Mijn dochter is bijna 11 maanden, en was een slechte eter, ze wilde alleen maar haar melk en voor de rest had ze niet veel interesse in eten. Nu eet ze eindelijk goed! (voor haar doen ) en weigert ze opeens de flessen. als ze hem al ziet gaat ze al gillen... Ze wil de opvolgmelk ook niet uit een gewone beker, ze ruikt eraan en trekt dan snel haar hoofd weg. Pap wil ze wel, dus ze krijgt nu een bord pap, een boterham, 200 cc fruit, 200 gr warm eten en dan nog 125 volle yoghurt. tussendoor drinkt ze water of volle melk uit een gewone beker.(maar dat zijn natuurlijk geen hele grote hoeveelheden zoals in een fles) Is dat zo voldoende? of heeft ze haar flessen(voorheen nog 3!) nog echt nodig op deze leeftijd? meer kindjes die zo vroeg van de fles af waren?
Vanaf 1 jaar moet een kindje ongeveer 300ml zuivelproducten binnenkrijgen. Dus Daimy nu ook zoiets ongeveer. Met 125ml yoghurt en 175ml pap zit je dus al goed. Eva kreeg met 11 maanden ook geen fles meer, maar ik ga nog wel 2 borstvoedingen. Met ruim een jaar kreeg ze alleen nog een beetje avondvoeding en vanaf 14 maanden helemaal niet meer. Je hoeft je in ieder geval geen zorgen te maken over het afbouwen van de flessen . Uit een gewone beker drinken blijven oefenen, als ze dorst heeft zal ze wel drinken. Dat zal langzamerhand beter gaan.
mijn zoontjes wouden allebei rond 11 maanden geen opvolgmelk meer met 1 jaar kunnen ze normaal over op gewone melk dus zo erg zal dat maandje eerder niet zijn en met dat bordje pap, yoghurt als toetje en een beker melk krijgt ze haar zuivel in principe wel binnen
F krijgt ook maar 1 fles op een dag. De Voeding is bijna op en dan ga ik over op gewone melk. Lijkt me geen probleem hoor.
esmee had met 7 maanden al van die opvolg zooi drink je zelf maar op. drinkt ze ook niet uit een tuitbeker?
bedankt voor de reacties, Daimy drinkt niet uit een tuitbeker, alleen uit een normale beker , een tuitbeker hebben we nooit gegeven. Drinken uit een normale beker gaat eigenlijk heel goed(we zijn vrij vroeg begonnen met oefenen), ze drinkt ongeveer 2 bekers water en 1 beker melk op een dag, soms nog meer. Ik vroeg me dus alleen af of ze die voedingsstoffen uit de opvolgmelk niet meer nodig heeft? Want er zit natuurlijk wel veel meer in als in 'normale' volle melk lijkt me? die 300 ml zuivel komt ze dus idd wel aan, weet iemand toevallig ook hoeveel vocht ze met deze leeftijd moeten binnenkrijgen?
Met 1 jaar mogen ze sowieso gewone melk, dus dat maandje maakt volgens mij niet zoveel uit. Met 11 maanden kreeg Eva ook gewone melk overdag, en 's ochtends en 's avonds nog borstvoeding. Volgens mij moeten ze nu ongeveer 750ml aan vocht binnenkrijgen. Maar Eva redt dit nooit, die zit volgens mij rond de 500ml. Maar ze eet wel haar fruit (vaak druiven,dus veel vocht) en haar toetje (zo'n 250ml kwark) heel gioed op.
Ik weet niet hoevel vocht ze moeten binnenkrijgen, maar drinkt naast haar maaltijden bijna niets...uit geen enkele beker/fles.Als ze erge dorst heeft een paar slokjes.Maar ze heeft elke 4 uur een dikke plasluier, dus maak me er verder niet al te druk om. Ze krijgt nu zo'n 1,5 maand geen fles meer, wel 's morgens pap van opvolgmelk en verdeeld over de dag zo'n 275 cc zuivel.(yoghurt, toetje, smeerkaas,...) Ze krijgt wel vit. D druppels omdat ze minder dan 300cc opvolgmelk krijgt.
mijn 2 kinderen aten vanaf hu n eerste verjaardag volledig met de pot mee en kregen daarnaast s avonds nog BV en dat heb ik toen langzaam afgebouwd, ze zijn daarna gewoon overgegaan op koemelk en het zijn ook nu jongste is 2,5 en oudste is 4,5 geen moeilijke eters, ze eten alles, of het nu spruiten zijn of nasi, alles gaat er in... ik heb het altijd meer op gevoel gedaan, ook geen potjes voeding maar vers zelf gekookte hapjes met als aanvulling rijstebloem ook aten ze al heel vroeg (dochter 4 maanden) zoute haring van de kraam, ik heb van de huisarts en CB nooit commentaar gehad, alleen positieve