Ik denk dat dit komt door de doorbloeding dames. En je lichaam maakt zich klaar. Chezzy heel fijn nieuws! Heel vervelend die kolfruimtes. Je mag idd een fatsoenlijke afsluitbare ruimte eisen. Geen water, tot daar aan toe vind ik, dan was je het wel af in de keuken, maar je moet toch iig fatsoenlijk kunnen zitten met de deur op slot. Dan staat meneer de directeur zn kantoor maar af hoor 😉 Vond het kolfen op het werk wel heftig, moest in het begin 3x per dag, maar daarna direct, snelsnel, weer voor de klas. Dat is dan weer een nadeel in het onderwijs. Nu ga ik pas weer werken na 6 maanden, dus wie weet stop ik dan wel met de dagvoedingen. Hier vanochtend ff balen. Wilde de box uit de kelder halen, deze heb ik bij mijn zoon heel leuk gedecopatched, maar nu is de kelder vochtig geweest dus zit er roest op de poten.... Moeten we dus snel op zoek naar een nieuwe box, aaargh! En hij moet bepaalde afmetingen hebben want ik heb net een boxkleed in elkaar genaaid hahaha. Gelukkig nu iets besteld bij babydump en dat wordt over 3 dagen geleverd. Maar had zo'n zin om het in elkaar te zetten!
Marrie dat is lastig ja , je kijkt er dan naar uit en moet je toch weer drie drie dagen wachten. Hoe doen jullie dat eigenlijk met kleertjes voor eerste dag? Lange of korte mouwen ? Heb een leuk boxpakje met lange mouwen, denk dan toch het beste als ze zo net uit een warm nestje komen ...
Ik herken het gevoel van drukken ook heel erg. En soms het gevoel alsof ik een stomp op m'n lippen heb gehad 😂 Artlife ik heb ook alleen lange mouwen, en mouwloze rompers voor eronder. Ik denk ook dat lange mouw de eerste dagen het lekkerste is. En anders kan altijd het vestje uitdoen. Chezzy wat fijn dat er groei zichtbaar is en er een eigen lijn wordt gevolgd. Hopelijk blijft dit zo en kan de spanning een beetje af van de groeicurve. Kolven ik heb nooit buiten de deur gekolvd, maar toen ik in een saunacentrum werkte hadden we regelmatig vrouwen die vroegen naar een kolfruimte. We gebruikte dan een lege zonnebankruimte ervoor. Lekker warm, elektra en een comfortabele stoel. Lijkt me een fijne plek om te zitten ☺️ Hier vandaag best wat krampen in m'n buik, vooral menstruatiekrampen onderin m'n buik icm een harde buik en zeurende onderrug. Maar niks van regelmaat te ontdekken dus zal nog wel eventjes duren 😄 Voor aankomende donderdag heb ik een drukpuntmassage staan via m'n hypnobirthing docent. Ben erg benieuwd of die iets uit gaat halen..ik ben dan 39+1 en anders is het even lekker relaxen 😄😁
@artife ik vind 't wel moeilijk omdat je nooit weet wat voor weer t hier is. Heb een aantal boxpakjes en rompers zonder mouwen en met mouwen en wat vestjes die als het nodig is over de boxpakjes heen kunnen. Verder heb ik wat setjes met lange mouwen. Daar kan dan een romper onder met of zonder mouwen. @marrieb oooh wat vervelend! Zonde dan. Gelukkig heb je er een kunnen vinden 😉 @bintje haha gelukkig niet de enige! Pff ondergoed zit niet zo lekker meer 😆 M'n vriend werd nog op z'n werk geplaagd: straks krijgt je vriendin een "dikke perzik". En ik dacht ha vast niet. Uhm ja dus 😅😅
Hahaha dikke perzik 🙈 ben bang dat ie nog wel dikker wordt als de kleine eruit komt 😂 Gelukkig slinkt de boel ook weer netjes alsof er nooit iets is gebeurd hehe
Chezzy, wat een goed nieuws! Moet een opluchting zijn. Wat balen van de box Marrieb, gelukkig is de nieuwe wel op redelijke termijn leverbaar, niet dat je 3 weken ofzo moet wachten... Mijn vluchttas staat inmiddels klaar. Ik heb er rompertjes maat 50+56 inzitten, met lange en met korte mouwen, setjes met lange en met korte mouwen in maat 50+56, een vestje, een mutsje en slofjes. Ik vind het heel lastig inschatten wat het weer gaat doen en welke maat de kleine gaat hebben, dus daarom maar van alles wat. Morgen komen mijn moeder en zus helpen met de schoonmaak, toch wel lekker aangezien ik het zelf niet (meer) kan. Dan is alles straks alsnog spik en span voor de baby komt.
