nou ik zou daar niet mee akkoord gaan 9 weken is écht te lang om niets te weten, je bloeddruk hoort zowiezo in de gaten worden gehouden nee ik zou daar niet mee akkoord gaan, dat je geen echo's meer krijgt tot daaraan toe maar totaal geen controle nee dat vind ik niet kunnen ik zou dus ook echt een ziekenhuis opbellen dat je er niet mee akkoord gaat beleid of geen beleid je wilt toch weten of alles goed is 1 controle tussendoor moet kunnen
Hier bij ons zit er ook 8 weken tussen 15 weken controle en nu met 23 weken controle. Was daarom wel blij dat we vorige week de 20 weken echo hadden. Lopen hier ook bij de gyn neem aan dat deze lange tussentijd maar eenmalig is omdat de 20 weken echo er tussen zit.
Ik heb vandaag met de huisarts gebeld, die gaat het uitzoeken. de verloskundige uit de wijk, kon niet beoordelen waarom de gyn. dat zo heeft besloten, maar bij hun is standaard om de 4 weken controle. Ik wacht ff wat de HA gaat zeggen.
Ben benieuwd! Hoop te lezen wat je terug krijgt van de huisarts. Hier worden de echo's zoals termijnecho en 20wekenecho los gezien van de controles.
Dat is hier echt niet zo. De 20 weken echo wordt ook ergens anders gedaan. Bij een echo bureau. Daar kan ik dus echt geen vragen stellen, en zij meten ook geen bloeddruk e.d. Ik vind het ook erg lang. Ik hoop dat je HA wat voor jullie kan betekenen!
Hoop dat je snel reactie terug krijgt van de huisarts. ik ben blij dat ik nu weg ben uit het ziekenhuis. Wat een gedoe zeg..pfff En inderdaad, ik hoefde niet elke keer een echo, maar gewoon al die standaard dingen zou al erg fijn zijn. 20 weken geld hier ook niet als controle: vragen stellen, gewoon bij de controle. buiten de vragen om die over de echo gaat natuurlijk. Bloeddruk word niet gemeten..en ook bij SEO in een ander praktijk.. ik krijg de GUO en heb dat nog wel in dat ziekenhuis, maar ook op een andere afdeling..
Nou de assistente van de huisarts heeft gebeld. Ze gaf aan dat het niet meer standaard is dat men om de 4 weken gecontroleerd wordt bij de gynaecoloog. Ze gaf aan dat ik bij hun langs kan komen voor de bloeddruk ed. En dat de arts het wel belangrijk vindt dat ik bij de gynaecoloog onder behandeling blijf (?????????). En indien ik iets niet vertrouw of me niet lekker voel dat ik gewoon direct met het zkh moet bellen en dat ze mij dan wel gaan helpen (???). Ik had nl gezegd: ja als het niet nodig is dan kan ik ook gewoon naar een VK, hoef ik helemaal niet naar het zkh, maar dat vond ze weer niet goed, wegens mijn voorgeschiedenis, want dan hebben ze alles in een dossier. Snappen jullie het?? Of moet ik nog een keer een cursus Nederlands gaan volgen?
Ik snap er idd niks van. Ik loop ook in het ziekenhuis en ik heb idee veels te veel controle te krijgen. Ik moet over 2 weken, 3 weken en 6 weken
Belachelijk! Mijn vriendin zit door haar voorgeschiedenis ook bij de gyn, en zij gaat echt vaker! Je zou toch denken dat je bij een gyn vaker op controle moet komen ipv minder vaak, want klaarblijkelijk is er iets wat in de gaten gehouden moet worden! Ik zou dan zelf liever naar een vk gaan, die hebben ook een dossier wat ze bijhouden en dat ik zo naar een gyn gestuurd als het nodig is. Bij Finn heb ik in het ziekenhuis gelegen en moest toen later nog naar de gyn, en de week daarna naar de vk. Dus toen had ik het zelfs even samen!
Ik heb ook gezegd dat ik dan beter naar n VK kan, maar de huisarts vond t toch beter dat ik bij de Gyn. blijf. Want ja t is algemeen bekend dat n verleden met zwangerschapsdiabetes , de kans bij n 2de zwangerschap heel groot is dat je t weer krijgt. Ik vooral omdat ik familiar belast ben. Ik krijg ook zo'n glucosedrankje met 24 weken om te testen of ik zw.diabetes heb. Dat hebben ze me wel al gemeld. Maar andere controles krijg ik pas over 9 weken👿
Ja maar 'bij de gyn blijven'....je mag pas over 9 weken komen...dus echte controle doen ze niet... Ik neem aan dat je zelf misschien ook vragen hebt...of ergens tips over wil. Moet je dat dan allemaal maar zelf uitzoeken?
