he meiden, is de 17 mnd sprong nou echt de laatste?mijn dochter zit er volgens mij nu aardig in ( 16,5 mnd) en was bijna vergeten hoe dat ook al weer was pittig!!!! maar is dit nou echt de laatste??? I Hope SO! hierna krijgen we natuurlijk de leuke ik ben twee en zeg nee fase...maar goed dat is weer iets anders dan die heerlijke spongetjes
Ik zou er maar niet vanuit gaan. er komen nog zoveel verschillende fases. Hoort allemaal bij de ontwikkeling van een kind.
De 'ik ben twee en zeg nee'-fase is idd wel wat anders dan een sprong, deze duurt namelijk veeeeeel langer Maar even serieus, volgens mij zit er net voor het tweede jaar nog een sprong, weet even niet precies de leeftijd.
De 19maanden sprong (als die bestaat), want daar zitten wij nu middenin. Deze is pas pittig! en die schijnt t/m 21 mnd te kunnen duren. Daarna de peuterfase hoera!
Ik dacht dat ze ongeveer iedere 8-9 weken een fase doorgaan waarbij de ontwikkeling een sprong neemt. Dat stopt niet in eens met 1,5 jaar. Geen idee hoever het boek Oei ik groei gaat, want die heb ik niet. Dus misschien dat die met 1,5 stopt.
Die echte sprongen van oei-ik-groei heeft mijn jochie nooit gevolgd. Maar hij heeft wel fases.. Als klein kindje vaak kort en heftig, en later langer en subtieler (niet leuker). Net zoals oei-ik-groei.. En die fases blijven gewoon terugkomen. Hier de 2-3 maanden voor zijn verjaardag ook nog. Opeens niet meer zelf kunnen spelen, sokken niet eens meer kunnen aantrekken, verschrikkelijk dwarsliggen bij vanalles.. En na 2a3 maanden was het weer rustiger.. Dus ik ben niet zo van die vaste sprongen, maar meer van leerfases, en die blijven ze houden
In het ``oei ik groei`` boek gaan ze inderdaad tot ongeveer tot de 18 maanden...uit me hoofd.. maar in het boek staat ook... eigenlijk maakt een kind altijd wel sprongetjes in de ontwikkeling.. ze zeggen dat de pubertijd ook een sprong is Succes! Ik weet hoe ze zijn, mijn knul had er al gelijk last van met 5 weken Groetjes
Nou, Inderdaad!! Mijn hemel .. dit was wel een hele heftige fase... Ze zijn bijna 21 maanden en worden alweer iets rustiger... Maar de peuterpuberteit zal zich wel snel aan gaan kondigen dus ik zet mij alweer schrap!