Ik vind het niet flauw nee dat je meer moet betalen voor een afwijkende maat. Begrijpelijk juist. En ik snap dat je ervan baalt, maar ik zou er meer van balen dat je veel minder keus hebt qua schoenen dan dat je meer moet betalen.
Moest aan dit topic denken toen ik net op zoek was naar een fijne sneaker. Ik dacht: hee leuk prijsje. Totdat ik de prijs van m’n eigen maat zag. Dan valt €10,- voor een grotere maat nog mee
Meer materiaal, dus duurder. In mijn geval pakt dat goed uit: ik shop altijd op de kinderafdeling met mijn maat 36 Soms ook wel weer vervelend, omdat volwassen schoenen vaker in de sale zijn dan kinderschoenen. Ik had pas een paar Nikes, kindermaat. Bij de kassa deden ze helemaal moeilijk want dat waren schoenen die speciaal voor kinderen in de groei waren. "Ja, u bent niet meer in de groei mevrouw." Ja. Dus? Kan ik dan helemaal geen Nikes meer kopen in mijn maat?
Ik snap dat het heel vervelend is, maar ze moeten toch ergens een grens trekken? Er zit nou eenmaal een flink verschil tussen maat 37 en maat 45. Ik vind het best logisch dat de prijs ergens duurder moet worden. Of ze moeten gewoon per maat 1 euro duurder gaan
Nou ik weet niet wat ik met mijn gewicht zou moeten gaan dan om een gangbare behamaat te krijgen... Net als mijn man met zijn broeken qua lengtemaat...
Het is vrij simpel. Een merk maakt een product in de hoop dat mensen het gaan kopen. Als er honderdduizenden vrouwen zijn met de betreffende schoenmaat, zijn er altijd wel genoeg vrouwen die model x willen kopen en maken ze er gewoon een hele zooi. Hoeveel vrouwen met maat 44 zullen er zijn? Een paar duizend hooguit? Dan wordt er een kleine oplage gemaakt, die ook net zo uitgewerkt moet worden als maat 38, en dus veel duurder per paar is om te maken, met ook nog een flinke kans dat van die kleine groep vrouwen niemand net die schoenen wil kopen. En daar betaal je voor. Ik zou bijna zeggen, wees blij dat merken zich aan die buitenmodelletjes wagen en je niet alles persoonlijk hoeft te laten maken!
Onze dochter heeft nu ook al maat 38 en soms zelfs 39 ( sommige sportschoenen) Bij Scapino kun je nog maat 38 kinderschoenen kopen...maar daarna inderdaad niet meer. Zelf heb ik maat 36. Meest ideaal...want bijna geen enkele vrouw heeft zulke kleine voeten lijkt het want mijn maat is er altijd. Ts, ik snap dat je het zuur vindt om altijd meer te betalen. Met broeken en andere kleding wordt er ook niet meer gerekend als het veel groter is.
Niet vervelend bedoeld hoor maar wanneer je kledingmaatje 32/34 nodig hebt ben je doorgaans en gebonden aan specifieke winkels en merken waardoor je ook duurder uit bent. Probeer maar eens zwangerschapskleding te krijgen in die maat, ben je gelijk aangewezen op de duurdere merken (uitgezonderd enkele kledingstukken van H&m) maar met reguliere kleding loop je tegen hetzelfde probleem aan. En kinderkleding is geen optie want ja daar is geen rekening gehouden met heupen etc. Dus tja ik denk dat er wel meer mensen extra kosten kwijt zijn omdat ze niet onder de ‘reguliere’ maten vallen. Je daar druk om maken heeft geen enkele zin en veranderd niks.
Het zal inderdaad te maken hebben met de productiekosten per schoen per maat. De ene fabrikant zal 1 gemiddelde nemen en dit doorbelasten in alle maten, een ander haalt deze specifieke groep eruit die extra belast worden. Ik begrijp je frustratie, mede omdat de keuze al beperkt is. Ik heb mt 42/43 en dat gaat vaak nog wel, al kan ik ook niet terecht bij de gewone ketens, omdat die maten kleiner lijken te vallen. Welke merken schoenen gaat het om, heb je wel eens uitgezocht of deze schoenenwinkel deze opslag hanteert, of dat dit beleid is van de fabrikant? Van den assem heeft ook mt 44 en ik zie dat het daar afhankelijk is van het merk of het wel of niet een duurdere schoen is in die maat. https://www.assem.nl/filter_t/?tn_cid=1&tn_fk_maincategory=Damesschoenen&tn_fk_maat=44
Huh wat is er anders aan schoenen voor kinderen die in de groei zijn? Bij peuters die net leren lopen snap ik dat de zool anders is, maar bij tieners is de zool toch hetzelfde als die van een volwassene? En ik zou denken dat een winkelier gewoon blij is als een schoen verkocht is.
Herken je frustratie hoor. Hier een man met een grote voet en omdat de keuze dan zo klein wordt ben je gewoon zo blij dat je een paar schoenen hebt die en passen en je leuk vind dat je al niet meer let op de prijs. Mijn zoon is nu 12 en heeft maat 41 (zal niet heel lang meer zijn vrees ik) Hij had altijd meindle aan maar zodra je over gaat van kinder naar heren maat betaal je gewoon € 100,- meer. Dat wordt ons dus te gek voor een groeiend kind wat om de paar maand nieuwe schoenen nodig heeft. Dan heeft dochter een smalle voet waardoor we ook vaak lang moeten zoeken naar een goed paar passende schoenen die ze ook leuk vind. En ik draag eigenlijk alleen maar wolky's . Dus hier gaan alarmbellen af wanneer er iemand zegt dat die nieuwe schoenen nodig heeft.
Had je gelijk bij haar geboorte moeten doen joh, gewoon naar binnen vouwen, net als bij chinese kindjes. Scheelt zo twee maten
Ja, daarom vond ik het ook zo raar. Maar er zat dus iets in de zool waardoor die beter was voor groeiende voeten. Nou prima toch, hebben mijn niet-groeiende voeten ook een goed voetbed Maar echt heel apart inderdaad, want hij wilde ze ook gewoon terugzetten in het schap. Terwijl het naar mijn idee echt geen bijzondere Nikes zijn, zijn hele simpele zoals zo veel mensen die hebben.
De webshop www.vamos-schoenen.nl Je moet even door de oma schoenen heenkijken, maar ze hebben ook best moderne schoenen. Via deze link kan je eerst thuis de juiste breedtemaat bepalen https://www.vamos-schoenen.nl/schoenwijdte/