Vwb betreft het kolven: werkgever is wettelijk verplicht in een rustige, afsluitbare ruimte te voorzien waar je kunt kolven. Hebben ze dit niet, dan mag je eisen dat ze dit creëeren. Neem dus absoluut geen genoegen met een plekje achterin het magazijn of printerhok, en ook niet met een plek waar camera's hangen. Je moet je op je gemak kunnen voelen, anders kun je ook veel minder goed kolven / heb je minder productie. Tevens is je werkgever wettelijk verplicht je tot een kwart van je werkdag toe te staan te kolven of borstvoeding te geven (als je dicht bij huis werkt mag je ook heen en weer naar huis om je kindje te voeden). Dus op een werkdag van 8u mag je tot 2u p/d gebruiken om te kolven of borstvoeding te geven. Dit recht heb je tot je kindje 9 maanden is. Je werkgever is eveneens wettelijk verplicht de uren die je besteedt aan kolven gewoon uit te betalen. Als je werkgever in een van bovenstaande zaken niet mee wil werken, kun je dit melden. Vanuit de vakbonden (FNV en CNV) is er momenteel erg veel aandacht voor het onderwerp, omdat uit een onderzoek gebleken is dat bij 1 op 8 vrouwen de werkgever niet aan 1 of meer van deze verplichtingen voldoet. Bovenstaande geldt overigens ook voor jouw Spaanse werkgever Harlene, je werkplek is in Nederland, dus ook zij hebben zich aan de Nederlandse wet te houden. Succes ermee meiden, maar laat je in ieder geval niet afschepen met een ruimte die niet aan de wettelijke eisen voldoet of een werkgever die moeilijk doet / je uren niet wil uitbetalen!
Ik werk maar 3 uurtjes per keer. Dus dat houd in dat ik 3 kwartier zou mogen kolven. Vind het zo weinig dat je dan nog werkt. Heb een 0-uren contract gelden die regels dan ook? Ik hoef dan niet echt meer te kolven voor het voeden. Wil vanaf 6 maanden gaan afbouwen. Maar meer zodat ik geen ontstekingen krijg door de stuwing. Want dat had ik uiteindelijk heel vaak bij mijn zoon ondanks de trage start. Marrieb, hoe gaat het kolven? Ik heb gezocht naar ervaringen maar kan er bar weinig over vinden. Wel heb ik ook gelezen dat als het kolven in de zwangerschap niet lukt, dat dat waarschijnlijk komt door een hormoon wat de BV tegenhoud. Pas als de placenta "ontkoppelt" is ga je echt produceren omdat dat hormoon wat het tegenhoud zijn werking verliest. Ik wil het nog steeds graag proberen. Even kijken of het lukt want wil het liefst geen herhaling van de vorige keer. Hoewel dat gelukkig na een paar dagen ook goedgekomen is. Maar zal niet teleurgesteld zijn als het dus niet lukt. Moet jij ook niet zijn als de productie je tegenvalt. Komt waarschijnlijk door dat hormoon.
