klopt goed dat ik het aller belangerijkste!
Allereerst allemaal gefeliciteerd met jullie zwangerschap. Jullie woorden doen me al iets meer geruststellen. Het blijft natuurlijk afwachten en kijk ik uit naar de echo op donderdag! Bedankt voor jullie reactie!