Ik snap er ook niks meer van. Ik ga vrijdag langs bij de ga voor bloeddruk ed. En kijken wat ze mij persoonlijk te zeggen heeft, want dit is nl. niet standaard, zoals blijkt uit de reacties van anderen.
ondanks eerder mk. had ik nu echo bij 7,5 wk. vandaag met 11 wk en dan ook pas weer bij 20. ik moet dus ook 9 weken wachten tot 20 wk echo. weet niet of er nog een controle of hartje luisteren gepland wordt maar volgens mij niet. daarom doe ik ws een pret echo tussendoor. kan echt geen 9 weken wachten
nou ik vind dit bizar lang en zou ook contact met een vk in de buurt opnemen en je verhaal uitleggen. Sowieso lees ik grote verschillen hier, van 12 tot 20 geen controle...dat zou ik veel te lang vinden. Hier om de 3 weken controle, om de 4 weken is in het begin ook normaal. Maar echt niet langer hoor... Hier echo met 6 en 9 weken en tussendoor met 10,5 week ivm buikpijn en een eerdere mk en verder om de 3 weken hartje luisteren, langer zou ik echt niet kunnen wachten.
Wat ik t meest bizarre vind is dat ik gewoon bij de gynaecoloog moet blijven ivm mijn voorgeschiedenis. Ik kan dan toch naar n verloskunidige? Maar mijn huisarts vond dat ik toch in t zkh moest blijven. Dat is toch tegenstrijdig?
Bizar..Dat bij een gyn je langer moeten wachten voor controles. Die dus een stapje hoger is dan een vk en bij een vk kan je elke 4 weken op controle... Vind het allemaal onzinnig. Je staat voor je voor geschiedenis onder controle bij de gyn, maar hij/zij laat je wel pas na 9 weken weer komen. Hoe is die controle dan?? En wat voor nut heeft het dan? Ik ben blij dat ik de stap heb genomen om weg te gaan uit het ziekenhuis. Ik moest dus 11 weken wachten. De verloskundige was erg verbaasd dat het zo ging.. (net als hier van het forum)Mocht ik uiteindelijk toch weer een ziekenhuis nodig hebben, zijn er nog 2 dicht in de buurt. En word ik via de verloskundige er heen gestuurd!! Is dat geen optie?? Jij hebt je rechten, de huisarts kan wel vinden dat je daar moet blijven, maar zo leverd ook niks op en misschien alleen maar stress. Succes meid. Hoop dat je vaker controles krijgt. Dit is absurd!!
Mijn probleem is dat dit het dichtsbijzijnde zkh is. En ben daar 2 keer medisch bevallen, dus ga er vanuit dat t nu ook wel weer medisch is. De vk uit de wijk werkt ook samen met dat zkh. Dus al ga ik naar die vk dan zou ik ook weer naar dat zkh gaan. Overigens hebben ze mij de 2de zwangerschap top begeleid tot aan het ontslag 2 dagen na bevalling. Dus ik begrijp echt niet wat er in de 2 1/2 jaar veranderd is?
Oke. dat is wel jammer inderdaad. Mijn ziekenhuis begeleide me ook goed. Alleen een fout na de bevalling, wat ik niet zo kwalijk neem dat ik er werk van maak, maar wil alleen hun vetrouwen terug. Ik zou, is toen toegezegd, ook goed begeleid worden bij een 2de zwangerschap en nu wuiven ze alles weg...En dit is 14 maanden geleden gebeurt.. dus ik snap het ook niet... hoop dat je snel op gemak voelt en dat ze wel luisteren naar jou wensen..
Toch niets ernstigs bij je bevalling ? Ik weet nu echt niet wat ik moet doen. Ik hoop echt elke keer dat ik niets krijg. En dat ik normaal kan bevallen. Als ik wist dat ik niet weer medisch moet bevallen, dan zou ik naar n vk gaan, Maarja die zekerheid heb ik niet. Moet overigens wel melden dat degene die mij gezien heeft, een arts in opleiding was en ze heeft met de gynaecoloog overlegd over de telefoon.