@marrieb. Al das echt balen dat je nwe box moest aanschaffen! Kan me voorstellen dat je alles af wilt hebben! @artife. Ik heb korte mouwen rompertjes en lange mouwen shirtjes. Een pakje maat 44 in vluchttas en 3 mast 50, waarvan eentje ook kleiner uitvalt. Nog geen jasje aangeschaft, maar extra dekentje mee in vluchttas. @vrolijklente. Bedankt voor tip met kruik. Heb een hittepit, dus miss dat dit dan inderdaad een uitkomst kan zijn. over beschuit met muisjes: we hebben hier nog niet over nagedacht, maar die soesjes lijken mij ook een leuk idee! Leuk dat iedereen met de laatste voorbereidingen bezig is. Al kan dat swel weer beetje stress op leveren. Bed staat sinds gisteren op klossen en ben blij dat ik eraan denk als ik s nachts naar de wc moet haha. Staat voor mij nu iets te hoog. Zit er sinds gisteren een beetje doorheen. Wordt weer erg moe en heb veel last van misselijkheid. Tv kijken etc gaat nu ook vervelen. Heb af en toe wat steken, waarbij ik hoop dat ze doorzetten. Voel net alsof ik een olifantendracht heb, terwijl ik amper 36 weken ben. Is het raar dat ik toch hoop op een inleiding met 38 weken, of ben ik dan egoĂŻstisch?
Een hittepit kan ook. Warmte helpt gewoon heel fijn. Een hittepit moet je alleen opwarmen in een magnetron toch? Ik zou even vragen op de verloskamers welke mogelijkheden er zijn. Bij ons geen vriezer was voor mij ook een verrassing. Wel een koelkast op de kamer gelukkig. Warm water uit de kraan hebben ze altijd wel. Ik had een klein krukje als opstapje om mijn bed in te komen. Moet je wel goed aan denken elke keer als je je bed uitstapt. Hopen op inleiding is helemaal niet gek hoor. Ik (wij allemaal volgens mij) zit er ook wel eens door heen. En ik heb nog wel keus gehad: 21 of 25 juli. Ging toen heel stoer voor 25. Haha. Nu denk ik wel eens: was ik nou toch maar voor de 21ste gegaan. Maar ben er van overtuigt dat we die laatste weken met zijn allen doorkomen. De dagen gaan soms langzaam, maar de weken snel. Voor je het weet is het zo ver en heb je die kleine in je armen. Kijk er onwijs naar uit, maar vind het ook een beetje spannend.
Ik kolf niet vooraf vrolijklente, ik start gewoon met bv geven na de geboorte en als t nodig is kolf ik die eerste week om het op gang te brengen. Zo hebben we het bij mijn zoon ook gedaan. Tis een investeren maar daarna was het alle moeite waard. Het lijkt me dat je ook bij een 0-uren-contract recht hebt op die uren. En je kolft naar wat je nodig hebt neem ik aan, in het begin kolfde ik 3x per dag tijdens werktijd. Ik was na een half uur klaar maar nam dan soms (niet altijd) wel rustig de tijd om nog even een broodje te eten oid. Heb een mega-handige kolfbh gekocht. Een band met 2 gaten erin, hihi. Die rits je dicht en dan heb je je handen vrij. Ideaal!!!
Ja die heb ik gezien marrieb! Hahaha!! Lijkt mij ook erg handig. Ik hoefde alleen de eerst week echt te kolven om het op gang te brengen ook. Daarna heb ik alleen nog gekolfd om af en toe de spanning er af te halen. Voornamelijk in de ochtend als hij maar niet wakker wilde worden en ze op knappen stonden. Had wel eens harde plekken en dan kolfde ik een stukje om het op gang te brengen en drukte ik dat harde er zo uit. Voor degene die nog geen BV gegeven hebben klinkt het vast heel vaag. Maar je krijgt vanzelf je truucjes. Bedoelde trouwens Bintje !!
