Hoi mama's, Mijn zoon kan niet springen... Hij is motorisch wel wat houterig maar heeft zich gewoon netjes volgens de lijn (en vaak zelf wat eerder) ontwikkeld (kruipen/lopen/zitten enz). Hij is wat houterig en niet erg verfijnd in zijn bewegingen maar verder gewoon normaal. Behalve dat springen. Moet zeggen dat we ook geen trampoline hebben ofzo en bij de speeltuin wil hij er nooit op. We oefenen wel eens met van muurtjes springen bijvoorbeeld (als we te voet onderweg zijn) maar verder... Herkent iemand dit? Moet ik een trampoline aanschaffen misschien?
Heb geduld. Dochter kon hier ook pas laat springen. Was ook 3+ voor ze dat kon. Je hoeft niet gelijk een trampoline aan te schaffen. Anders ga je eens naar een binnenspeeltuin met springkussen. Ga voor hem staan en hou zijn handen vast en ga samen (proberen te) springen.
Eerst leren alleen maar omhoog te springen, daarna pas ergens af. Om ergens af te kunnen springen moet je vooruit kunnen springen, om vooruit te kunnen springen moet je eerst kunnen springen. Ik heb met dochter vaak gedaan alsof ze zelf sprong. Ik hielp dan door mijn handen onder haar oksels te doen en zo "te laten springen". Ineens had ze het door. Nu werken we aan het vooruit springen.
Mijn zoon van 2,5 springt ook nog niet. Hij springt wel op zijn manier, maar niet met beide benen tegelijk in de lucht Ik maak me er niet druk om, het komt vast wel.
Uk is 2.5 geweest en kan best goed springen, hij wil al een tijdje van de onderste tree van de trap springen, 1 hand vasthouden, tenen over het randje, door de knietjes en dan omhoog. Je trekt hem een klein beetje naar je toe. Duurde even maar ging al snel in de hoogte. Bij ouder en kind zwemmen moeten ze springen in het water vandaar dat hij dat wou oefenen. Sinds kort dat hij ook echt naar voren springt.
Ons zoontje heeft vanwege zijn grove motoriek fysiotherapie gehad afgelopen jaar -in een periode van 4 maanden elke week à 2 weken-. Ook hij kon niet springen, maar had ook moeite met het afstappen van een stoepje of verhoginkje. Was ook heel onzeker over zijn kunnen. Hij bleek na de test ruim 4 maanden achter te lopen op het gemiddelde qua grove motoriek. Wat uiteindelijk toch het meeste heeft geholpen is oefenen, ook op advies en met handreikingen van de fysio. Dus veel van stoepjes springen, hand in hand in het begin, van de laatste traptrede springen, etc. Vervolgens hadden we vakantie en daar stond een megagrote trampoline en daarna was hij veel zekerder van zn zaak. Hij vond het fantastisch. Het heeft dus wel geholpen, maar ik zou er niet speciaal eentje voor aanschaffen. Je kunt ook naar n binnenspeeltuin waar ze ze hebben en nog eens proberen. En verder dus veel oefenen en niet te veel forceren.
Onze dochter had ook moeite met springen, eerst dachten we dat ze het spannend vond, later ontdekten we dat ze het concept springen niet door had..., ze wist niet wat ze moest doen... Na een tijdje dacht ik 'hehe, ze heeft het door, wat fijn'.... Wat bleek, had mijn man/ haar vader met haar geoefend... door te springen op de bank!! Pedagogisch totaal niet verantwoord, niet mijn stijl (daarom deed hij het vast op momenten dat ik niet thuis was ), maar toch leek ze het daardoor wel te begrijpen.. Daarna was het op de grond/ van de trap springen, het zwembad in springen etc ook een eitje!
Hier ook een late springer. En nog steeds is ze geen geweldige springer, ruim 3.5 jaar. Maar inmiddels komt ze ook wekelijks bij de kinderfysiotherapeute aangezien ze hypermobiel is en hierdoor achterloopt in de grove motoriek. Ze moet veel oefenen en spieren versterken in de hoop dat het dan allemaal makkelijker voor haar wordt. Als je toch al twijfelt over een trampoline zou dit voor mij het laatste duwtje zijn om hem echt te kopen. Mocht dat niet het geval zijn zou ik er niet speciaal 1 voor aanschaffen. Misschien heb je wel familie/buren of vrienden met trampoline waar je net wat vaker heen kunt gaan en anders lekker naar een (binnen) speeltuin.
hier 3.5 kan wel springen op zn plaats inmiddels maar niet van stoepjes oid.. ook niet goed op trampoline. fysiotherapie test was voldoende tot mijn verbazing!
Geduld, springen is nog best lastig. Dat afzetten met twee voeten tegelijk is een beetje tegennatuurlijk met het om-en-om lopen/kruipen.. Mijn oudste deed dat ook pas laat, maar uiteindelijk kwam het wel. Misschien was hij al wel bijna 4 voor het goed lukte. Gewoon genoeg de kans geven om te bewegen (buiten spelen, binnen hindernisbaan bouwen bij slecht weer). Dan komt het vanzelf wel.. En als het niet komt: mijn oudste is motorisch altijd wat zwak/houterig geweest, hij is in groep 3 uiteindelijk gescreend voor MRT (bijles-gym), en dat heeft heeeeeel veel geholpen. midden groep 4 liep hij weer mee op het gemiddelde..
Dl (3) springt al een hele tijd. Gewoon uit zichzelf hoor, we hebben geen trampoline. Ze heeft wel heeeeeel veel geoefend (eerst op de grond, toen met stoeprandjes buiten en momenteel met de bank/poef). Ik denk dat het vanzelf komt als de spieren sterk genoeg zijn en ze het graag willen.
Hoi, Ik ben kleuterjuf en zelfs kinderen van 4 kunnen het soms niet. Het gekke is dat ze gewoon niet weten hoe dat moet en dan ineens snappen ze het. Kijk even of de verdere grove motoriek wel op leeftijd is en maak je nog geen zorgen. Onze dochter van bijna 5 is motorisch verder dan leeftijdsgenoten, liep al vroeg, kan dansjes, huppeltjes maar fietsen lukt niet, het lukt maar niet zonder zijwieltjes! Het komt wel een keer, geen zorgen...