Hoi allemaal! Ik ben eind vorig jaar mama geworden van mijn zoontje en wij zouden richting het einde van het jaar voor een tweede kindje willen gaan. Alleen ben ik nog niet ongesteld geweest, dit komt wss door de borstvoeding die ik nog geef aan mijn zoontje. De borstvoeding verloopt al maanden goed. Het zijn echte fijne momentjes samen. Hoeveel voed ik? De afgelopen maanden kreeg mijn zoontje 4 a 5 voedingen per dag en af en toe nog troostvoedingen 's nachts. Op dit moment ben ik aan het afbouwen naar een ochtend en een avondvoeding. Ik heb hiervoor gekozen omdat het handiger is met werk, hij dronk al niet zoveel meer overdag (vanwege bijvoeding), ik vind het ook fijner om iets meer vrijheid te hebben maar ook met het oog op onze 2e kinderwens. Ik bouw dus niet alleen af vanwege mijn 2e kinderwens, maar het heeft er wel mee te maken. Ik hoop dat het afbouwen naar een 2 BV per dag voldoende is om mijn cyclus op te laten starten.... Anders weet ik niet zo goed wat ik wil/moet doen. Ik vind BV geven aan mijn zoon namelijk wel fijn en wil hem gewoon alle goede stoffen uit mijn BV meegeven. Zijn er mama's die hier ook ervaring mee hebben? Vragen die ik heb: - Werden jullie ongesteld door afbouwen naar ochtend+avondvoeding? - Hoe snel werden jullie ongesteld? - Of gebeurde het pas na helemaal stoppen, zo ja hoelang duurde dit?
Ik werd met 8,5 maand ongesteld, gaf toen denk ik nog 4 voedingen, vanaf 6 maanden geen nachtvoedingen meer (die spelen vaak een grote rol denk ik). Mijn oudste is ook van eind december (maar dan bijna 10 jaar terug ) en ik werd half september ongesteld.
Als je nu gaat afbouwen tot 2 voedingen. Heb je kans dat je straks helemaal niks meer hebt. Je productie wordt pas stabiel rond 9 maanden tot 1 jaar. K snap je gevoel. K had dat ook. Maar heb toch gewqcht tot zl anderhalf was. Met 15 maanden kreeg ik mijn menstruatie weer ondanks toen nog nachtvoedingen.
Ja ik realiseer mij dat ik dat risico loop. Maar als het zo loopt, dan loopt het maar zo. Ik sta er heel erg achter om nu af te bouwen naar parttime. (meerdere goede argumenten, dus een blijere mama op deze manier) Ik ben nu al afgebouwd naar 3 voedingen en dat blijft goed gaan. Ik hoor ook altijd van iedereen dat ik veel melk heb (iedereen schrikt altijd op hoeveel ik kolf op werk). Dus ik hoop dat dat een goed teken is. We gaan het zien!
Ja in mijn borstvoedingsperiode heb ik nooit echt moeilijk gedaan over nachtvoedingen/troostvoedingen. Ik krijg hem altijd rustig met de borst. Misschien is dat ook de reden dat ik nog geen cyclus heb? Ik heb gelezen dat prolactine vooral in nacht actief is, dus door nachtvoedingen de eisprong dus onderdrukt blijft... Lastig! Ik denk dat ik gewoon ga proberen hem te sussen, en alleen een troostvoeding nachts te doen als hij echt flink van streek heeft/pijn heeft/sprongetje/tandjes... Ik ben best wel in conflict met mezelf hiermee hoor. Ik wil mijn zoontje alles geven, hij komt echt op nummer 1, maar papa en mama zouden ook graag een broertje of zusje willen...
Maar geef je nu nog nachtvoedingen dan, ik dacht te lezen van niet? Hier toen vanaf 6 maanden niet meer, ze sliep altijd het klokje rond zonder wakker te worden . Persoonlijk zou ik nooit met de borstvoeding stoppen om een cyclus te krijgen, dan maar een paar maanden langer wachten en misschien komt je cyclus toch wel snel op gang
Nee nu niet meer, maar dat is pas sinds een week ofzo haha! Hiervoor deed ik er niet echt moeilijk over. Mijn zoontje sliep vanaf 5 weken al aardig goed door. Maar incidenteel wordt hij soms wakker. Als hij bijvoorbeeld last heeft van tandjes. Maar heb nu met mezelf afgesproken dat ik het alleen doe als hij echt heel erg van streek is. Ik snap heel goed dat jij hier zo in staat. Ik snap jouw gevoel heel goed hierin. Ik heb dat ook wel. Daarom kies ik nu voor parttime borstvoeding, maar zoals ik al zei heb ik hier nog heel veel andere argumenten voor. Ivm mijn werk is het niet te doen om altijd maar af te kolven (ben veel op pad, vooral met trein). Dus daarom is parttime voeden voor mij eigenlijk ideaal... Ik zou het denk niet over mijn hart verkrijgen om helemaal te stoppen omdat ik een 2e kindje hoop te krijgen. Dan kies ik toch eerder voor mijn zoon... Maar we hebben wel een grote wens voor een 2e! En hopen dat het dan komt!