Hoi meiden, Ik heb al even niks van mij laten horen, maar probeer een beetje bij te blijven lezen. Ik zit er emotioneel echt (een beetje) doorheen. Waar ik zelf ook deels aan bijdraag hoor, ik kan mijzelf flink op lopen fokken op het moment. Gelukkig gaat het verder gewoon goed met mij en de kleine. Ik wilde gewoon even van mij laten horen aangezien het alweer even geleden is. Fijn om te horen dat het met jullie voor het grootste gedeelte allemaal goed gaat. In de Facebookgroep zijn er al een hoop geboortes gemeld. Jammer dat dat hier niet gebeurt, of het moeten allemaal mensen zijn die hier niet op de lijst staan?! Ik wens iedereen een fijne laatste paar weken en een fijne voorspoedige bevalling!
Oh heb alzin om vluchttas te gaan maken !! ik neem enkel 56 mee voorlopig. mijn dochter heeft een week in 50 gepast en dat was al krap dus doe het gewoon niet, ik rol de mouwtjes wel op haha 1 boxpakje is overigens 56 en kleiner dan een andere 56 dus die ga ik meenemen in vluchttas en nog eentje 56. neem ook lakentje en vestje mee. Ik heb er enooooorm veel zin in! Chezzy , hier zit ik er ook steeds vaker doorheen, sinds een paar dagen doet mijn maag gewoon pijn. Dacht even dat hij ingedaald was en nu zit zn kont kei hard tegen mijn maag Kan niet veel eten want voel me snel misselijk, en na mijn middagdutje is dit alleen maar erger! Ik snap goed dat je hoopt op inleiding zodat je vroeger kan bevallen, maar ik zou toch kiezen voor uitzitten en spontaan de kans geven. Ik heb geen goeie ervaring met inleiding en ga het enkel doen als ik 41 weken voorbij ben! Maar das puur persoonlijk! Als het niet zo zwaar was verlopen vorige keer zou ik het ook willen deze keer hoor! Had nog een stom vraagje, bij de liggingsecho is kindje gemeten op 24 juli, mijn uitgerekende datum was altijd 27 juli, maar was dus al iets groter. Maakt opzich niks uit, maar moet ik dan nu rekenen op 24 juli of nog steeds 27 juli? Scheelt maar 3 dagen haha maar dan zou ik al 37 weken zijn hahaha. Elke dag vooruit is nu mooi meegenomen, hoewel goed kan dat ik toch weer uitloop
De termijn echo bepaald de datum. Ik loop 4 weken voor op groei. Dus zou anders nu moeten bevallen haha.
Eerste keer was m'n echo 17 juli, m'n eigen berekening was 15/16 juli en bij de termijnecho heeft de vk (heb nu een andere) me gezet op 13 juli haha ik ga er maar gewoon vanuit dat ergens volgende week de beeb helemaal afgebakken is 😉 Vandaag alweer 38+5 😳 hoe dan...?!?! Voel me gelukkig goed, was de vorige keer wel anders. Ben zo dankbaar dat ik nu met een peuter in huis me zo fit nog voel. Alles gaat wel langzamer natuurlijk 😆 Zometeen nog naar de peutergym met grote broer, laatste keer voor de vakantie. Verder lekker een rustige dag en hopelijk genieten van het fijne weer vandaag. Met kolven ben ik even gestopt Vrolijklente de laatste keer ging heel moeizaam, weinig/geen opbrengst. En de kleine werd ineens heel raar druk in m'n buik. Voelde niet goed om door te gaan. Ik kijk het nu gewoon aan en zie wel of ik komende opnieuw ga proberen. Vond wat jij gebonden had over dat hormoon wat remt wel interessant om te lezen.
4 weken :O Is kans dan niet groter dat de baby zowizo eerder komt of kan dat evengoed nog 40 weken worden??
Ik wou dat ik me ook fit voelde, zou veel schelen!! Maar ik probeer nog zoveel mogelijk te doen om in beweging te blijven haha. Volgende week je baby al kunnen verwachten, zo een leuke gedachte