WW, zwanger en zzp-er

Discussie in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' gestart door Lonnie26, 13 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lonnie26

    Lonnie26 Bekend lid

    8 nov 2007
    598
    0
    16
    office manager die niemand managet
    Eindhoven
    Hallo,

    Ik heb altijd in loondienst gewerkt en tegelijkertijd als zzp-er. Ik voldoe de afgelopen 2 jaar ook aan het urencriterium.
    Nu ben ik ontslagen en krijg WW. Wij willen graag een 2de kind en nu is mijn vraag: waar heb ik straks recht op? Een WAZO uitkering of een ZEZ-uitkering of allebei?

    Groetjes Lonneke
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste Lonneke,

    Je ontvangt WW-uitkering, werkt daarnaast als zzp-er en wilt weten wat voor uitkeringsrecht je hebt tijdens een zwangerschapsverlof.

    Je hebt in deze situatie recht op een zwangerschaps- en bevallingsuitkering vanuit zowel de WW (wazo)als de zelfstandige arbeid(ZEZ).
    Is het totaalbedrag hoger is dan je totale inkomsten?
    Dan wordt het verschil tussen het totaalbedrag en je inkomsten berekend.

    Je uitkering wordt verlaagd met dit verschil.

    De hoogte van de uitkeringsrechten worden bij de WAZO berekend op basis van het inkomen van één jaar voorafgaand aan je verlof. Voor de ZEZ wordt zoals je zelf al aangeeft op basis van het urencriterium uitgegaan van het minimumloon.

    Op deze pagina vind je actuele informatie over beide uitkeringen.

    Met vriendelijke groet,

    Ella
    UWV Webcare Team
    www.uvw.nl/webcare
     
  3. Lonnie26

    Lonnie26 Bekend lid

    8 nov 2007
    598
    0
    16
    office manager die niemand managet
    Eindhoven
    Bedankt voor de informatie. Dan weet ik waar ik straks aan toe ben mocht ik nog eens zwanger worden.
     

Deel Deze Pagina