Mijn zoontje dronk nog heel veel rond die tijd. Ik heb na 18 maanden mijn eerste ongesteldheid weer gekregen. Toen dronk hij ook nog flink Hij drinkt nu nogsteeds 4x (ochtend, middagslaapje, savonds voor het slapen, snachts) ik denk niet echt dat afbouwen direct voor een cyclus zal zorgen.
Ik heb 7.5 maanden volledige BV gegeven, ongeveer 5-6 voedingen per dag (toen snachts nog 2x). Vanaf dan langzaam gaan afbouwen met 1 fles overdag, maand later 2e fles overdag en 1 nachtvoeding eraf. Ik ben rond 8 maanden voor t eerst weer ongesteld geworden. Ik denk niet dat dat kwam door t afbouwen van de BV, dat zou namelijk qua timing niet kloppen. Hopelijk komt je cyclus snel weer terug...
Ik ben tweemaal zwanger geraakt met een kind aan de borst. Voedde klokje rond vaak elke paar uur of vaker. Maar de eerste keer kwam mijn cyclus na een jaar terug, tweede keer rond 20 maanden. Niet ongesteld geworden maar wel zwanger
Bij de eerste ben ik na 5 maanden gaan afbouwen vanwege kinderwens en raakte toen vrij snel weer zwanger. Ik ben vanaf 5 maanden (8 voedingen per dag) tot 7 maanden (2 voedingen per dag) bezig geweest met afbouwen. Na 1 maand afbouwen werd ik ongesteld. Zodra ik zwanger raakte was het direct gedaan met de bv, maar achteraf vermoedelijk ook omdat ik te vroeg ben begonnen met afbouwen (productie nog niet stabiel). Bij de tweede fulltime blijven voeden tot 10 maanden, toen werd ik 'spontaan' ongesteld. Toen besloten bv af te bouwen (kwam handiger uit met werken, ik had er een beetje genoeg van) en 2 mnd later zwanger van de derde.
Ik werd na 10 maanden weer ongesteld en gelijk regelmatig, het was toen ik van 7 naar 6 voedingen ging. Toen had ik vaak nog wel 1 nachtvoeding maar wel lange pauzes. Dochter bouwde trouwens zelf af. Heb daarvoor ook de minipil geslikt, maar die was al weer ruim een maand gestopt en had niet het gevoel dat dat echt meespeelde.
Volgens mij kan je tijdens bv alsnog zwanger raken, ookal ben je niet ongestels geweest. Tenminste, dat heb ik van 4 bekenden gehoord. Vriendinnen van mij
Ik werd na bijna 1,5 jaar ongesteld. Ik voedde toen nog 7/8 keer per etmaal, ook 's nachts. Wij zaten er ook wel echt op te wachten toen hoor, ivm kinderwens, maar ik wilde daar ook niet voor stoppen of minderen. Ik heb wel geluk gehad, na één keer ongesteld meteen zwanger van dit kindje. Mijn productie liep vanaf de zwangerschap wel drastisch terug en mijn zoontje verloor een stuk interesse. Tegenwoordig wil hij soms nog in de ochtend aan de borst, maar ik geloof dat dit droogdrinken is.
Het is echt per vrouw en per zwangerschap verschillend. Ik ken vrouwen die al 6 wkn na de bevalling ongesteld werden met volledige bv en vrouwen die pas maanden na het stoppen met bv ongesteld werden. Ik werd na 9 mnd ongesteld. Ik voedde toen al een tijd 5/6x per dag. Geen nachtvoedingen meer vanaf 4 mnd. Ik had dus geen voeding afgebouwd oid toen mijn menstruatie ineens kwam. Helaas kan niemand voorspellen of afbouwen naar 2 voedingen bij jou helpt om je cyclus terug te krijgen.
ik werd zes weken na mijn bevalling weer ongesteld. En ik geef inmiddels ruim 2 jaar borstvoeding (soms nog s nachts). T hoeft dus niets te zeggen!
Klopt, een eisprong komt altijd voor je menstruatie dus als je van die eerste eisprong meteen zwanger raakt, wordt je niet ongesteld
Wat een herkenning. Hier een dame van bijna 9 maanden die nog steeds van de momentjes met mama geniet. Vooral ' s nachts en in de avond, overdag heeft ze het vaak te druk met andere dingen. Ik wil echt niet stoppen met de borstvoeding, alleen het kriebelt zo voor een tweede..