ruimte tussen tanden

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Nicolevanl, 5 mrt 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nicolevanl

    Nicolevanl Actief lid

    15 mei 2009
    117
    0
    0
    Mijn zoontje is 11 maanden en heeft inmiddels 8 tanden. Nu valt het mij op dat zijn 2 grote boventanden ( in het midden) vrij ver uit elkaar staan. Er zit een aardig gat tussen. Kom dit vanzelf goed, iemand die dit weet?
     
  2. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.848
    3.364
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    dat is hier ook :) . Ik ga er vanuit dat het wel goedkomt als ze eenmaal gaat wisselen... Dat duurt nog wel even dus, ik had er verder niet bij stil gestaan.
     
  3. Bij mijn dochtertje precies hetzelfde:) Ik vind het wel schattig staan, en denk dat het straks met wisselen vast goed gaat komen! En zo niet, dan is het tegen die tijd vast in de mode;):D
     
  4. EmyD

    EmyD Niet meer actief

    Hier ook. Ziet er heel schattig en wijs uit. Mijn moeder zei dat als ze wat meer tandjes krijgt (ze heeft er nu 4) ze vanzelf naar elkaar toe gaan staan. Maar dat betwijfel ik..!!
     
  5. cindybaby71

    cindybaby71 Niet meer actief

    ik weet dat ik dat als kind ook had volgens mijn moeder een echte fietsenstalling haha maar het is allemaal goed gekomen hoor!

    trouwens als de volgende tanden komen duwen ze die voorste tanden bij elkaar,dus komt goed hoor!
     
  6. duveltje

    duveltje Bekend lid

    6 nov 2008
    658
    0
    16
    Ik had het als kind juist andersom: keurig net rijtje als melkgebit, maar bij de "grote-mensen-tanden" had een flinke spleet tussen m'n 2 bovenste snijtanden. Dit is verholpen met een beugel....en nu heb ik weer een keurig net rijtje!!;)
     
  7. kimr1

    kimr1 Bekend lid

    13 aug 2008
    545
    0
    16
    Mijn dochter heeft het ook. Mijn zusje werkt bij de tandarts en zij zei dat bijna alle kinderen dit hebben en dat het meestal vanzelf goed komt.
     
  8. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Mijn twee kleintjes hebben de tandjes juist mooi op een rijtje. Wil natuurlijk niet zeggen dat als ze straks hebben gewisseld de tanden ook mooi recht staan. Vaak is dit ook erfelijk. Heb zelf vroeger een beugel gehad en als mijn kindjes die nodig hebben krijgen ze ze ook. Een mooi en gezond gebit is veel waard! :)
     
  9. chantal29

    chantal29 Fanatiek lid

    30 jul 2007
    1.714
    0
    0
    Hier eentje met zo'n spleet tussen de tanden. Ik weet dus nog niet of het goed gaat komen maar ik vind haar fietsenrekje wel schattig.
     
  10. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Is heel normaal hoor. De tandarts vertelde dat vorig jaar tegen mij toen ik een opmerking maakte over het gebit van Jelle. Ik denk maar zo, lekker makkelijk met poetsen, dan kom je tenminste goed tussen de tanden met de borstel... Ik zie me al tandenstoken en flossen met zo'n uk... :D
     
  11. lauwie

    lauwie VIP lid

    17 mrt 2007
    8.026
    0
    0
    hier eerst ook een spleet tussen de tanden en dat is veel kleiner geworden. ook een tandje dat verder naar achter doorkwam, staat nu netjes op dezelfde rij.
     
  12. ProudMum

    ProudMum Niet meer actief

    Ik had het ook, kwam omdat het lipriempje ertussen liep.
     
  13. marline1983

    marline1983 VIP lid

    11 jun 2006
    9.402
    1
    0
    hengelo
    is normaal vaak als ze gaan wisselen groeien ze tegen elkaar
    dat is vaak de ruimte die opgevuld wordt door grote mensen tanden
     
  14. zonnestraal83

    zonnestraal83 Bekend lid

    19 jul 2009
    587
    1
    16
    Ik heb wel eens gehoord dat dat juist fijn is, omdat ze dan later na het wisselen genoeg ruimte hebben en dus minder snel een beugel nodig hebben. Die van mij heeft de tandjes juist heel dicht bij elkaar staan, dus dat zal later wel een beugel worden. Maar ja, dat hebben mijn man en ik allebei ook gehad, dus dat was wel te verwachten.
     
  15. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Is heel normaal! Je hebt ook nog grote kans dat tegen de tijd dat alle tandjes en kiesjes door zijn gekomen, dan ook de 'spleetjes' tussen de tanden al als plots verdwenen zijn ;)!

    Anders komt het idd goed met het wisselen, en mocht het dan nog niet opgelost zijn en je kind wil dat zelf graag weg hebben (tja of de ouders en dat het kind moet :p maar lijkt met dat dat gewoon in overleg gaat, het is toch bij sommige een flinke verandering in het uiterlijk dat ze tot die leeftijd altijd gehad hebben, en dus wel iets om even bij stil te staan) zijn er natuurlijk beugels ;)!
     
  16. ikke1981

    ikke1981 VIP lid

    14 apr 2006
    13.689
    0
    0
    Den Haag
    Quinn had het ook, maar is nu helemaal weg, Heeft nu een super mooi gaaf gebit
     
  17. ProudMum

    ProudMum Niet meer actief

    Offtopic vraagje aan Hanneke; Wat is nou de beste tandpasta voor kindjes?
     
  18. kdvjuffie

    kdvjuffie Niet meer actief

    Ik hoorde pas geleden dat het alleen maar goed is zodat de grote mensen tanden de ruimte hebben om recht naast elkaar te staan!
     
  19. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Ligt eraan wat jij wil. Elke tandpasta die te koop is is natuurlijk gewoon goed. Wel heb je voor kinderen speciale tandpasta nodig odmat het fluroride gehalte daarin is aangepast.

    Maar je hebt ook tandpasta van weleda, dat is helemaal uit natuurlijke producten gemaakt zegmaar, en zit geen fluoride in. Dit weet ik pas sinds kort, geen idee of dit eigenlijk wel zo goed is gezien fluoride wel een 'goede' werking op je gebit heeft.

    Wij zelf gebruiken elmex peutertandpasta voor de kindjes. Dit omdat dit een 'gewone' mint smaak heeft en wij ze niet aan van die mierzoete fabrieks aardbeien smaakjes ed willen laten wennen, om van de lucht maar niet te spreken ;).

    Maar verder is het merk, tja eigenlijk gewoon allemaal prima, net als voor je zelf. Of je nu prodent, aquafresh of euro shopper tandpasta koopt, het is allemaal gewoon goede tandpasta ;)!

    Liefs, Hanneke!
     
  20. ProudMum

    ProudMum Niet meer actief

    thnx!
    Wij poetsen dus lekker door met elmex!
     

Deel Deze Pagina